1. liga mladších dorostenek - Sokol Vršovice 29 : 35 DHC Plzeň


1. liga mladších dorostenek - Sokol Vršovice 29 : 35 DHC Plzeň

Do 1. ligy mladších dorostenek vstoupily včera také naše holky, které stejně jako ženy nastoupily k utkání na palubovce pražských Vršovic. Proti místnímu klubu si vytvořily v poločase pětibrankový náskok, který dokázaly během druhé části utkání ještě navýšit a se záverečným hvizdem tak slavit vítězství 29:35. Z Prahy si tak přiváží do prvoligové tabulky první dva body.

Hodnocení utkání trenérkou týmu Evou Mancellari:
"Do zápasu jsme chtěli přenést to, čemu jsme se věnovali po celou dobu přípravy. Částečně se nám to i podařilo, ale stále děláme ty samé technické chyby, kterých se musíme do budoucna vyvarovat. V obraně nám stále chybí určitá agresivita, která by vyústila v zisk míče. Vyjma poměrně velkého počtu obdržených branek ale není holkám v obranné fázi moc co vytknout. Dařil se nám i rychlý přechod, z kterého plynulo dobré zakončování.
Holky se s prvním ligovým utkáním popraly dobře. Výbornou hru předvedla Julie Dubská, jak v obraně, tak i v útoku, o čemž vypovídá 8 přesných zásahů. V obraně výborně zahrály také Lucka Benešová, Barbora Buřičová a Natálie Rittichová. V útoku se prosazovala Helča Voráčková, z deseti vstřelenými góly byla nejlepší střelkyní zápasu. Pochválit bych chtěla i Magdu Komárkovou, kterou jsme během zápasu nemuseli upozorňovat, že smí vystřelit a sama dokázala táhnout na bránu. V brance nás podržela Adriana Šindelářová, která výborně zastoupila mezi tyčemi Míšu Malou, která se nemohla ze studijních důvodu zúčastnit zápasu. Opomenout nemůžeme ani ostatní hráčky, všechny si zaslouží pochvalu.
Do týmu se výborně zapojily i hráčky, které jsou u nás na hostování z Tachova, tedy Kamila Skácelová a Marcela Skácelová. Přínosem do družstva je i příchod Lucky Randlíkové (limitovaný přestup z Žirovnice), která k celkové výhře přispěla dvěma góly.
Další utkání nás čeká příští týden na palubovce v Písku!"

Sestava: Dubská 8, Krausová, Voráčková 10/1, Komárková 4, Buřičová 1, Tomanová 4, Skácelová K., Benešová, Rittichová 3/2, Šindelářová, Randlíková 2, Šoralová, Toušová 2, Skácelová M. 1

2019-09-15 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň