Mladší dorostenky ze Slavie body nepřivezly (11. 3. 2018)

V neděli 11. 3. 2018 se mladší dorostenky utkaly se Slavií Praha.

K zápasu jsem přistoupily zodpovědně, ale bohužel jen prvních osm minut, kdy jsme donutily soupeře, aby si vzal time-out. Do té doby bylo na ukazateli skóre 2:2. Slávistické hráčky jsme jako by zaskočily a ony se nedokázaly přes naši obranu dostat. Skvěle zachytala i Kuči. V útočné fázi jsme si sice dokázaly vytvořit skvělé střelecké šance, ale ty jsme bohužel neproměnily. Holky měly jasné pokyny jakou obranu mají hrát, ale toho se držely jen prvních deset minut. Po tento čas jsme byly rovnocennými soupeřkami.

Potom přišel ohromný tlak a holky začaly odcházet hlavně psychicky. Většina z nich vzdala zápas již v prvním poločase, který skončil 11:6 pro hráčky Slavie.

O poločase jsme si řekly, co musíme zlepšit a čeho se vyvarovat, ale na hřišti pak došlo k pravému opaku. Po pár minutách druhého poločasu to vzdaly již skoro všechny. Hra byla pomalá, chyběl pohyb bez míče. Vracet se nikomu kromě Bary nechtělo a všechny ostatní hráčky čekaly, jestli Bary přeruší a nebo Verča s Kuči chytí. Právě Bary (Barbora Vaňková) zaslouží tu největší pochvalu. Její láska k házené, a také neskutečná snaha zkorigovat utkání byla nepřehlédnutelná. Naopak oporám týmu se již tolik nedařilo.

Tento zápas bych nejraději vymazala. To že jsme prohrály, nevadí, ale to že jsme to vzdaly mě hodně mrzí. Teď se holky budou připravovat a pilovat situace, které nás již nesmějí překvapit. A musíme přitvrdit a zpřesnit naši hru.

Další zápas nás čeká 15.4. na domácí půdě proti Vršovicím. Tímto žádám všechny příznivce házené, aby přišli holky podpořit a aby všem ukázali, že Plzeňačky mají ve svých fanoušcích oporu..