Březnový turnaj mladších žaček (12.3.2022 DHC Plzeň)


Březnový turnaj mladších žaček (12.3.2022 DHC Plzeň)

V sobotu 12. 3. jsme si v domácí hale uspořádali vlastní turnaj, na který jsme kromě třech našich družstev pozvali i soupeře ze Slavie VŠ Plzeň a Kynžvartu. Turnaj se hrál ve dvou skupinách po třech týmech a soupeři se mezi s sebou utkali dvoukolově.

Skupina A

Po řadě turnajů, kde holky někdy až příliš snadno vyhrávaly, jsme si tentokrát cíleně pozvali velmi silné soupeře - mladší žačky Slavie VŠ Plzeň, které v této kategorii patří mezi nejsilnější v celé republice, a starší žačky Kynžvartu.

A už první zápas proti Kynžvartu ukázal, že pokud se holky chtějí starším hráčkám vyrovnat, je potřeba přepnout na úplně jiný rychlostní stupeň. V prvním poločasu byl strach ze soupeře až příliš velký a i když v druhém přišlo o trochu zlepšení, i tak jsme jasně prohráli. Povedený pak nebyl ani druhý zápas proti Slávii, kdy především aktivita v útoku i střelecká úspěšnost byly velmi nízké (pouze 4 vstřelené branky za 24min). Nebýt velmi dobře chytající Bety s Luckou, byl by rozdíl ve skóre výraznější.

Odveta proti Kynžvartu nám již vyšla o poznání lépe. Útok již byl odvážnější a obrana rozhodně agresivnější. Výborně zachytala především Róza, které ve druhém poločasu zdatně sekundovala Bety. Těsná prohra s velmi silným soupeřem tak mrzet nemusela.

Poslední zápas proti Slavii pak ale opět povedený nebyl. Na holkách byla už hodně patrná únava, jelikož řada z nich musela hrát i za družstva v druhé skupině a prostoru pro odpočinek tak bylo velmi málo. Vyzdvihnout tak je opět potřeba především Rózu v brance.

Celkově byl turnaj pro holky především velkou zkušeností, jelikož si snad uvědomily, že porážet slabší soupeře až takové umění není a že pokud chtějí v házené něco dosáhnout, musí umět naplno zabrat i proti těm silnějším.

Hrály:

Čardová Eliška, Červená Rozálie, Dlesková Natálie, Egermajerová Nikol, Kampfová Simone, Kaucká Lucie, Pluhařová Michaela, Poskočilová Alžběta, Rittichová Lucie, Růžičková Gabriela, Samcová Vendula, Sedláčková Michaela, Vodrážková Julie

Chytaly:

Čardová Eliška, Červená Rozálie, Kaucká Lucie, Poskočilová Alžběta

 

Skupina B:

Ve skupině B se utkala naše družstva růžových a černých s béčkem Slávie Plzeň. Původní předpoklad, že k dispozici budeme mít cca 30 hráček a v klidu postavíme celkem tři družstva, se bohužel kvůli velkému počtu omluvenek nenaplnil a po odstoupení nemocné Lůci nám tak zbylo pouze 20 hráček. Takže většina holek hrála minimálně za dvě družstva (některé dokonce za všechny tři).

Vzájemné zápasy černých a růžových přinesly pěknou házenou, v níž si holky nic nedarovaly a bojovalo se od začátku až do konce. Zápasy se Slávií, za níž nastoupily převážně minižačky, pak byly o něco slabší, a proto dostaly větší příležitost i herně méně zkušenější hráčky.

Holky je určitě potřeba pochválit, protože některé z nich odehrály v obou skupinách dohromady i 6 či 7 zápasů a vydaly se ze všech sil.

Hrály:

Čardová Eliška, Dlesková Natálie, Egermajerová Nikol, Haberová Emílie, Hřebejková Alex, Kampfová Simone, Krejčí Kateřina, Krejzová Eliška, Pivoňková Nela, Pluhařová Michaela, Roubová Eliška, Růžičková Gabriela, Rybová Kateřina, Sedláčková Michaela, Viazanko Sofie, Vodrážková Julie

Chytaly:

Čardová Eliška, Pivoňková Nela, Pluhařová Michaela, Rybová Kateřina

Fotky z turnaje zde.

2022-03-13 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň