Turnaj v Kynžvartu se i přes nepřízeň počasí vydařil (přípravka 1. 12. 2018)


Turnaj v Kynžvartu se i přes nepřízeň počasí vydařil (přípravka 1. 12. 2018)

V sobotu 1. 12. 2018 vyrazil tým přípravky na další turnaj, tentokrát do Kynžvartu, kde byl celý turnaj součástí slavnostního otevření jejich nové haly. Bohužel nás ráno po příjezdu čekalo nepříjemné překvapení, kdy jsme se dozvěděli, že týmy Rokycan, Šťáhlav a Chebu pro nepřízeň počasí vůbec nedorazí. Pro nás ale počasí nemohlo být překážkou, a tak nebyl důvod na turnaj nepřijet. Pořadatelský tým sice musel předělat celé rozlosování a začátek turnaje se tak trochu posunul, ale nakonec se vše podařilo zvládnout.

Do turnaje tedy zasáhly dva týmy DHC Plzeň, které tvořilo sedm hráček (ostatní hráčky bohužel stále marodí) ve složení Natálie Dlesková, Eliška Čardová, Michaela Pluhařová, Nela Pivoňková, Kateřina Rybová, Markéta Kurešová a Anežka Drtinová, dále to byly týmy kluků VŠ Slavia Plzeň, Talentu Plzeň, dívky VŠ Slavia Plzeň a domácí  týmy Lázní Kynžvart.  I přes nízký počet účastníků, si nakonec všechny týmy zahrály spousty zápasů.  Hrálo se sice ve dvou oficiálních skupinách, ale pro nízký počet hráčů a hráček ve všech týmech, se prakticky hrálo několikrát se stejným soupeřem.

Nakonec jsme se spolu s trenéry plzeňského Talentu rozhodli našim hráčkám a jejich hráčům poslední dva vzájemné zápasy zpestřit. Odehráli jsme je v promíchané sestavě, kdy šla polovina kluků hrát k nám a polovina našich děvčat naopak k trenérům Talentu.

Všechny hráčky DHC Plzeň a všichni kluci Talentu byli z nových sestav nadšení a sehráli dohromady velmi pěkné zápasy. V obou těchto mixech si všichni krásně přihrávali a hráli jako kdyby spolu takto nastupovali běžně. Všichni jsme si užili spoustu legrace a bylo hezké pozorovat, jak se trenéři mezi sebou špičkují a spolupracují s hráči nebo hráčkami, které vlastně vůbec neznají. Myslím tedy, že se všem týmům v turnaji povedlo si slavností otevření této krásné haly užít a těšíme se na další turnaje, které zde odehrajeme.

Turnaj v Kynžvartu byl pro naše hráčky v tomto kalendářním roce poslední. Teď už se hráčky přípravky mohou těšit např. společný trénink s rodiči, na vánoční dárky či společné bruslení pořádané klubem DHC Plzeň.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem rodičům za jejich podporu :).

Fotky zde.

2018-12-02 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň