DHC PLZEŇ na mistrovství světa ve Španělsku 2021!!!


DHC PLZEŇ na mistrovství světa ve Španělsku 2021!!!

Český tým už je v Llírii a společně s ním také dvě plzeňské brankářky - Karin Řezáčová a Michaela Malá.

Kromě nich se ale šampionátu účastní další dvě odchovankyně DHC Plzeň - Dominika Zachová a Julie Franková.

Opora plzeňského interligového družstva žen Karin Řezáčová se do širší nominace na mistrovství světa dostala již před turnajem O štít města Chebu. Až tam se pak rozhodovalo, kdo se MS 2021 ve Španělsku zúčastní. (V rámci tohoto turnaje se Češky utkaly s výběry Švýcarska, Norska a Islandu. Kromě Islandu však na žádného soupeře nestačily.) Karin se prezentovala sympatickým výkonem v utkání proti Švýcarsku. Rozhovor s Karin si můžete přečíst zde.

Druhá z brankářek ženského týmu DHC Plzeň (věkem ještě starší dorostenka) Míša Malá absolvovala přípravný turnaj také, ovšem v dresu juniorské reprezentace. Holky se utkaly se stejným soupeřkami, ale bohužel neúspěšně. Den před odletem žen do Španělska přišla smutná zpráva o talentované brankářce Poruby Hance Mučkové - zdravotní potíže jí bohužel nedovolily  s týmem odletět. Musela se najít náhrada a tou byla naše Malina (Míša Malá). Moc času na rozhodování neměla (více si můžete přečíst zde).  Na šampionát tak letí obě skvělé plzeňské brankářky, které se v sezóně pilně připravují pod taktovkou zkušeného brankáře (plzeňské házenkářské legendy) Radka Motlíka.

Reprezentační dresy však neoblékají pouze současné plzeňské hráčky, ale také dvě naše odchovankyně Julča Franková a Domča Zachová. Obě dvě začínaly v přípravce v DHC Plzeň, než se rozlétly za kariérou dál. Dominika Zachová odešla ve věku mladšího dorostu (v té době DHC Plzeň mělo pouze žákovská družstva). Julča Franková přestoupila (věkově ještě v kategorii dorostu) do ženského týmu DHC Slavia Praha (v té době ještě DHC Plzeň ženy nemělo).

V Plzni se odjakživa vychovávají talenti. Věříme, že spousta našich hráček, které se momentálně v DHC Plzeň připravují, se do reprezentace podívá i v budoucnu!

Všechna utkání české reprezentace na MS 2021 budete moci sledovat živě na ČT SPORT. Premiéru na šampionátu odehrají děvčata již dnes (čtvrtek 2.12.) v 18:00 proti Německu, které od roku 2003 nechybělo na žádném ze světových šampionátů. Nejlepším výsledkem bylo třetí místo z roku 2007, nejhorším sedmnáctá příčka v roce 2011 v Brazílii. Na domácím šampionátu v roce 2017 skončily Němky dvanácté. Na EURU neskončily v posledních deseti letech hůře než desáté. Určitě tedy bude na co koukat!!!

Další utkání:

sobota 4.12.2021, 20:30 – Maďarsko : Česká republika
pondělí 6.12.2021, 18:00 – Česká republika : Slovensko

2021-12-02 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň