Plzeňská liga MINI 4+1 (Šťáhlavy 21. 11. 2021)


Plzeňská liga MINI 4+1 (Šťáhlavy 21. 11. 2021)

detail Plzeňská liga MINI 4+1 (Šťáhlavy 21. 11. 2021)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

V neděli 21. 11. 2021 pořádal Sokol Šťáhlavy další z turnajů minižactva 4+1.

DHC Plzeň reprezentovaly čtyři týmy. DHC Plzeň A bylo družstvo složené z hráček ročník 2011, DHC Plzeň B a C byly dva týmy složené z Berušek. Za DHC Plzeň D nastoupila samá Sluníčka.

DHC Plzeň A

Minižačky se nedělního turnaje, vzhledem k velké absenci, zúčastnily se šesti děvčaty. Na turnaji na nás čekaly - Šťáhlavy A, Rokycany A, Třemošná A, Talent A a Rokycany B. Všechna utkání se odehrála ve vysokém tempu. Dařilo se nám vyhrávat v osobních soubojích i střelba byla obstojná. Jediný soupeř, který byl vyditelně lepší bylo družstvo Rokycany A. Děvčata tohoto týmu byla jednoznačně agrasivnější a důraznější v obraně i v útoku. Dá se ale říct, že to byl velmi povedení turnaj.

Hrály:

Pivoňková Nela, Rybová Kateřina, Přerostová Amálka, Rampová Nikča, Roubová Elišká, Schöberová Domča

DHC Plzeň B a C

Berušky se velká marodká týkala také a i když na turnaj odjely se dvěmi družstvy, hráček bylo pouze 10. Postupně se tedy všechny prostřídaly na lavičce druhého týmu a každá si tak zahrála sedm utkání. První zápas jsme odehrály proti sobě a oproti výkonu na minulém turnaji se na to dalo koukat. Holky hrály s chutí bránit i útočit a padaly velmi pěkné branky. V dalším utkání se obě družstva utkala s mladšími koleginěmi ze Sluníček. Zde si více zahrály hlavně hráčky s menšími zkušenostmi, ale na hřišti to vůbec nebylo znát. Holky předvedly pohlednou házenou a nováčci měli radost z prvních vstřelených branek. DHC B odehrálo velmi pěkná utkání s Talentem B a Slávií VŠ B. Jsem ráda, že se holky nezalekly větších a silnějších kluků a předvedly, co v nich je. Také DHC C se nenechalo zahanbit a předvedlo krásné výkony se Slávií a Třemošnou B. Poslední dvě utkání byla pro oba týmy ty méně povedené. Hráčky se už tak dobře nekoncentrovaly a tropily spoustu zbytečných chyb v ubraně. Ani střelecky už se tak dobře neprosazovaly. Velmi mě ale těší, že je na holkách vidět s každým turnajem posun dál a že se zvládají výborně zapojit mladší a nové hráčky.

Hrály:

Brožová Julča, Žďánská Lili, Troníčková Lili, Šliková Nella, Michalidesová Nella, Zajíčková Nina, Mašková Viky, Duchková Kačka, Čelusková Terka, Pavízová Bára

DHC Plzeň D

Sluníčka nastoupila v prvních dvou utkáních proti Beruškám (nejprve DHC B, a poté DHC C). V obou utkáních se nám dařilo velmi dobře obsazovat útočnice soupeře. Příliš často jsme se ale ke střele nedostali. Krásné utkání jsme odehráli proti Šťáhlavům. Utkání bylo velmi bojovné a byl to náš jednoznačně náš nejlepší zápas na turnaji - dokonce jsme se vstřelili i dvě branky. V dalších dvou utkáních jsme hráli proti klukům z Talentu B a klukům z HK Slavia VŠ B. Oba týmy jsou značně zkušenější než my, a tak jsme měli co dělat, abychom se k míči dostali. Poslední utkání proti Třemošné B bylo opět trochu vyrovnanější a podřařilo se nám nejen vystřelit, ale i dát gól.

Celkově zaslouží holky pochvalu za bojovnost i za pěkné akce, jejichž počet narůstal se zvyšujícím se počtem utkání. Fotky Sluníček z turnaje zde.

Hrály:

Aichingerová Nikola, Cviklová Tereza, Uhlářová Viktoria, Vildmanová Linda, Voráčková Lucie, Vrbová Nikola.

2021-11-21 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň