detail MINI 5+1 (Lázně Kynžvart)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Minižačky se v neděli 23. 1. 2022 zúčastnily turnaje 5+1
v Lázních Kynžvart. Na tento turnaj odjely bez tří hráček základní sestavy, a i na střídačce měly jiné trenéry. Hrací doba byla 5 minut osobní obrana a 15 minut klasická hra.

V prvním utkání nám za soupeře byl tým Talent "B". S tímto soupeřem jsme si celkem snadno poradili. Obrana dobře fungovala a střelecky se dařilo Kačce Rybové a Amálce Přerostové – obě tyto hráčky zaznamenaly v utkání tři góly a my tak mohli v klidu dokráčet k vítězství 6:1. Pochválit zde musím
i Nicol Rampovou a Emílii Haberovou, které měly také několik pěkných střeleckých pokusů.

Druhý zápas proti Talentu "A" už tak snadný nebyl. Kluci nás předčili jak v útoku, tak v obraně – byli rychlejší a důraznější. Zde nás podržela několika pěknými zákroky v brance Kačka Rybová a v útoku se dokázaly střelecky prosadit Adélka Markupová a Eliška Krejzová. Výsledek zápasu byl 3:9 pro Talent "A".

Do třetího zápasu jsme nastoupili proti Rokycanům jen po jedno zápasové přestávce a spolu
s úvodní 5minutovou osobní obranou se na hráčkách podepsala únava. Trošku nám docházela šťáva. Přesto se hráčky snažily a daly do zápasu veškeré zbývající síly. Utkání jsme po brankách Rybové a Přerostové prohrály 2:5.

Před posledním zápasem jsme naopak měli velkou dvouhodinovou pauzu. Hráčky si odpočaly a nasbíraly nové síly. V tomto zápase proti pražským Hájům opět výborně fungovala obrana, kde především vynikala Kačka Krejčí, která dobře bránila nejlepší hráčku soupeře.  Tudy vedla cesta k vítězství podpořená dobrým útokem. Zde se dokázaly střelecky prosadit hned čtyři hráčky – Markupová, Přerostová, Krejčí a Rybová. Za pěkný výkon v tomto zápase musím pochválit také Verču Valentovou a Ivanku Urbanovou. Skvělý týmový výkon nás dovedl k výhře 7:4.

Hrály (statistika pouze z klasické hry):

Haberová  5 střel/0 golů, Krejčí 2/1, Krejzová 4/1, Markupová 9/5, Přerostová 8/6, Rampová 5/0, Rybová 6/5,Urbanová, Valentová 1/0.