SAUERLAND CUP 5.1.-7.1.2018 (mladší dorostenky)


SAUERLAND CUP 5.1.-7.1.2018 (mladší dorostenky)

Mladší dorostenky během 14 dní absolvovaly dva přípravné turnaj. První z nich se odehrál v Německu a druhý v Ostravě.

Na náš první přípravný turnaj jsme se vydaly do vzdáleného německého města Menden. První hrací den nás čekal až v sobotu, kdy měly hráčky na programu 4 utkání.

K prvnímu zápasu nastoupily proti německému týmu VfL Bad Schwartau. Věděli jsme , že nás čeká velmi pěkný a tvrdý zápas. Což bylo znát hned od prvního hvizdu. Tento zápas mohu říct , že byl nejvíce povedený ze strany holek za celé dva dny. Bojovaly o každý míč, obrana fungovala přesně tak, jak měla. Jen bohužel, jak ve všech ostatních zápasech, se nám stále nedaří moc prosazovat z křídel. Stále je to jen o odhazování balónů. Tento zápas holky prohrály.

Za tento zápas dostaly holky pochvalu i od trenéra protihráček, který řekl: "Tyto holky mají před sebou budoucnost. Dlouho jsem neviděl tak kvalitní mládežnické družstvo , kde funguje jak levá tak pravá strana."

Ostatní tři zápasy proběhly v maximální pohodě děvčat. Holky věděly, že hrají se slabším soupeř a tak to i vypadalo. Podlehly tempu protihráčkám, tak nebyla k vidění moc kvalitní hra.

Do druhého dne jsme postupovaly do skupiny P z druhého místa.

Výsledky zápasů:
DHC Plzeň : VfL Bad Schwartau 11:14
Haaner TV : DHC Plzeň 8:11
DHC Plzeň : VfL Gummersbach II 14:6
TPSG FA Goppingen : DHC Plzeň 7:16

V neděli nás čekal boj do semifinále: Jako první nás čekal soupeř Konigsborner Sv kterého holky lehce přehrály a mohly se radovat z vítězství 17:9 . Tento zápas probíhal naproste stejně jako v sobotu poslední tři. Holky se nikam nehnaly a jen si hlídaly skóre. 

Druhý zápas již tak lehký nebyl. Naším soupeřem se stal tým VfL Gummersbach. Tento zápas holky hodně bolel. Hra byla příliš tvrdá a rozhodčí tomu nijak nepomohli. Děvčata hrála výborně stejně jako v sobotní prvním duelu. Bohužel jsme celý zápas tahaly za kratší konec. Vždy když došlo na srovnání stavu nás rozhodčí poslali do oslabení, a tak trošku neviděli fauly na druhé straně. Proto není divu, že se po zápase na tvářích holek objevily slzy. Za mě jim neskutečně děkuji. Výkon, který předvedly, byl pro mě vynikající.
Zápas skončil naší prohrou 9:12.

Tento smolný výsledek byl také důsledkem toho, že holky nepostoupily do boje o medaile. Kdyby byla rozdíle jen dvou gólů, mohly se radovat z postupu. Bohužel zápas dopadl jak dopadl a náš boj skončil.

Nejvíce se střelecky dařilo Kutině, Koprovi a Páje. Neskutečný výkon v brance opět předvedla Malina, která byla oříškem pro každé soupeře. Překonat ji v sedmimetrových hodech se nedařilo . Tato mladá brankářka má před sebou zdárnou budoucnost.

Sestava a branky:

Malá, Netrvalová - Kantnerová 6, Šimáčková 6, Haluzincová 4, Kutáková 11, Drozdová 11, Lásková 15, Vaňková 9, Kliková 5, Hoťková, Šauerová, Rittichová 4, Kajerová 9

2018-01-20 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň