Mladší dorostenky vezou ze Stupavy bronzové medaile


Mladší dorostenky vezou ze Stupavy bronzové medaile

Na poslední přípravný mezinárodní turnaj zamířily mladší dorostenky na Slovensko do Stupavy. V kategorii U16 startovalo celkem 16 družstev, které byly rozděleny do čtyř skupin. DHC Plzeň bylo ve skupině B, ve které se mělo utkat s týmy AS Trenčín, MŠO Štúrovo a HK Hodonín.

Během pátku jsme odehrály zápasy ve skupině, ve kterých jsme zvládly všechny tři utkání vítězně, konkrétněji jsme porazily MŠO Štúrovo 17:14, HK Hodonín 15:12 a AS Trenčín 17:22. Do dalších bojů jsme tím pádem postoupily z prvního místa. Nejtěžší bylo utkání s Trenčínem, kde jsme si sáhly na dno svých sil a holky si za toto utkání zaslouží největší pochvalu. Ukázalo se v něm, že v házené obzvláště neexistuje žádné já... ale MY! Holky krály týmově a podporovaly se navzájem. Velké poděkování patří našim mladším hráčkám, které nás ve všech utkáních mohutně podporovaly a fandily nám!

Po úspěšném první dnu nás v sobotu čekalo utkání proti rakouskému UHC Korneuburgu. V zápase o semifinále se holky od začátku držely taktických pokynů a zaslouženě vyhrály 23:12. Tím jsme si zajistily boj o medaile. Bohužel los nám postavil do cesty opět Trenčín, se kterým jsme se již utkaly. A bohužel jsme poprvé na turnaji ochutnaly hořkost porážky. Přišla v nejméně vhodnou dobu, s tím se ale nedá nic dělat. Holky daly do zápasu i tak vše a prohrály smolně o jediný gól.

V neděli nás tím pádem čekal boj o 3. místo. utkání proti slovenskému celku Duslo Šaľa holky zvládly dotáhnout do vítězného konce a radovat jsme se tak mohly z bronzových medailí.

Chvalit jednotlivce nemá cenu, všechny hráčky zaslouží pochvalu. V této sestavě odehrály svůj první turnaj po roční pauze a až na pár chyb (na kterých budeme v příštích týdnech pracovat) jim opravdu nelze nic vytknout. na hřišti i mimo něj ukázaly, že jsou tým a ne družstvo jednotlivců. Přesto nám jedna individuální cena neutekla, MÍŠA MALÁ se stala nejlepší brankařkou turnaje. I díky výkonům Míši a Adriany Šindelářové jsme se mohly dostat až na stupně vítězů.

Za 14 dní nás čeká první ligový zápas, do té doby se budeme soustředit na chyby, které nás stále trápí.

Sestava:
Malá, Šindelářová
Voráčková, Rittichová, Dubská, Benešová, Buřičová, Pitulová, Tomanová, Randlíková, Komárková, Toušová, Krausová

2019-09-02 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň