Sokol Písek X DHC PLZEŇ 29:21 (17.11.2021)

detail Sokol Písek X DHC PLZEŇ 29:21 (17.11.2021)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Ve sváteční den se ženy vydaly odehrát utkání do Písku.

Zápas vůbec nedopadl podle plzeňských představ a domů se DHC vracelo bez bodů.

Úvodní desetiminutovka pro Plzeň připomínala spíše zlý sen. Až na Verču Galuškovou ze sedmičky se nikdo nedokázal prosadit, zatímco Písek střílel jednu branku za druhou (7:1). Po time-outu se Plzeňanky probraly a začaly padat góly i do domácí branky. Náskok si sice Písek držel, ale DHC z něj postupně více a více ukrajovalo. Krásné dva góly do prázdné branky předvedla Míša Malá, když stahovala na 10:6. Se závěrem poločasu si plzeňský celek poradil lépe. Ve dvacáté deváté minutě se jako první plzeňské křídlo prosadila až dorostenecká posila Naty Tomanová a vstřelila tak svou první interligovou branku (13:10). Poločasový stav byl pro DHC stále nadějný (13:11).

O první branku druhého poločasu se postarala opět Verča Galušková (13:12). Plzeň se pak chvíli držela na rozdílu jediné branky, otočit však nedokázala. Ve třicáté šesté minutě byly hráčky Plzně naposledy blízko zvrácení výsledku na svou stranu (17:16). Plzeňanky se šance nechopily a soupeř vzal vývoj utkání zpět do svých rukou. Závěr utkání rozhodlo kvantum plzeňských chyb, které je stály důležité góly. Písek se tak doma radoval z výhry 29:21.

„Zápas nám nevyšel v mnoha věcech. Začátek jsme měli hodně špatnou koncovku a tím jsme Písek nechali odskočit. Do poločasu jsme ale ještě dokázali výsledek korigovat. Vstup do druhé půle se nám vydařil a začali jsme se přetahovat. Bohužel pak ale přišlo mnoho individuálních chyb a zápas jsme definitivně prohráli. Naše efektivita střelby byla pod 40%, a to na dnešní házenou nestačí.“ zhodnotil smolný zápas trenér Richard Řezáč.

„Máme před sebou zimní přestávku a máme na čem pracovat, protože po novém roce nás čeká na úvod poslední ze soupeřů, a to tým Chorzówa. Abychom mohli pomýšlet na play-off, musíme především zvládat domácí utkání.“ dodal ještě.

Jak již zmínil trenér, teď tým čeká dlouhá zimní přestávka, při které budou mít všechny hráčky možnost zaměřit se na vyloučení svých individuálních chyb, ale také na kolektivní hru. Zpět do soutěže naskočí DHC v sobotu 8.1.2022 doma proti nováčkovi Chorzówu.