Turnaje žen v Otrokovicích se zúčastnily také dorostenky


Turnaje žen v Otrokovicích se zúčastnily také dorostenky

Předsezónní přípravu neuzavřely turnajem v Otrokovicích pouze naše ženy. Před prvním mistrovským zápasem v domácím prostředí poměřily na Moravě síly s ostatními soupeři také naše starší dorostenky. Stejně jako ženy, také dorostenky neměly svoji předsezónní přípravu přesně takovou, jakou by si představovaly. Během soustředění ve Břvích zasáhl halu silný déšť a místo míče vzaly hráčky i trenéři do ruky hadr, turnaj ve Stupavě, na který měly dorostenky vyrazit, se zcela zrušil. I proto byl turnaj v Otrokovicích vítanou příležitostí.

"Nabídku na turnaj žen v Otrokovicích jsme uvítali s velkou radostí, i proto, že turnaj ve slovenské Stupavě se nakonec zrušil," pochvaloval si trenér starších dorostenek, Pavel Touš. Stejně jako ženy, i dorostenky se měly na turnaji potkat s pořádajícím týmem, Nesvady, Bohumínem, Zlínem a samozřejmně právě s vlastním áčkem. "V pátek podvečer jsme zahájili turnaj proti domácímu celku. Konečnou remízu jsme brali jako úspěšný vstup. Holky hrály s velkým nasazením, což přineslo své ovoce."

Úspěšné bylo i sobotní ráno, dorostenky si po vítězství nad juniorkou Zlína připsaly do tabulky první vítězství. Neporazitelnost utnul až sestrovražedný souboj s ženami DHC. Suverénní vítězky turnaje neztratily na turnaji ani bod. Prohra tak nijak zvlášť trenéra dorostenek Pavla Touše nebolela: "Holky se v zápase opravdu snažily a bojovaly, k předvedené hře nemůžu mít výhrady."

Poslední sobotní utkání mělo před naše hráčky postavit tým ŠŠK CVČ Nesvady. Soupeř ale do utkání nezasáhl a utkání se tak kontumovalo ve prospěch DHC. "V neděli jsme tím pádem nastupovali proti Bohumínu v přímém boji o druhé místo. Zápas nám ale bohužel úplně nevyšel a vyplynula z toho druhá prohra na turnaji."

"Jsem spokojený s přístupem všech hráček, turnaj nám navíc ukázal, co všechno musíme ještě před prvním zápasem sezóny doladit. Chci moc poděkovat pořadateli za umožnění naší účasti a také trenérovi žen Richardu Řezáčovi, který dojednal všechny detaily a my tak mohli nastoupit. Během letní přípravy jsme moc přípravných zápasů neměli a jsme proto rád, že jsme mohli před nedělí, kdy nastupujeme do nového ročníku, sehrát ještě nějaká utkání," zakončil hodnocení turnaje Pavel Touš.

Sestava dorostenek na turnaji: Nejedlá, Malá, Melicharová, Plojharová, Kordíková, Kantnerová, Voráčková, Vávrová, Kadlecová, Hanzelínová, Buřičová, Divišová, Dubská, Komárková.

2020-09-01 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň