Žákovská liga (6. kolo - Praha 30. 4. 2022) - ZLATO PATŘÍ NÁM!!!!!

detail Žákovská liga (6. kolo - Praha 30. 4. 2022) - ZLATO PATŘÍ NÁM!!!!!
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

V sobotu 30. 4. jsme vyrazili na poslední kolo Žákovské ligy. Tentokrát do Prahy do kvetoucích Heroldových sadů. Turnaj pořádal Sokol Vršovice.

První zápas nás čekaly Bohunice. Od začátku jsme měli převahu, ale velmi lajdácky jsme zakončovali. V první půli jsme sice dali 13 branek a dostali jen jednu, ale hned 11 vyložených střel jsme neproměnili. Ve druhé půli už jsme byli efektivnější a vyhráli celkově 32 : 3.

Do druhého utkání proti Olomouci jsme vstoupili naprosto koncentrovaně. Výborně jsme bránili a do útoku jsme chodili v rychlém tempu. V deváté minutě jsme vedli 7 : 1. I druhou půlku jsme hráli velmi dobře a koncentrovaně. Postupně jsme navyšovali vedení až na konečných 27 : 13.

Třetí zápas proti Spartaku Ústí nad Labem jsme pojali opět velmi zodpovědně. Dobře jsme bránili a opět jsme se prosazovali převážně do nepostavené obrany soupeřek. Po deseti minutách jsme vedli a v klidu zápas kontrolovali až do konce. Opět vstřelili gól téměř všechny hráčky. Ve druhé půli už bohužel obrana příliš nefungovala. I tak jsme si došli k zaslouženému vítězství 29 : 12.

Poslední zápas proti Vršovicím byl velmi tvrdým utkáním s nebývalým počtem vyloučených (pět na naší straně a hned sedm na straně Vršovic). My jsme ale dokázali udržet nervy na uzdě a hrát svou hru. Vyhráli jsme 28 : 16.

Bezdičková 11, Budková A. 3, Budková K. 6, Burjasová 7, Březinová 4, Cvačková 3, Dostalová 2, Hanzlíková 13, Košková 4, Loskotová 4, Palečková 12, Růžková 11, Sedláčková 3, Svatoňová 5, Vaicová 5, Vaníková 3, Vopatová 8, Šantorová 4, Šollarová 4, Šuchmanová 4

Chytaly:

Chvátalová, Kaucká, Nikodemová, Nyklesová

Fandili:

Ti nejlepší :-) Rodiče, sourozenci a příznivci hráček ročník 2007 a 2008. I ve značně omezených podmínkách (v hale bylo zakázáno bubnovat a používat trumpety) dokázali vytvořit neskutečnou atmosféru, která holky hnala vpřed. Moc a moc děkujeme!

Zvlášní poděkování patří Milanovi a Davidovi, kteří družstvo skvěle připravovali v předchozích letech (od mini do mladších žákyň)!!!

Celkově:

Byla to neskutečná jízda! V průběhu soutěže jsme ztratili bod pouze jednou, a to v Bohumíně v utkání s Pískem. To bylo náš nejméně povedený zápas v celé soutěži. Velmi těžké zápasy se šťastným koncem pro nás byly ty s Jindřichovým Hradcem, Porubou a Hájemi. Naše nejlepší utkání jsme odehráli proti DHC Slavia Praha. Fantasticky jsme zvládli některá utkání se silnými soupeři (Most, Olomouc, Cheb, Ledeč).

V Žákovské lize jsme dali dle oficiálních statistik celkem 610 branek (nejvíce ze všech týmů) a obdrželi jen 277 (nejméně ze všech týmů). Co nás ale těší daleko víc, že do soutěže zasáhly úplně všechny starší žačky (19 hráček ročník 2007 a 7 hráček ročník 2008). Všechny hráčky v poli také dávaly góly.

Obdivuhodné byly i výkony našich fanoušků, kteří s námi věrně vydrželi od prvního kola až do toho posledního a všude byli slyšet! Moc a moc děkujeme!!!

Po stříbru na Prague Handball Cupu se podařilo získat nejcennější klubové české zlato v této sezóně - titul Mistr České republiky!