Druhý zápas v jarní části body mladším dorostenkám nepřinesl (HC Zlín - DHC Plzeň 25.2.2018)

Na druhý zápas v jarní části se mladší dorostenky rozjely do Zlína.

Do zápasu jsme nastoupily tvrdě a rychle. Hráčky Zlína jakoby byly zaskočeny naši hrou a tak jsme se dostaly rychle do vedení, v šesté minutě jsme již vedly 1:5. Až do devatenácté minuty prvního poločasu jsme si udržovaly mírný náskok, rozdíl dvou až tří gólů. Jenže pak přišla hluchá místa a hráčkám Zlína se podařilo ve 26. minutě vyrovnat a dostat se do vedení. Poločas skončil 14:12 pro zlínské hráčky.

Do druhého poločasu holky nastoupily s tím, že nic není ztraceno. Bohužel nás opět zradila koncovka z dobře připravených akcí a obrana již nebyla tak disciplinována jako v prvním poločase, a tak se nám povedlo srovnat skóre až v 53. minutě. Poté se opět zlínské hráčky dostaly do vedení a bohužel pro nás, jsme musely stále dotahovat. V 59. minutě se podařilo z rychlého přechodu Rittichové zakončit z pozice křídla a přiblížily jsme se na jediný gól - 22:21 pro Zlín. Zlínské hráčky pak udělaly chybu a Kepková získala balón a šla do rychlého brejku, který proměnila, a stav 30 sekund před koncem byl 22:22 . Bohužel se nám nepodařilo si uhlídat odražený balón a v posledních pár sekundách jsme obdržely lacinou branku. HC Zlín - DHC Plzeň 23:22.

Remíza by tomuto zápasu slušela více. Pochválit bych chtěla všechny hráčky. Bohužel se poslední dobou se svou koncovkou trápí Kopr a její góly nám chybí. Velkou bojovnost a snahu opět předvedla Šíma, která patří k největším oporám týmu. Po zranění se opět vrátila na palubovku i Čert (Natálie Walterová), ať v její hlavě stále panuje strach ze zranění, tak na hřišti to nebylo znát. Předvedla velmi pěkný výkon a přispěla i dvěma důležitými góly.

Teď máme 14 dní abychom zapracovaly na nedostatcích, které tento zápas odkryl. Musíme zápas hodit za hlavu a začít takzvaně s čistým šťítem.

Další zápas nás čeká 11.3. na horké půdě Slavie Praha, která je zatím na druhém místě tabulky.

Sestava a branky:

Malá, Netrvalová: Bernhardová, Drozdová 4, Haluzincová, Kantnerová 4, Kepková 3, Kliková, Lásková 4, Nosková, Rittichová 1, Vaňková 1 , Walterová 1, Šimáčková 4