DHK Baník Most 31 : 24 DHC Plzeň (27.9.2020)


DHK Baník Most 31 : 24 DHC Plzeň (27.9.2020)

O svoji neporazitelnost přišly na půdě Baníku Most starší dorostenky. Ve 4. kole 1. ligy starších dorostenek nestačily na domácí tým, který naopak zůstává v průběhu tohoto ročníku stoprocentní. Po poločase ztrácely plzeňské hráčky 4 góly, náskok Mostu do závěrečného hvizdu ještě o něco narostl a s posledním hvizdem svítilo na ukazateli skóre 31:24. Celé utkání bylo vyrovnané do dvacáté minuty, kdy Veronika Vávrová vyrovnala na 12:12. Nikdo se do té doby nedostal do výraznějšího náskoku. Třetí desetiminutovka zápasu ale vyšla mnohem lépe Mostu, který si do pauzy zajistil vedení 18:14. Celý druhý poločas byl ve znamení snahy náskok Mostu stáhnout. Nejblíže byla Plzeň svému soupeři ve 48. minutě, kdy snižovala Helena Voráčková na 24:21. Závěr zápasu si ale domácí hráčky bez problémů pohlídaly.

HODNOCENÍ TRENÉRA: Trenér starších dorostenek Pavel Touš ocenil pohled na hru, která musela diváky bavit. "Hra se přelévala ze strany na stranu, začalo se ve svižném tempu a oba týmy se prezentovaly velmi rychlou hrou," přiznal trenér Touš. První poločas byl dle něho vyrovnanou partií, který ve prospěch Mostu rozhodoval jediný faktor. "Za soupeřem jsme zaostávali ve střelbě, v zakončování. O tom jsme mluvili o poločase v šatně. Jinak jsme drželi s Mostem krok v rychlé hře, z čehož vyplynuly nějaké chyby, které Most následně potrestal, a proto si do poločasu vybudoval mírný náskok. Ten jsme se pokoušeli ve druhém poločase snížit."

Druhý poločas se ale nesl v obdobném duchu, jako ten první. Most si nadále držel náskok a plzeňskému DHC se nepodařilo ho stáhnout. "Když už to vypadalo, že bychom mohli přeci jen skóre třeba i vyrovnat, selhali jsme v zakončení. Nedařilo se nám proměňovat vytvořené šance a když k tomu přičtu 3 neproměněné sedmimetrové hody, tak to na vítězství stačit nemohlo. I tak ale chválím holky za bojovnost, nasazení a disciplínu, s jakou zápas odehrály a snažily se ho zlomit."

SESTAVA: Malá, Šindelářová - Toušová 2, Buřičová 3, Hofírková, Plojharová, Kordíková 7, Vávrová 1, Melicharová, Heřmánková 1, Voráčková 6, Lásková 3/1, Randlíková 1

2020-09-28 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň