Starší dorostenky DHC PLZEŇ X DHK Baník Most 29:30 (26.9.2021)

Dalším soupeřem, který zavítal do Plzně poměřit síly se staršími dorostenkami byl celek DHK Baník Most.
Zápas byl velice vyrovnaný, ale v posledních vteřinách své vítězství potvrdil Most.

­Od úvodního hvizdu byla k vidění svižná házena z obou stran. Mosteckým se ale více dařilo proměňovat šance a ve čtvrté minutě šly do vedení 1:3. Vedení jim ale dlouho nevydrželo a v šesté minutě bylo srovnáno. Skóre se pak dlouho přelévalo mezi oběma týmy, až v šestnácté minutě se po brankách Naty Tomanové DHC dostalo k prvnímu většímu náskoku (9:7). Mostecké hráčky ještě dokázaly výsledek stáhnout, ale do vedení se již nedostaly a po prvním poločase na tabuli svítil stav 16:12.

Začátek druhého poločasu si Plzeň pohlídala a držela si vedení. První propad přišel ve 42´ kdy se Mostu povedlo stáhnout na rozdíl pouhých dvou branek (22:20). Domácí hráčky začaly kupit velkou spoustu chyb a neproměňovaly důležité gólové příležitosti. Na to doplatily ve 47´, kdy se mostecké hráčky poprvé v druhém poločase dokázaly dostat do vedení 25:26. Následovala nepřetržitá přetahovaná o vedení, kterou zakončila brankou Ema Veselovská z Mostu a rozhodla tak o vítězství hostů 29:30.

„Za výborný výkon musím opět pochválit naši brankářku Áju Šindelářovou, která nás v důležitých momentech velmi podržela. Prohra mrzí, zápas jsme měli dobře rozehraný, ale z důvodu úbytku sil jsme nakonec odešli jako poražení. Závěr utkání byl totožný s tím v předchozím zápas ve Zlíně. Soupeř zvítězil vlastně poslední střelou z dálky a tím se stal šťastnějším. Holky si zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení, až do samého závěru se nevzdávaly, ale tentokrát to bohužel nestačilo. Jsem rád, že se do zápasu příznivě zapojily i mladší dorostenky.“ hodnotí utkání trenér Pavel Touš.

Šindelářová, Čejková, Malá, Polanková 3, Dubská 6/1, Krausová1, Komárková 1, Zídková, Tomanová 5/1, Melicharová 11/1, Bernhardová ,Baumruková, Konderová, Perglová, Mancellari 2, Bažantová E.