Přípravka na svém prvním turnaji velké házené


Přípravka na svém prvním turnaji velké házené

V neděli 19. května 2019 tým hráček přípravky absolvoval svoji turnajovou premiéru ve velké házené (5+1). Turnaj se odehrál  v Plzni, v areálu HK Slavia VŠ Plzeň.

Náš velmi mladý tým tvořený z hráček ročníku narození 2010 a 2011 se utkal postupně s domácími týmy VŠ Slavia Plzeň (kluci), VŠ Slavia Plzeň (dívky), dále pak  Šťáhlavy (kluci), Rokycany (kluci) a HC Háje Praha (dívky). V týmech soupeřů byli hráči nebo hráčky i o tři roky starší!

Do turnaje vstoupilo našich 10 odvážných hráček - Eliška Čardová, Natálie Dlesková, Nikol Egermajerová, Simone Kampfová, Markéta Kurešová, Nela Pivoňková, Michaela Pluhařová, Amélie Přerostová, Eliška Roubová a Karolína Šnebergerová.

Úvodem je třeba říci, že hráčky s velkou házenou mají zatím jen velmi malou tréninkovou zkušenost. Zatím nám počasí příliš nepřeje, a tak mají hráčky za sebou méně tréninků ve velké házené než je prstů na jedné ruce. I v tuto chvíli, když píšu tento článek, venku opět prší, a tak bohužel znovu netrénujeme.

Hráčky si tedy prakticky poprvé vyzkoušely, jaké je to hrát na velkém hřišti. Všechno se teprve učíme, a podle toho naše hra i vypadala. Je třeba se naučit pořádně pravidla - např. když dostaneme gól, tak se rozehrává na půlce hřiště, na což hráčky z malé házené nejsou vůbec zvyklé. Co především ale musíme zlepšit, jsou přihrávky a chytání míče, bez toho to nepůjde. Dále se hráčky musejí naučit držet svoje posty a nesbíhat k sobě, nebo se vždy vysunout zpět z devítky tak, aby měly místo pro nový náběh apod. Jak říkám, teprve se vše učíme, a tak bych tady mohl vypisovat spousty věcí. To, ale dělat nebudu, a naopak všechny hráčky pochválím za snahu. Někomu to šle lépe, někomu hůře, ale i to je dané různým věkem našich hráček, kde i v našem týmu, byl rozdíl mezi nejstarší a nejmladší hráčkou téměř dva roky.

Já doufám, že si hráčky svůj první turnaj velké házené užily. Zpestřením byl společný oběd převážné části hráček a rodičů v pauze mezi zápasy, kde jsme společně utužovali kolektiv. :-)

Fotky zde.

2019-05-19 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň