Turnaj mini 4+1 (13.3.2022 Talent Plzeň)


Turnaj mini 4+1 (13.3.2022 Talent Plzeň)

V neděli 13.3.2022 se v hale a tělocvině Bolevecké ZŠ uskutečnil další turnaj v kategorii mini 4+1, kterého se zúčastnila hned 4 naše družstva.

DHC A a B

Áčko i béčko, tvořené hráčkami ročníku 2011 a dvěma začínajícími mladšími žačkami, startovalo v nejsilnější skupině. Bohužel i tentokrát přišla řada omluvenek a k dispozici bylo celkem pouze 9 hráček. Družstva jsme proto doplňovali hráčkami ročníku 2012 ze skupiny od Rittišky.

Obě družstva se vyjma vzájemného zápasu utkala s tými Šťáhlavy A, Rokycany A, VŠ kluci A, Talent A, VŠ holky A. Ač začátek byl tradičně ospalejší, tak postupně se holky rozehrály a byla k vidění velmi pěkná miniházená. Se všemi soupeři jsme dokázali sehrát vyrovnané zápasy a ve většině z nich mít mírně navrch. Pozitivem pak je i to, že se stále více daří zapojovat do hry i herně zatím méně zkušenější hráčky, které se všechny dokázaly střelecky prosadit.

Holky je určitě potřeba pochválit jak za přístup k turnaji, tak i za zvládnutí celkově velmi náročného víkendu, jelikož většina z nich ve dvou dnech absolvovala dva velmi těžké turnaje (spolu se sobotním turnajem mladších žaček).

Hrály:

Haberová Emílie, Kampfová Simone, Krejčí Kateřina, Krejzová Eliška, Kurešová Markéta, Pivoňková Nela, Roubová Eliška, Rybová Kateřina, Valentová Veronika

DHC C

Céčko bylo složeno z Berušek ročníku 2012. Pro holky byl turnaj velmi náročný, jelikož mimo svých sedmi utkání (Talent B, Šťáhlavy B, Rokycany B, VŠ Kluci B, Kynžvart, Cheb a VŠ Holky B), každá hráčka odehrála další tři za své starší kolegyně ve vyšší výkonostní skupině.

Pro holky to byl po dlouhé době návrat ke čtyřkové házené, což se projevilo hned v prvním utkání. Ještě dva zápasy pak trvalo, než si holky opět oprášily pravidla a základy čtyřkové házené. Jakmile se jim to ale povedlo, byla ze zbytku utkání velmi příjemná podívaná.

Všechny zúčastněné musím velmi pochválit za bojovnost a chuť hrát i proti silnějším a rychlejším klukům. Jsem ráda, že si hráčky osvojují přehled na hřišti a v každém zápase předvedou nemálo zajímavých akcí, které už jsou schopny i zakončit brankou.

Hrály:

Bergerová, Duchková, Hodková, Mašková, Michalidesová, Šliková, Urbanová, Zelená, Žďánská

DHC D

Tento tým byl tvořen hráčkami z přípravky (2013). Ve skupině byly pouze se třemi dalšími soupeři (Starý Plzenec, Třemošná, Talent C), takže turnaj odehrály dvoukolově.

Berušky se sešly v lehce oslabené sestavě plné nováčků a drobků. O to více pro ně byl tunaj náročný a jsem ráda, jak se se svou rolí všechny hráčky popasovaly. Každá hráčky v poli předváděla tah na branku a všechny si také alespoň dvě branky dokázaly vstřelit.

Stále je ale třeba pracovat na koncentraci, kterou hráčky ztrácí během pár minut a to se projevuje hlavně v obranné činnosti. Celkově však turnaj musím hodnotit kladně. Holky nasbíraly nové zkušenosti od starších soupeřů, které pak budou moci zúročit ve své kategorii přípravek.

Hrály:

Brůhová, Čelustková, Dobiášová, Gebhartová, Troníčková, Zajíčková

2022-03-16 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň