Stříbrný Mináček pro tým Přípravky! (20. 6. 2020)


Stříbrný Mináček pro tým Přípravky! (20. 6. 2020)

Konečně to vyšlo! Hráčky Přípravky si vybojovaly první opravdovou medaili z velké házené!

První hrací "mináčkovský" den byl určen pro kategorie Přípravky. Minižačky DHC Plzeň vyrazily změřit síly s ostatními.

První utkání jim přineslo poměrně známého soupeře - tým Kynžvartu. Po úvodním rozkoukávání se naše děvčata rozehrála a zvítězila (17 : 3).

Druhé utkání bylo hráno bez výsledků. Hráčky DHC Plzeň se střetly s prvním týmem DHC Slavia Praha. jednalo se převážně o začínající hráčky, a protože některé hráčky byly starší než byla vypsaná kategorie turnaje, bylo tohle utkání pouze přátelské.

Třetí utkání proti dalšímu týmu DHC Slavia se již započítávalo. Holky byly zpočátku zaskočené aktivní obranou soupeře a při přechodu do útoku dělaly spoustu chyb. O poločase tak svítil na ukazateli až neuvěřitelný výsledek 1 : 0 pro DHC Plzeň. Ve druhém poločase se ale holky zlepšily. Hlavním tahounem na hřšiti byla Síma a i díky jejím třem brankám DHC Plzeň zvítězilo nakonec 4 : 1.

Čtvrté utkání před holky postavilo lepšího a mnohem zkušenějšího soupeře z pražských Hájů. Holky se snažily a odehrály moc pěkný zápas, ale na pozdějšího vítěze turnaje to nestačily (prohra 7 : 14).

Páté utkání proti Kobylisům holky už cítily šanci na medaili. A možná právě tahle vidina jim trochu svázala ruce. Byl to nejméně vydařený zápas vítězství se vůbec nerodilo lehce. Střelecky se dařilo znovu Símě. (Výhra 8 : 4)

Poslední šesté utkání přineslo plzeňské derby VŠ Plzeň proti DHC Plzeň. Naše děvčata vstoupila do utkání zodpovědně a bylo vidět, že chtějí vyhrát. Všechny hráčky s vysokým nasazením bránily (největší pochvalu zaslouží Naty s Míšou) a i v útoku jich bylo aktivních hned několik. Bohužel ne všechny dokázaly míč za záda slávistické brankářky propasovat. Byl to kolektivní výkon a poctivě odmakaný zápas a na jeho konci čekala zasloužená odměna v podobě stříbrné medaile! (Výhra 8 : 3). Radost byla opravdu obrovská, konečně se holky dočkaly!

Celkově

Každá hráčka měla na medaili svůj podíl. Výborně bránily Marky i Emča, i když oběma občas míč v koncovce ubreptne. Dobrý pohyb měla Nikča, i když se jí dneska příliš nedařilo proměňovat.  Krásný gól z pivota dala Nelča. S chutí hrála i Nikita, i když v několika zápasech ji přibrzdilo zranění. Čarda si dnes vysloužila obrovský potlesk za skvělý výkon v brance. Rybka předvedla několik hezkých uvolnění, i když také jí se nepodařilo příliš střel propašovat až do brankové sítě. Velmi dobrý turnaj odehrála i Míša (některá utkání odchytala, v jiných pomohla v poli). Největšími oporami týmu dnes byly Naty a Síma. Síma dobrým pohybem a neúnavným běháním dělala problémy všem soupeřkám. Natálka obětavě bránila a v rozhodujících chvílích přidala i důležité branky.

Zkrátka obrovská pochvala pro všechny!

Hrály:

Egermajerová 11, KUncová, Kurečová 1, Mildorfová, Pivoňková, Čardová 2, Dlesková 11, Rybová 1, Pluhařová 1, Kampfová 17

(Počty branek vychází ze soupisek od stolku a jsou pouze orientační).

Velké poděkování patří rodičům za pomoc s dopravou a za fandění v posledním zápase.

Díky patří také organizátorům, kteří již tradičně zorganizovaly vysoce kvalitní turnaj s množstvím cen pro děti.

Fotky zde.

2020-06-20 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň