Přípravka na turnaji v Kynžvartu (14. 4. 2019)


Přípravka na turnaji v Kynžvartu (14. 4. 2019)

V neděli 14. 4. 2019 vyrazil tým přípravky  brzy ráno do Kynžvartu, aby se tam zúčastnil dalšího turnaje.

Jako vždy jsme na místo přijeli jako první s velkým časovým předstihem, a tak jsme měli pro sebe celou halu na rozcvičku. Tu jsme si zpestřili hudbou z našeho týmového párty reproduktoru. Na turnaj vyrazilo pouze 13 hráček, naši sestavu opět decimují zranění (dvě hráčky prsty v dlaze, jedna přetržený úpon na achilovce atd.). I tak jsme do turnaje přihlásili dva týmy a vždy nějaká hráčka z jednoho týmu doplňovala náš druhý tým.

K prvnímu zápasu nastoupil náš "A" tým složený ze starších hráček a doplněný o jednu mladší hráčku z "B" týmu. Tento zápas bych radši ani neviděl. Hráčky se po hřišti procházely, jako by zrovna vylezly z postele. Což pro mě bylo naprosto nepochopitelné,  na místě jsme byly dřív a hráčky byly rozběhané a rozcvičené. Po důrazné domluvě k hráčkám se jejich výkon zvedl a ostatní zápasy v turnaji odehrály s větším nasazením i větší chutí. Kdo si zaslouží pochvalu v "A" týmu je v první řadě Natálka Dlesková, která opět táhla svými výkony celý tým. Díky svým výkonům si na sebe upletla bič a jsou tak na ni kladeny větší nároky. Další, kdo předvedl zlepšený výkon je Laura Draxalová, která se začíná lépe zapojovat do útočných akcí a dostala se i k několika střelám, ze kterých dokázala dát i nějaký ten gól. Na čem by měla Laura D. zapracovat, je pohyb, který jí stále chybí, a tak dost často chybí v obraně. Zlepšeným výkonem se blýskla i Ema Mildorfová, která podnikla několik nebezpečných útoků a vstřelila několik branek. Bohužel ji také brzdí menší pohyb, obzvláště do obrany, kde stejně jako Laura D. chybí, a také je třeba krotit temperament a neprat se soupeřem. Elišce Čardové chyběla její zraněná parťačka Míša, a také podle toho bohužel vypadal její výkon v turnaji (víceméně turnaj odchodila). Ale když se  soustředila na hru, tak spolu s Nátalkou a další hráčkou předvedly několik pěkných útočních akcí zakončených brankou (proto je velká škoda, že takto nehrála po celou dobu turnaje).

Náš druhý tým tvořený z mladších hráček naskočil do turnaje s velkou chutí. Běhal, přihrával, střílel a celkem slušně i obsazoval hráčky soupeře v obraně. Tento tým odehrál tuto sezónu určitě svůj nejlepší turnaj a zaslouží tak pochvalu všechny hráčky. Nejvíce svými  výkony zaujala Laura Mancellari, která vybojovala řadu míčů a předvedla několik pěkných útoků zakončených brankou  nebo střelou na branku, a také v obraně předvedla slušný výkon. Kdo se z těchto mladších hráček herně zvedl, je Amálka Přerostová, která se čím dál více zapojuje do útočných akcí, a tak se dostává častěji ke střelbě. Také jí se podařilo vstřelit nějakou tu branku. Čím ale nejvíce zaujala je přesná rozehrávka na lépe postavenou spoluhráčku.

Oba týmy také musím pochválit, že při vyběhnutí brankařky z branky se za ni zasunula do branky jiná její spoluhráčka, a tak naše branka nezůstávala prázdná a naopak jsem dokázaly využít vyběhnutí brankařky k přečíslení soupeře a střelbě na branku.

Takto odehraný turnaj bychom si představovali pokaždé. Snad hráčky v příštím turnaji navážou stejným nebo ještě lepším výkonem.

Fotky zde.

2019-04-14 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň