1. liga mladších dorostenek - DHC Plzeň - HK Ivančice 26:15

Mladší dorostenky ukončily podzimní část výhrou.

Tentokrát se na půdu mladších dorostenek vydal soupeř HK Ivančice. Ač nás čekal zápas s posledním týmem v tabulce, věděly jsme, že se nesmí podcenit. Když se podíváme na výsledky Ivančic, tak jediný jednoznačný zápas byl proti Slavii. Ostatní byly vyrovnané.

Do toho zápasu jsme nastoupily oslabeni, chyběla velká podpora Sáry, Kepi i Kutiny - ty pro zranění nebo nemoc nemohly nastoupit.

Do první půle nastoupily holky vlažně, co se týče útoku, přihrávky byly do stoje , nebyl vytvářen dostatečný tlak na obranu, a tak se horko těžko prosazovaly. V obraně po dobu 60 minut nemám, co holkám vytknout, svoji roli plnily zodpovědně. V útočné fázi to bohužel prvních patnáct minut pokulhávalo. Pak se svojí role ujala Šíma, která, ač si to možná ani neuvědomuje, svým výkonem a odhodlaností povzbudila své spoluhráčky k rychlejšímu pohybu. Do šaten se odcházelo za stavu 12:9.

Druhá půle začala pro naše hráčky výrazně lépe, povedlo se zrychlit hru, vytvořit větší tlak na obranu. Ivančické hráčky měly opět problém se dostat přes naši obranu. Po jejich chybách se holky dostávaly do rychlých útoků , které výborně zakládala Malina nebo Verča.

Čtyři minuty před koncem si holky vyzkoušely hru bez brankáře.
Velkou pochvalu zaslouží Šíma a Pája, které si připsaly na své konto každá šest branek. Výbornou práci provedla i Áďa , která konečně začala poslouchat a hrála to co ji bylo řečeno :-). Dále bych chtěla pochválit Pipi (ročník 2003), která využila svoji šanci zahrát si o kategorii výš, a svoji dravostí přispěla k výhře.

Samozřejmě pochvala patří celému týmu. Holky dřely na každém tréninku a že několik jich nebylo jednoduchých. Plnily vše, co jim bylo řečeno.

Mladší dorostenky tak přezimují na 4. místě se ztrátou jednoho bodu na třetí příčku.