Mladší dorostenky zahájily jarní část zápasem na domácí půdě proti hráčkám Jindřichova Hradce (10. 2. 2018)


Mladší dorostenky zahájily jarní část zápasem na domácí půdě proti hráčkám Jindřichova Hradce (10. 2. 2018)

O tomto víkendu čekal mladší dorostenky první zápas jarní části. Zápas se odehrál na domácí půdě.

Holky věděly, že je čeká velmi těžký soupeř a velmi tvrdý zápas.

První dvacet minut holky držely krok. Plnily pokyny, které jim byly dány. Pak, opět jak mávnutím kouzelného proutku, se přestalo dařit střelecky. Poločas skončil 12:15.

Do druhého poločasu jsme nastoupily s tím, že je třeba zrychlit hru a vyvinout větší a rychlejší tlak na obranu. Některé soupeřovo hráčky již měly za sebou zápas proti našim starším dorostenkám, a tak byla na nich znát únava.

My jsme sice vyvinuly nápor, ale koncovka byla opět prachmizerná. Také naše obrana v druhém poločase již nebyla tak bojovná jako v prvním poločase (měly jsme na svém kontě již několik dvouminutových trestů a nechtěly jsme riskovat červenou kartu). Hra se rozdrobila a holky přestaly hrát kolektivně a začaly hrát samy na sebe. Hlavní příčinou konečného výsledku byla ale naše střelecká nemohoucnost (křídla sedm střel a žádná branka), spojky na tom byly jen o málo lépe a bohužel jsme zahazovaly i vyložené šance. Navíc se příliš nedařilo ani brankářkám.

Ač jsme druhý poločas prohrály jen s rozdílem jednoho gólu k vítězství to nestačilo.

První domácí zápas jsme prohráli 21:25.

Pochválit bych chtěla Sáru, která se nebála v druhém poločase vzít koncovku na sebe a svou bojovností a odhodlaností přispěla 7 góly a byla jednoznačně tahounem našehodružstva.

Možná i proto mě tato prohra hodně mrzí, dalo by se spočítat na jedné ruce, kolik hráček mělo chuť se poprat o každý balón a urvat dva body.

Ostatním hráčkám chyběla chuť, důraz, bojovnost. Navíc se dopouštěly i velkého množství technických chyb.

Další zápas nás čeká 25.2. na palubovce Zlína. Do té doby musíme zapracovat zejména na střelbě a zlepšit spolupráci v obraně.

Sestava a branky:

Kučerová, Netrvalová - Šimáčková 3 , Haluzincová, Kantnerová 7, Drozdová 5, Bernhardová 1, Šauerová , Lásková 3, Vaňková 1 , Nosková , Kajerová, Turková , Rittichová 1

2018-02-10 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň