1. liga mladších dorostenek - Baník Most 28 : 30 DHC Plzeň


1. liga mladších dorostenek - Baník Most 28 : 30 DHC Plzeň

Důležitého vítězství dosáhly v neděli mladší dorostenky, které odehrály 6. kolo 1. ligy na půdě Baníku Most. Dosud neporažené družstvo domácích si v prvním poločase vybojovalo tříbrankové vedení. Naše hráčky se ale nevzdaly a během druhého poločasu se dostaly do vedení, které až do konce poločasu nepustily. Vybojované dva body posunuly mladší dorostenky na 2. místo, o skóre jsou druhé za pražskou Slávií. Nutno říci, že 10 bodů po 6 zápasech má kromě Slavie a Plzně také Most a Olomouc. Čeká nás tedy nesmírně zajímavý ročník! Další důležité utkání s pražskou Slávií je na programu hned tento víkend na domácí palubovce!

Hodnocení utkání trenérkou týmu Evou Mancellari:
"V Mostě nás čekal v podobě domácího týmu velmi těžký soupeř a věděli jsme, že pokusit se o další dva body bude tentokrát náročné. Ostatně tomu odpovídal i první poločas utkání. V úvodních minutách se soupěř rychle dostal do vedení poté, co využil našich četných technických chyb a neproměněných šancí. Vedení si hráčky Mostu udržely do poločasu a poté až do osmé minuty druhé části utkání. Právě v osmé minutě se nám konečně podařilo vyrovnat a následně také překlopit misku vah na naši stranu. Vedení už jsme od té doby nepustili a zápas dovedli do vítězného konce.
Holkám patří obrovská gratulace, svou bojovností nedovolily Mostu, aby se znovu dostal do vedení, což bylo ve druhém poločase strašně důležité. V útoku nám hodně pomohla Magda Komárková, které nasázela soupeři 6 gólů a především úžasný střelecký výkon třináctibrankové Heleny Voráčkové! V bráně nám opět pomohla Míša Malá. Pochvalu si zaslouží i všechny další hráčky, které k vítězství pomohly. Bylo krásně vidět, především ve druhém poločase, že holky jsou schopny hodiny tréninku přenést na hřiště a držet se toho. A co především, že neexistuje žádné já, ale MY!"

Sestava: Dubská 5, Krausová, Voráčková 13, Komárková 6, Pitulová, Šindelářová, Buřičová, Tomanová 3, Malá, Kepková, Rittichová, Toušová 3

2019-10-28 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň