Mladší dorostenky na Prague Handball Cupu 2018


Mladší dorostenky na Prague Handball Cupu 2018

Tak jak každý rok se i mladší dorostenky zúčastnily největšího házenkářského turnaje „Prague Handball Cupu".

V naší skupině jsme se postupně utkaly s týmy :

ZRK Senia - Chorvatsko
Tsg Wiesloch - Německo
Amger Handbold - Dánsko
FIF Handbold - Dánsko
SVK Stupala - Slovensko

Do prvních bojů jsme nastoupily v pátek ráno proti ZRK Senia. První zápas pro nás dopadl dobře, porazily jsme soupeře z Chorvatska 12:10.

Druhý zápas nás čekal až v pozdních hodinách, a tak jsme pauzu využily k nákupům a fandění ostatním družstvům. Večer jsme se daly do boje s německým týmem Tsg Wiesloch. Holky byly již po celém dni čekání notně unavené, a tak tomu odpovídala i hra. Velmi rychle jsme se dostaly do vedení, skvěle zachytaly i Verča s Kuči, a pak opět přišel hluchý bod. Soupeřky rychle vyrovnaly a začalo přetahování. Nakonec se holkám podařilo zvítězit o gól 14:13.

Další hrací den nás čekaly soupěři Dánska a Slovenka. První zápas jsme odehrály proti Amger Handbold. V tomto zápase holky ukázaly, že se nezaleknou ani silného soupeře. Vycházely jsme z dobré obrany, a rychle si vybojovaly náskok 8:3. Opět nás podržely obě brankařky. Ke konci jsme si opět zápas tak trochu zdramatizovaly a vyhrály jen rozdílem jedné branky 11:10

Druhý sobotní zápas byl opět proti hráčkám z Dánska (FIF Handbold I) . Již při rozcvičování bylo znát, že nás čeká velmi silný soupeř. A tak se i potvrdilo. Je neskutečné, jak všechny tyto evropské státy mají užasnou lehkost a dobrou práci s balónem. Na toto vítezství se holky neskutečně nadřely. Stálo je to hodně sil. Sice jsme zvítězily 19:13 , ale myslím si , že kdyby se dánské hráčky do toho pořádně opřely, zdaleka by nebyl výsledek tak jednoznačný.

Jako poslední nás čekal soupeř ze Slovenska, a to SVK Stupala. S tímto soupeřem se již holky utkaly, a to v letní připravě na turnaji v Žirovnici. I poslední zápas v základní skupině jsme dotáhly do vítězného konce 13:10.

A tak jsme do hlavní části postoupily z prvního místa bez ztráty kytičky.

V neděli nás čekal soupeř HC Novi Beograd (Srbsko) a naše ligové soupeřky z Otrokovic - TJ Jiskra Otrokovice. Zde se již jednalo o postup. Vyhraješ a jdeš dál.
Nám se podařilo porazit soupeřky srbska 11:9 , ale naše síly již nestačily na soupeřky z Otrokovic. A tak nás tato smolná prohra poslala domů.

Tento turnaj nám ukázal, kolik práce nás ještě čeká, na co se musíme zaměřit. Velkým problémem bylo i příliš mnoho technických chyb. Stále nám dělá problém koncovka v jasných šancích.

Teď se již musíme soustředit na další ligový zápas , který nás čeká 15.4. na domácí půdě proti hráčkám z Vršovic.

 

Sestava:

Kučerová, Netrvalová

 

Drozdová, Lásková, Bernhardová, Šimáčková, Kliková, Haluzincová, Kajerová, Walterová, Vodáková, Kantnerová, Vaňková, Turková, Šauerová

 

2018-04-04 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň