Přípravka na turnaji mini 4+1 v Rokycanech (11. 11. 2018)


Přípravka na turnaji mini 4+1 v Rokycanech (11. 11. 2018)

V sobotu 11. 11. 2018 se část týmu hráček přípravky zúčastnila turnaje kategorie Mini 4+1 v Rokycanech.

Tým DHC PLZEŇ reprezentovaly hráčky Eliška Čardová, Nátalka Dlesková, Laura Mancellari, Laura Draxalová, Ema Mildorfová a Terezka Škrdlíková. Všichni naši soupeři byli o rok nebo dva starší.

V prvním  zápase se  hráčky utkaly s týmem děvčat VŠ Slavia Plzeň. Kromě herně vyspělejšího soupeře se hráčky musely v první řadě vyrovnat také s větší velikostí balonu, na který zatím nejsou zvyklé. Jak se však ukázalo, tak to našim hráčkám nedělalo tak velký problém. Naše děvčata se ničeho nezalekla a vlétla do prvního zápasu s chutí. Statečně vzdorovala lepšímu soupeři a herně příliš nezaostávala.

Do druhého utkání hráčky nastoupily proti dívkám z Rokycan. V tomto utkání se nám podařilo soupeře přehrát a připsat si tak první vítězství. Samozřejmě ani v této kategorii se výsledky nepočítají.

Poslední dva zápasy hráčky sehrály s týmy kluků z Talentu Plzeň. První tým kluků byl nad naše síly, za to druhý tým Talentu jsme pěkně potrápili.

V tomto turnaji naše hráčky ukázaly, že se z házené leccos naučily a tady to všem předvedly. Povedlo se jim několik velmi pěkných rychlých útočných akcí, kdy šel balon od brankařky přes další dvě až tři  naše hráčky, to vše zakončené střelou na branku nebo dokonce gólem. Zlepšil se i pohyb s balonem, i bez něj. Ani v obraně hráčky nehrály špatně, i když nám stále chybí větší důraz, ale je vidět zlepšení.

Za celý turnaj si všechny hráčky zaslouží pochvalu. Z dnešního výkonu hráček mám velikou radost, obzvlášť když znovu připomenu, že jsme všechny zápasy hrály s větším balonem a se starším soupeřem.

Doufám, že v těchto výkonech budou hráčky dále pokračovat, a také že se k nim přidají i ostatní spoluhráčky našeho týmu, které na tomto turnaji nebyly. O tom se budeme moci přesvědčit hned následující sobotu 17. 11. 2018, kdy na domácím hřišti sehrajeme turnaj s týmy Ústeckého kraje. Srdečně zveme nejen rodiče, ale i další fanoušky, aby se na tento turnaj přišli podívat!

2018-11-11 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň