Mladší dorostenky zahájily jarní část zápasem na domácí půdě proti hráčkám Jindřichova Hradce (10. 2. 2018)

O tomto víkendu čekal mladší dorostenky první zápas jarní části. Zápas se odehrál na domácí půdě.

Holky věděly, že je čeká velmi těžký soupeř a velmi tvrdý zápas.

První dvacet minut holky držely krok. Plnily pokyny, které jim byly dány. Pak, opět jak mávnutím kouzelného proutku, se přestalo dařit střelecky. Poločas skončil 12:15.

Do druhého poločasu jsme nastoupily s tím, že je třeba zrychlit hru a vyvinout větší a rychlejší tlak na obranu. Některé soupeřovo hráčky již měly za sebou zápas proti našim starším dorostenkám, a tak byla na nich znát únava.

My jsme sice vyvinuly nápor, ale koncovka byla opět prachmizerná. Také naše obrana v druhém poločase již nebyla tak bojovná jako v prvním poločase (měly jsme na svém kontě již několik dvouminutových trestů a nechtěly jsme riskovat červenou kartu). Hra se rozdrobila a holky přestaly hrát kolektivně a začaly hrát samy na sebe. Hlavní příčinou konečného výsledku byla ale naše střelecká nemohoucnost (křídla sedm střel a žádná branka), spojky na tom byly jen o málo lépe a bohužel jsme zahazovaly i vyložené šance. Navíc se příliš nedařilo ani brankářkám.

Ač jsme druhý poločas prohrály jen s rozdílem jednoho gólu k vítězství to nestačilo.

První domácí zápas jsme prohráli 21:25.

Pochválit bych chtěla Sáru, která se nebála v druhém poločase vzít koncovku na sebe a svou bojovností a odhodlaností přispěla 7 góly a byla jednoznačně tahounem našehodružstva.

Možná i proto mě tato prohra hodně mrzí, dalo by se spočítat na jedné ruce, kolik hráček mělo chuť se poprat o každý balón a urvat dva body.

Ostatním hráčkám chyběla chuť, důraz, bojovnost. Navíc se dopouštěly i velkého množství technických chyb.

Další zápas nás čeká 25.2. na palubovce Zlína. Do té doby musíme zapracovat zejména na střelbě a zlepšit spolupráci v obraně.