DHC Plzeň 25 : 20 Jindřichův Hradec (20.9.2020)


DHC Plzeň 25 : 20 Jindřichův Hradec (20.9.2020)

Na třetí výhru dosáhly starší dorostenky v 1. lize. Na domácím hřišti přivítaly v neděli Jindřichův Hradec, celek, který naopak na první body čekal a čekat bude i po utkání s DHC. Naše hráčky vyhrály o 5 gólů a na svoji vítěznou šňůru se pokusí navázat o víkendu v náročném utkání s Baníkem Most. Úvod zápasu s Jindřichovým Hradcem si nemohly hráčky ani trenéři přát lepší. Po deseti minutách si hostující lavička brala za stavu 5:1 time-out. Ten ale hráčkám z Jindřichova Hradce nepomohl a po sérii gólů z ruky Valentýny Toušové a Barbory Buřičové vedlo DHC před závěrečnou desetiminutovkou první půle 12:2! O to větší je škoda, že do kabin se šlo za stavu 14:8 a "jen" šesti góly k dobru. Druhý poločas měl podobný průběh, hosté využily pouze 3 ze svých 6 sedmimetrových hodů a o gólový příděl se na druhé straně staraly Valentýna Toušová a Sára Kantnerová. Soupeř v závěrečných minutách pouze snižoval až na konečný výsledek.

HODNOCENÍ TRENÉRA:
Trenér Pavel Touš si mohl nástup svých hráček pouze pochvalovat. "Vše se dařilo podle představ. Základem byla obrana s výborně chytající Míšou Malou, která ke svým zákrokům přidala také bezchybné zakládaní rychlého protiútoku. Díky tomu jsme postupně zvyšovali naše vedení. Do dvacáté minuty to vypadalo, že zápas bude naprosto jednoznačnou záležitostí." Opak byl ale pravdou a vysoké vedení DHC dokázaly hráčky soupeře srazit. Do poločasu šly naše hráčky i tak s dobrým náskokem, závěr prvního poločasu byl ale varováním.

"Přesvědčili jsme se, již poněkolikáté, že bez koncentrace a zodpovědného přístupu všech hráček to na hřišti nepůjde," vrací se trenér Touš k momentu, kdy hráčky hostů rychle snížily svoji ztrátu. "Vedení jsme sice udrželi a do druhého poločasu jsme šli s náskokem, ale soupeři jsme dovolili stav zkorigovat a vrátit se do zápasu." I tak si ale nakonec mohl trenér domácích dovolit vystřídat celou lavičku a dát příležitost všem hráčkám na hřišti.

"Postupem času bylo na hráčkách znát, že se nesoustředí na sto procent. Nedařilo se v zakončení, ani v obraně, náš náskok se tak opět zužoval. Po snovém začátku tak může po závěrečném hvizdu panovat spokojenost pouze s výsledkem." Trenér Pavel Touš varuje, že podobná ztráta koncetrace by se v dalších zápasech mohla vymstít. Na závěr hodnocení ale přeci jen našel pro jednu z hráček slova chvály za celkový výkon. "Míša Malá byla skvělá, svými zákroky držela soupeře v dostatečném odstupu. I přes nesoustředěnost bych chtěl týmu poděkovat za vůli po vítězství, o které holky přijít rozhodně nechtěly."

SESTAVA: Malá, Nejedlá - Vávrová 1, Toušová 5, Melicharová, Plojharová, Lásková 2, Hanzelínová, Buřičová 2, Voráčková 3, Kantnerová 5/1, Divíšková 1, Rittichová 3, Randlíková 2, Heřmánková 1

2020-09-21 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň