Ostrava - Zábřeh 22 : 23 DHC Plzeň (12.9.2020)


Ostrava - Zábřeh 22 : 23 DHC Plzeň (12.9.2020)

Druhé vítězné představení mají za sebou starší dorostenky v 1. lize. Narozdíl od domácího střetntí proti Kobylisím ale neměl zápas tak hladký průběh. Naopak, do desáté minuty naše hráčky pokaždé pouze vyrovnaly jednobrankový náskok soupeře. Poté se dostaly domácí hráčky opět do vedení, které dokázaly v průběhu prvního poločasu dokonce navýšit až na rozdíl 3 gólů! Poprvé dostala DHC do vedení Karolína Čásová ve 26. minutě, do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 12:12. Ani vstup do druhého poločasu nevyšel nejlépe, do poslední patnáctiminutovky vstupovaly naše dorostenky se ztrátou dvou gólů. Obrat nakonec ale přeci jen vyšel. 2 minuty před koncem vstřelila svůj osmý gól Sára Kantnerová, čímž poslala do dvoubrankového vedení naopak svůj tým. Hráčky Zábřehu dokázaly už jen snížit, na body to ale nestačilo. DHC si tak doslova vybojovalo další 2 body do prvoligové tabulky!

HODNOCENÍ TRENÉRA
"Na zápas jsem odjížděli v pozměněné a omlazené sestavě. Do utkání jsme vstoupili poněkud ustrašeně, nedostali jsme se do tempa a nenavázali jsme tak na úspěšný začátek z prvního zápasu," vzpomínal na skvělý start proti Kobylisím trenér Pavel Touš. V Ostravě jak jeho, tak jeho svěřenkyně čekal odlišný průběh prvního dějství. "Po celý první poločas jsme tahali za kratší konec provazu. Neustále jsme dotahovali mírný náskok domácích. V útočné fázi jsme nedokázali soupeře přehrát, byť snaha se upřít holkám nedá. Ve chvílích, kdy to naopak vypadalo konečně na obrat herního projevu k lepšímu, jsme se sami srazili technickými chybami a do konce poločasu jsme stihli pouze vyrovnat."

Podle trenéra se nedařilo ani v zakončení. Tohle všechno nakonec způsobilo, že obrat ve skóre přišel až v závěrečných minutách. Poslední čtvrthodinu své vedení bránily a udržovaly hráčky DHC Plzeň. "Vedení jsme drželi až do samotného závěru, který jsme zvládli díky velmi dobrému taktickému výkonu. Vítězství jsme si nakonec doslova vydřeli." Právě takto vydřená vítězství bývají cennější než jednozačná kanonáda. I to si trenér Pavel Touš po utkání uvědomoval. "Jsem rád, že byť se zápas nevyvíjel podle představ a výraznější část utkání jsme prohrávali, tak nakonec vezeme dva body. Holky bojovaly a vítězství si vydřely."

SESTAVA: Malá, Nejedlá - Lásková 2, Hofírková, Heřmánková 1, Rittichová, Čásová 2, Pitulová, Komárková 2, Buřičová, Kantnerová 8/2, Dubská 4, Melicharová 4

2020-09-14 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň