Poruba - mladší dorostenky (12.-14.1.2018)

O víkendu 12.1 - 14.1.2018 odjížděly mladší dorostenky ke druhému přípravnému turnaji do Ostravy. Na tento turnaj jsme odjížděly jen s 11 hráčkami z toho dvě brankařky. Po turnaji v Mendenu nás trápí marodka a zranění.

Zde nás čekaly celkem tři zápasy dva v sobotu a jeden v neděli. Hrací doba byla 2x30minut.

Příjezd jsme naplánovaly na páteční večer, tak aby si mohly holky odpočinout a nemusely se trmácet brzo ráno. Byly jsme ubytováni v Hostelu u Arény, který chválím za jejich azyl. Jejich péče a pokoje by se daly srovnat se současným stavem hotelů.

První zápas nás čekal proti domácímu týmu Sokol Poruba. Do zápasu jsme nastoupily s nervozitou a s vědomým, že opory týmu jako Pája, Kutka, Sára , Kepi (která hrála za starší dorostenky) s námi nejsou, jsme se dostaly do vedení jen v první minutě. Pak jsme opět tahaly jen za kratší konec. Holkám se nedá odepřít snaha. Všechny hráčky musely hrát na postech kam se při ligovém zápase nedostanou. Prohrály jsme 20:25.

Dalším naším soupeřem byl slovenský tým MHK Bytča, a pak a polský tým SVK a SPR Sosnica Gliwice.

Druhý zápas proti slovenskému týmu pro nás začal lépe, vedly jsme od první minuty . Musím říci, že až do 18. minuty prvního poločasu to bylo o výkonu brankářek na obou stranách skóre v 18. minutě bylo 5:4 pro slovenský tým. Pak přišel hluchý bod pro naše hráčky. Koncovka nebyla přesná , nedařila se střelba z křídel, přechod do rychlého útoku. A tak stav v poločase byl 12:7.

Do druhého poločasu nastoupil někdo jiný holky se začaly prát o každý balón, obrana byla tvrdá (o tom svědčí i počet vyloučení) a začaly proměňovat. V desáté minutě již na světelné tabuli svítilo přívětivější skóre a to 14:12. Pak začal krutý boj o body, který holky dotáhly do vítězného konce a zápas tak skončil výsledkem 22:23 pro plzeňské hráčky.

V neděli nás čekal poslední soupeř, a to polský tým. Zde již holky věděly, že bojují o druhé místo. Zde bylo vidět od prvních minut, kdo si jde tvrdě za svým. Holkám se již začala dařit spolupráce a i koncovka byla již přesnější. Plzeňské hráčky zvítězily 28:24.

V tomto turnaji zaslouží největší pochvalu Šíma „ Kateřina Šimáčková" - ta dokázala, jak kvalitní hráčka je (občas si to ještě musí v hlavě více srovnat) a dokáže táhnout tým . Vyburcovat ostatní hráčky k ještě lepším výkonům. Další hráčka , která mě překvapila byla Kája Kliková dokázala mi, že by měla dostávat více šancí i v ligovém zápase.

Na tento turnaj s náma odcestovala i mladá hráčka Anička Řehořová, pro kterou to byl vůbec první zápas i turnaj v kategorii mladších dorostenek. Anička zaslouží též pochvalu v obraně si vedla dobře a v útoku se jí podařilo dát aspoň jeden gól z pozice křídla. Anička nemá zatím tolik zkušeností, hrát proti tak vyspělým hráčkám, ale jsem ráda že se nezalekla a podotknu, že ze sebe vydala ten nejlepší výkon, který jsem u ní viděla.

Jedinou výtku kterou mám, je k některým výrokům rozhodčích. Myslím, si že na těchto přípravných turnají by měli být rozhodčí, kteří dokážou utkání s nadhledem řídit. Takhle některá jejich rozhodnutí dostávala nejen hráčky do kolen.

Sestava a branky:

Netrvalová, Kučerová : Šimáčková 13, Řehořová 1, Haluzincová 5, Bernhardová 12, Drozdová 19, Vaňková 6 , Kliková 12 , Turková 1, Vodáková 2