Ženský tým přichází posílit Simona Schreibmeierová


Ženský tým přichází posílit Simona Schreibmeierová

detail Ženský tým přichází posílit Simona Schreibmeierová
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

DHC Plzeň vítá do družstva žen první posilu do nové sezóny první posilu. Na hostování do Plzně přichází kanonýrka Třeboně a úspěšná střelkyně národního týmu dorostenek  Simona Schreibmeierová. Pojďte ji s námi trochu více poznat.

Jak dlouho hraješ házenou a proč jsi se rozhodla zrovna pro ni?

Házenou hraji od 3. třídy. Před tím jsem se několik let věnovala sportovní gymnastice, kde jsem dostala dobré základy. Líbil se mi i basketbal, ale bohužel v Třeboni oddíl není, tak volba padla na házenou. V tomto rozhodnutí mě podpořili oba rodiče.

 

V jakých klubech jsi zatím působila a do kterých by jsi se během své házenkářské kariéry ještě ráda podívala?

Hraji v Třeboni – nyní jsme postoupili do 1. dorostenecké ligy. Ve Strakonicích jsem nastupovala v 2. lize žen – kterou jsme také vyhráli. Do budoucna bych ráda hrála dobrou házenou v naší nejvyšší soutěži – žádný vysněný klub zatím nemám. Jsem ve věku, kdy se v ženské házené rozkoukávám. Jsem ráda, že s ní mohu začít právě v Plzni.

Proč jsi se rozhodla právě pro Plzeň?

K Plzni mám od malička vřelý vztah. Pochází odtud moje mamka, narodila jsem se tu. Mám tu tedy část svojí rodiny. Také můj táta tady strávil několik let svojí házenkářské kariéry. Samozřejmě je to město s výbornou házenkářskou tradicí.

Byla vidina letošního úspěchu DHC Plzeň v interlize a možnosti dostat se ze staršího dorostu mezi ženy jedním z faktorů při rozhodování sem přijít hrát?

Výkony týmu jsem samozřejmě sledovala, stejně tak celou ligu. Holky hrály výborně a být součástí tohoto týmu je pro mě  velká příležitost a vážím si této nabídky. Letošní úspěch DHC byl  jednou z věcí, který při výběru z dalších nabídek sehrál svoji roli. Nebyl však rozhodující. Muselo klapnout více věcí, včetně uvolňování ze školy - zatím budu do Plzně dojíždět. Také se budu snažit pomoci Třeboni v 1. dorostenecké lize a udržet svoji pozici v reprezentaci. Čeká mě náročná sezona, ale těším se.

 

Co bude tvým největším přínosem do týmu?

Myslím, že mým největším přínosem bude střelba z dálky, hlavně díky mé výšce. Měla jsem pravidelně vysokou úspěšnost, ať už v týmu Třeboně, Strakonic nebo v reprezentaci. Uvědomuji si, že hrát Moll ligu je skok o dost výš. Budu se snažit pracovat na tom, abych postupně byla platná i tady a nasbírala co nejvíce zkušeností.

 

Jak zvládáš skloubit házenou, školu a osobní život? Máš nějakou denní rutinu?

Musím přiznat, že je to občas dost náročné. Dojíždím na ekonomické lyceum do Českých Budějovic, kde po škole absolvuji kondiční přípravu. Třikrát týdně tréninky v Třeboni a o víkendech  zápasy s Třeboní a Strakonicemi. Někdy se sešly i dva zápasy za den. Právě díky profesionální kondiční přípravě jsem vše zvládla docela v pohodě.

 

Pracuješ na sobě i mimo tréninky? Jak?

Dvakrát týdně cvičím s kondičním trenérem ve STACA České Budějovice a v rámci tréninků v Třeboni absolvuji pod vedením rehabilitační pracovnice kompenzační trénink. Pokud je čas chodím plavat do bazénu.

Pověz nám o sobě nějakou zajímavost, kterou o tobě moc lidí netuší.

Myslím že jsem normální 17 letá holka, co má ráda sport a cestování. Ráda si užívám i čas doma se svojí rodinou, která mě ve všem podporuje. Jinak mě kromě sportu zajímá i psychologie a vše kolem toho. Věřím, že mentální síla je značná část úspěchu.

 

Simče děkujeme za rozhovor a přejeme hodně zdraví a házenkářských úspěchů nejen v našem klubu, ale i v reprezentaci.

2022-06-09 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň