Prague Handball Cup - minižačky (15. -18. 4. 2022)


Prague Handball Cup - minižačky (15. -18. 4. 2022)

Tak jako ostatní kategorie i my jsme se dočkali velkého mezinárodního turnaje v Praze. Pro mnoho našich děvčat to byl vůbec první turnaj, kterého se účastnily. Do turnaje jsme vstupovali s hlavním cílem si turnaj užít a načerpat nové zkušenosti.

Do kategorie mini se přihlásilo 10 týmů z celé ČR. Všechny zápasy kromě finále se odehrávaly v hale Hamr-Braník.

V pátek nám byl jako první vylosován Sokol - Kobylisy II. Tým již známe z předchozích turnajů. Věděli jsme, že se jedná o slabší tým a nervozita mezi námi nepanovala. Na začátku nás však překvapila osobní obrana a rázem jsme prohrávali 2:0. Po chvilkovém zaváhání jsme průběh zápasu otočili na konečné vítězství 14:3. Druhý zápas s Milevskem už nervozita panovala od začátku. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, prohrávali jsme ve druhém poločase dokonce o 4 góly.

Po nešťastném zranění nejlepší hráčky Milevska, které si vyžádalo několikaminutové ošetření na hřišti, jsme dotáhli na rozdíl jedné branky. Poslední gól 10 sekund před koncem střelila Kampfová Simone z trháku. Zápas skončil remízou 12:12.

Dalším vydřený zápas byl s týmem Sokol Písek. Tentokrát poslední gól minutu před koncem přidala Markéta Kurešová na 6:5. Poslední utkání dne jsme sehráli s Bohumínem. Tady dostaly příležitost hlavně nové hráčky. Vítězství 13 :1.

Sobotní ranní zápas s Tatranem Bohunice 14:3 byl pro nás na zahřátí a přípravou na velmi silné Žeravice. Ty přijeli posílené o některé chlapce v týmu. Holky již s vidinou dobrého umístění ve skupině přistoupily k zápasu zodpovědně a s velkým respektem. Síly byly po celou dobu vyrovnané a štěstí se opět přiklonilo na naší stranu. Infarktové vítězství 12:11, kdy vítězný gól střelila Simone Kampfová ze sedmimetrového hodu po faulu na nováčka týmu Nicole Rampovou.

Poslední zápas s týmem Astra Praha si už zase užily spíše naše nejmladší holky zvítězily jsme 19:1.

V neděli jsme opět začínali lehčím zápasem s Hájemi, který měl na soupisce  i mladší hráče. Výhra 15:9. Poslední zápas ve skupině byla DHC Slavia Praha. Tady bohužel už děvčata nastupovala s obavami z prohry. Velmi opatrný, ale vyrovnaný zápas. Štěstí se tentokrát přiklonilo na stranu Slavie a v posledních vteřinách jsme inkasovali gól ze sedmimetrového hodu. Nepomohl ani fantastický výkon brankařky Neli Pivoňkové.

V základní skupině jsme skončili na krásném třetím místě a postoupili do čtvrtfinále, kde jsme ještě týž den padli opět na Slavii Praha. Zápas byl  od začátku v rukách Slavie a nás decimovala nervozita a nepřesné střely. Po technických chybách jsme prohráli se zkušenou Slavii 13:4.

V pondělí nás tedy čekal boj o třetí místo s Milevskem. Holky bojovaly co mohly, rozhodla přesnější střelba Milevska  a na nás zbyla bramborová medaile, kterou holky obrečely.

Celkově hodnotíme turnaj za velmi úspěšný pro danou kategorii. Získali jsme nové zkušenosti a zážitky. Velké díky holkám i rodičům za fandění a podporu při dopravě. Už se těšíme na další velkolepý turnaj tentokrát na domácí půdě.

Hrály:

Haberová Emílie, Kampfová Simone, Krajčí Kateřina, Kurešová Markéta, Markupová Adéla, Pivoňková Nela, Přerostová Amélie, Rampová Nicola, Roubová Eliška, Rybová Kateřina, Schöberová Dominika, Valentová Veronika, Krejzová Eliška

2022-04-19 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň