1. liga mladších dorostenek - DHC Plzeň 20 : 29 Jindřichův Hradec (1.3.2020)

15. kolo 1. ligy mladších dorostenek bohužel přineslo první jarní porážku. Po 3 vítězstvím zastavil šňůru Jindřichův Hradec, 6. celek soutěže. Vysoký náskok si vybudoval už během prvního poločasu, ve kterém se našemu týmu povedlo pouze snížit na rozdíl 4 gólů, 8 : 12. Ve druhém poločase, především v jeho závěru, už ale opět tempo hry diktovali hosté a bezpečně si došli pro vítězství. Hráčky DHC tak zaznamenávají 4. prohru v sezóně a po 15. kole se nachází na 4. místě. Vzhledem k aktuální situaci v tabulce se za nejpravděpodobnější začíná jevit scénář, kdy budeme bojovat s Baníkem Most o bronzovou medaili.

Hodnocení utkání trenérkou týmu Evou Mancellari:
"Zápas v domácím prostředí nám bohužel vůbec nevyšel. Do zápasu jsme vstoupili naprosto nezodpovědně, od úvodních minut jsme kupili řadu technických chyb, stříleli z nepřipravených pozic a špatně jsme si počínali i v obraně. Během prvních deseti minut si hráčky Hradce vytvořily vlastně rozhodující náskok. V prvním poločase se nám pouze podařilo stáhnout osmibrankové manko na čtyřbrankové, což byl vlastně jediný "úspěch" v první třicetiminutovce. V šatně jsme se snažili najít všechny varianty k zlepšení, řekli si, čemu se vyvarovat. Na hřišti to ale bohužel vypadalo pořád podobně. Veškerou střeleckou zodpovědnost nechávaly holky na Helče Voráčkové, která se sice strašně moc snažila, ale většina pokusů z její ruky neskončila přesně. I tak nastřílela sama 9 gólů. Během druhého poločasu ale bohužel inkasovala za faul červenou kartu a do zápasu už tak nezasáhla. Hráčky Hradce si poté bezpečně došly pro vítězství. Velkou pochvalu na naší straně zaslouží Natálie Hofírková a Karolína Časová. Tenhle zápas musíme teď rychle hodit za hlavu a lépe se připravit na duel následující, který odhrajeme na palubovce Poruby."

Sestava: Malá, Langerová - Bernhardová A., Dubská J. 3, Voráčková H. 9, Tomanová N. 2, Hofírková N. 1, Rittichová N. 2, Dolanská P., Randlíková L. 1, Čásová K 2., Toušová V., Skácelová M.