Mladší žačky vezou stříbro z Tachovského dortíku (6. – 7. 11. 2021)


Mladší žačky vezou stříbro z Tachovského dortíku (6. – 7. 11. 2021)

Druhý vícedenní turnaj v této sezoně absolvovaly mladší žačky, které se zúčastnily již 20. ročníku Tachovského dortíku.

Do nominace opět zasáhly omluvenky, kvůli kterým nám zbylo pouze 10 věkově mladších žaček, které jsme proto v sobotu doplnili i dvěma minižačkami (ty ale měly v neděli vlastní turnaj, tak druhý den již hrály v Rokycanech).

Hned první sobotní zápas nám přinesl největší herní i výsledkové zklamání. Milevské hráčky nás již na posledním turnaji více než potrápily a ač tomu prvních 13 minut zápasu nenasvědčovalo (rychle jsme vedli 4:1 a pak ještě 8:5), tak nakonec to bylo v závěru jedno velké trápení. V zápasu se nám nedařilo střelecky, k tomu jsme přidali 9 technických chyb a soupeř kvůli tomu zaslouženě zápas otočil (9:10).

Po druhém zápasu s Kynžvartem, který jsme bez problémů zvládli (18:2), přišel další zápas, který už rozhodoval o medailích. Proti hájskému áčku se jednalo o velký boj, který jsme především v obraně zvládli velmi dobře. V útoku to sice taková sláva nebyla, ale nakonec jsme vybojovali důležité vítězství (9:8).

Podobně kvalitní byl i zápas proti Českým Budějovicím, které na turnaji potrápily řadu favoritů (remíza s Milevskem, výhra s Hájemi). Soupeře jsme sice na začátku pustili do dvoubrankového vedení, ale pak holky dokázaly výrazně přidat, jak v útoku, tak i v obraně, díky které se dařilo dávat snadné branky z protiútoků. Nakonec jsme v klidu zápas dovedli k jasné výhře 13:7.

Po bleskovém přesunu na oběd a zpět byl pohyb především v útoku o něco pomalejší, čehož však soupeř z Kobylis nedokázal využít. I přes menší množství našich proměněných šancí byl zápas jasný (11:4).

Poslední sobotní zápas proti Slavii Plzeň byl už o všechno, jelikož i přes ztrátu s Milevskem byla stále možnost poprat se o vítězství v turnaji. Zápas přinesl naše velké úsilí v obraně, která za 20 minut hry pustila soupeře pouze k 11 střelám. Útok však připomínal hru „Lůca proti všem“, což na výhru rozhodně stačit nemohlo. Nikdo další se bohužel nepřidal a jedna hráčka sama zápas utáhnout nemůže (z našich 15 střel střílela Lůca 11x a vstřelila všechny branky). Naprosto zaslouženě jsme tak prohráli 4:9.

V neděli se situace začala nečekaně zamotávat, jelikož Milevsko prohrálo s Hájemi a další nečekané výsledky přinesly zápasy Českých Budějovic. Díky tomu se vše vyvinulo tak, že i přes dvě prohry nám stačilo zvládnout poslední dva zápasy proti papírově slabším soupeřům. To se také stalo, jelikož jsme bez větších komplikací porazili jak Háje B (20:3), tak i domácí Tachov (18:3). Nakonec si tak díky shodě dalších výsledků odvážíme z Tachova pěkné stříbrné medaile (za suverénní Slavií Plzeň a před Milevskem).

Byť jsme tentokrát skončili „až“ na druhém místě, tak celkový dojem z výkonů holek je paradoxně o něco lepší, než byl na zlatém turnaji v Milevsku. Pomineme-li nepovedený zápas s Milevskem, který jsme rozhodně měli vyhrát, a zápas se Slavií, u kterého je ale potřeba přiznat, že soupeř byl tentokrát jasně nad naše síly, tak všechny zbývající zápasy holky s přehledem zvládly a neopakovalo se tak trápení, které přinesly některé zápasy proti slabším soupeřům v Milevsku.

Celkově tak odjíždíme z turnaje spokojeni, byť jsme si vědomi i nadále toho, že ve hře děvčat je spousta rezerv a že aktivita většiny z nich by měla být o hodně vyšší. Výsledky zápasů jsou tak závislé především na tom, jak se bude dařit Lůce, Vendy a Róze, k nimž se tentokrát přidala i Naty, ale ostatní se na počtu vstřelených branek proti silnějším soupeřům podílí jen velmi málo. Doufejme, že i ty se nám snad povede probudit a že i jejich výkony půjdou nahoru.

Hrály:

Červená 25 střel / 17 branek, Cvačková 6/3, Dlesková 21/14, Egermajerová 10/4, Kampfová 1/1, Kaucká 9/7, Pluhařová 3/1, Poskočilová 11/6, Rittichová 37/22, Rybová 7/3, Samcová 29/17, Sedláčková 12/7.

Chytaly:

Červená, Kaucká, Poskočilová, Pluhařová

Fotky z turnaje: zde a zde.

2021-11-07 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň