1. liga mladších dorostenek - DHC Plzeň 35 : 19 Sokol Vršovice (9.2.2020)

Do jarní části sezóny vykročily správnou nohou mladší dorostenky. Na domácí palubovce přivítaly, stejně jako ženy, tým pražských Vršovic. V prvním utkání v Praze dokázaly dorostenky zvítězit 29:35 a s chutí si zastřílely i v neděli. Soupeři opět nastřílely 35 gólů a díky dobré práci v obraně na konci zápasu slavily jednoznačné vítězství 35:19. Po 12. kole patří našim dorostenkám nadále 4. místo, na vrchol tabulky ztrácí 4 body. Naopak náskok na místo páté narostl na 5 bodů. V dalším kole vyzvou mladší dorostenky opět na domácí palubovce Sokol Písek.

Hodnocení utkání trenérkou týmu Evou Mancellari:
"Do zápasu jsme vstoupili dle představ, drželi jsme se stanovené taktiky. Během prvního poločasu jsme si vytvořili velký náskok, který jsme už nepustili. Do druhého poločasu jsme tak vstupovali s desetibrankovým vedením, o které se postarala dobře fungující obrana spolu s Malinou, která byla opět skvělá, za svá záda pustila pouhých osm střel. Byl to náš první jarní zápas, takže chyby by se nějaké našly, na těch se ale během tréninků určitě zapracuje. Jinak nemám holkám co vytknout. Naopak, moc děkujeme Nele Langerové, která při své dorostenecké premiéře odchytala celý druhý poločas a vedla si skvěle. Byť je věkem ještě starší žákyně, tak se svého úkolu zhostila bravůrně a krom několika skvělých zákroků si připsala také první gól. Poděkování samozřejmě patří i všem ostatním hráčkám. Další zápas nás čeká už v sobotu, opět doma, tentokráte proti Písku."

Sestava: Malá, Langerová 1/1 - Bernhardová, Dubská 6/1, Krausová 2, Voráčková 7/1, Komárková 4, Stehlíková M., Stehlíková A., Tomanová 2, Benešová 3, Kepková 2, Rittichová 4/1, Randlíková 1, Toušová 3