Hájecká podzimní 6+1 (Háje Praha 18. 9. 2021)


Hájecká podzimní 6+1 (Háje Praha 18. 9. 2021)

V sobotu 18. 9. 2021 se uskutečnil soutěžní turnaj v kategorii minižaček Hájecká podzimní 6+1 (pro ročník 2011 a mladší). Turnaj pořádaly HC Háje Praha.

Na turnaj se přihlásilo celkem 6 družstev – kromě našeho družstva ještě domácí HC Háje Praha, DHC Slavia Praha, Sokol Kobylisy, HC Milevsko a Sokol Písek.

Naše družstvo se na turnaj skládalo velmi těžce. Děvčata ročníku 2011 se rozdělila na dvě skupiny, z nichž jedna hrála s mladšími žačkami turnaj v Rokycanech a druhá početnější zamířila do Prahy. Doplnily je pak posily od Rittišky (ročník 2012). Pro některé z nich to byla premiéra v šestkové házené.

V prvním zápase se družstvo střetlo s děvčaty ze Sokola Kobylisy, kde děvčata byly myslí ještě někde na cestě. Nesoustředěný výkon nás stál vítězství. Ve druhém zápase po zlepšeném výkonu jsme porazili družstvo Hájů. Následovala utkání se zbytkem soupeřů, kteří byli bohužel na síly našeho kombinovaného a nezkušeného družstva. Bylo znát, že soupeři jsou herně zkušenější a sehranější.

S turnajem i výkony děvčat panovala částečná spokojenost. Výkon Rybky (Kačky) nás držel celý turnaj nad vodou. Největší předností družstva byla obrana, která byla po celý turnaj naší silnější stránkou. V útočné fázi máme největší rezervy. Chytání přihrávek, náběh do volného prostoru a uvolnění musíme ještě procvičit. Všechny hráčky musíme pochválit. Starší hráčky si vyzkoušely vzít tíhu zápasu na svá bedra a mladší za nimi se svojí odvahou nijak nezaostávaly.

Hrály: Bergerová Dominika, Krejzová Eliška, Kurešová Markéta 3, Markupová Adéla 1, Mašková Viktorie, Michalidesová Nella, Přerostová Amélie, Roubová Eliška, Rybová Kateřina 11, Schöberlová Dominika, Urbanová Ivana, Zapletalová Bára

Fotky z turnaje naleznete na https://dhcplzen2010a2011.rajce.idnes.cz/Haje_Praha_-_Turnaj_6_1%2C_18.9.2021/

 

2021-09-19 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň