Plzeňská liga mladších žaček (Slavia VŠ Plzeň 2. 10. 2021)


Plzeňská liga mladších žaček (Slavia VŠ Plzeň 2. 10. 2021)

detail Plzeňská liga mladších žaček (Slavia VŠ Plzeň 2. 10. 2021)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
další obrázky k příspěvku
detail Plzeňská liga mladších žaček (Slavia VŠ Plzeň 2. 10. 2021) detail Plzeňská liga mladších žaček (Slavia VŠ Plzeň 2. 10. 2021) detail Plzeňská liga mladších žaček (Slavia VŠ Plzeň 2. 10. 2021) detail Plzeňská liga mladších žaček (Slavia VŠ Plzeň 2. 10. 2021) detail Plzeňská liga mladších žaček (Slavia VŠ Plzeň 2. 10. 2021)

Druhým turnajem pokračovala v sobotu Plzeňská liga mladších žaček, která se odehrála v hale na Slavii, a to tentokrát za účasti obou našich družstev.

Áčko

Áčko tentokrát čekali pouze dva soupeři – Slavia VŠ B a Rokycany. V případě prvního soupeře se jednalo o herně méně zkušeného soupeře, tvořeného navíc převážně minižačkami. Hledat motivaci bylo proto složité a i přes to, že některé hráčky musely povinně střílet levou rukou, tak skóre rychle narůstalo (osobka 12:1, celkově 28:1).

Chuť střílet branky pak holky neopustila ani proti Rokycanům, ač se jednalo o soupeře již trochu silnějšího (osobka 13:2, celkově 27:5).

Celkově se turnaj hodnotí těžko, protože v této soutěži vyjma áčka Slavie soupeře, který by více prověřil naše schopnosti, nepotkáme. Pozitivem tak je především to, že i mladší hráčky zde vedle těch zkušenějších mohou nabírat sebevědomí do těžších utkání, která nás čekají na jiných turnajích (např. nedělním turnaji starších žaček).

Hrály: Červená 11 střel / 10 branek, Dlesková 15/13, Egermajerová 9/5, Honalová, 1/0, Kampfová 6/4, Kaucká 6/4, Poskočilová 5/3, Rittichová 8/6, Růžičková 6/3, Samcová 9/3, Sedláčková 9/4

Chytaly: Červená, Kaucká, Poskočilová

Béčko

Béčko se prvního turnaje nezúčastnilo, takže se pro něj jednalo o první turnaj v této kategorii v sezóně. Soupeře na rozehrání jsme ale jen stěží mohli získat těžšího, než domácí áčko Slavie. I přes snahu holek a dobrý pohyb především při osobce byla kvalita soupeře výrazně vyšší (osobka 0:7, celkově 2:24).

Další dva zápasy už byly ale o hodně lepší. Zejména v zápasu proti domácímu béčku, který je pro nás zcela vyrovnaným soupeřem, předvedly holky velmi dobrý výkon. Rozhodující náskok jsme si dokázali vytvořit už v osobce, ve které jsme byli jasně lepší a zaslouženě zvítězili 6:2. Ve hře už bylo utkání zcela vyrovnané, a i když se soupeři několikrát podařilo stáhnout na dvě branky, tak drama jsme nepřipustili a nakonec se mohli radovat z cenného vítězství 12:8.

Podobně kvalitní výkon předvedly holky i v posledním zápasu proti Kynžvartu, který jsme díky pěkným uvolněním i brankám z protiútoků od prvních minut dokázali jasně ovládnout (osobka 7:2, celkově 20:5).

Celkově patří holkám za výkony na turnaji velká pochvala. V prvním zápasu proti Slavii A chyběla větší odvaha, způsobená tím, že holky měly ze soupeře až příliš velký respekt a namísto pokusů o uvolnění házely míče do rukou soupeřek. Ale v druhých dvou zápasech již byla aktivita výrazně vyšší a střelecky se nakonec dokázaly prosadit téměř všechny hráčky.

Z jednotlivců je určitě potřeba vyzvednout především výkon Julči, kterou po celý turnaj zdobilo velké nasazení a jako jediná z mála měla i proti Slavii vůli poprat se z fyzicky vyspělejšími soupeřkami. Vedle ní se střelecky dařilo zejména Rybce a pěkné výkony předvedly i všechny brankářky. Pochvala ale patří všem.

Hrály: Beráková 7 střel / 3 branky, Čardová 6/3, Hřebejková 2/1, Lontscharová 4/3, Markupová 7/3, Mildorfová 3/1, Pivoňková 3/0, Pluhařová 5/2, Rybová 9/7, Viazanko 3/1, Vodrážková 16/10

Chytaly: Čardová, Pivoňková, Pluhařová, Rybová

Fotky z turnaje: áčko zde a béčko zde.

2021-10-04 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň