Minižačky (2010) na turnaji v Rokycanech (22. 9. 2019)


Minižačky (2010) na turnaji v Rokycanech (22. 9. 2019)

Hráčky ročníku narození 2010 vstoupily do své první sezóny v kategorii Minižaček turnajem 5+1 v Rokycanech. Tým byl doplněn o dvě hráčky ročníku 2011. Našimi soupeři byly týmy HK Slavia VŠ Plzeň (kluci), HC Plzeň (mix holek a kluků), VŠ Slavia (holky), HC Slavoj Tachov (holky), HK Hvězda Cheb (holky) a HK Rokycany (mix kluků a holek). Opět jsme hráli i proti starším hráčům a hráčkám, ročník 2009.

Hrací systém byl 5 minut osobní obrana a 15 minut klasická obrana. První zápas proti klukům Slávie se nám vydařil, a to jak herně, tak i výsledkově. Z výkonů všech hráček v prvním zápase jsem byl mile překvapen. I ve druhém našem zápase hráčky hrály slušně. Bohužel ve třetím zápase jsme byli přehráni prakticky jednou jedinou soupeřovou hráčkou (ročník 2011), kterou jsme nedokázali dostatečně bránit, a nechali ji mnohokrát vystřelit na branku. Dala nám proto několik gólů.

Důsledná obrana nám opravdu stále dělá velký problém, hráčky jsou nedůrazné a na tomto aspektu hry musíme hodně zapracovat.

Na výkonu v dalším zápase se projevila dvouhodinová přestávka, únava hráček, a navíc soupeř z Tachova hrál proti nám opravdu dobře.

V dalším zápase proti hráčkám z Chebu byl výkon o něco lepší, ale i tak byl tento soupeř nad naše síly. Zlepšený výkon přišel až v posledním zápase proti domácímu týmu z Rokycan. Tady bych opět hráčky pochválil. Celkový dojem z výkonu hráček v  turnaji mám pozitivní. Turnaj nám ukázal jak naše nedostatky, tak i kvality, které by tento tým mohl mít.

Teď nás čeká volný víkend  a 6. 10. 2019 bychom měli vyjet na další turnaj 5+1, tentokrát do Chebu.

Fotky z turnaje v Rokycanech zde.

2019-09-23 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň