1. liga mladších dorostenek DHC Plzeň : DHK Baník Most (18. 11. 2017)

Na domácí půdu mladších dorostenek zavítal v sobotu klub DHK Baník Most.

V sobotu čekal mladší dorostenky další náročný zápas proti DHK Baník Most. Opět se jednalo o dalšího těžkého soupeře. V letošním roce se liga jen hemží kvalitními týmy. Je to vidět i v tabulce, kde rozdíly bodů mezi jednotlivými týmy jsou opravdu minimální.

Holky byly připraveny na to, že se bude hrát rychlá a tvrdá házená. Vzaly si k srdci rady a chyby z předešlých zápasů a do prvního poločasu nastoupily ne již vlažně , ale naprosto zodpovědně. Již od první minuty bylo známo, že chtějí, aby body zůstaly doma.

Eliminovaly hráčky, které tvoří mosteckou hru a proměňovaly střelecké šance. Díky skvělé obraně od prvního hvizdu se mosteckých hráčkám podařilo vstřelit první branku až v šesté minutě kdy snížily stav na 4:1. Tentokrát hráčky podržela od prvních minut i skvěle chytající Kuči. Holkám se dařilo naprosto vše. Skvělá obrana, přechod do rychlého útoku, trpělivost při zakončení. A tak se do šaten odcházelo za stavu 14:9.

V šatně jsme si řekly , co nás bude čekat druhý poločas. Bylo nám jasné, že mostecké hráčky přitvrdí a zrychlí hru. A tak se i stalo. Mostecké hráčky se snažily pokořit naši obranu, ale výborně bránící Pája, Šody, Šíma, Sára jim nedávaly šanci. To, co proniklo za naši obranu, zastavila Kuči. V útoku hrála výborně jak levá, tak pravá strana. Protihráčky nevěděly, na koho se soustředit více. Dokonale fungovala spolupráce mezi spojkami a pivotem. Poprvé od začátku sezóny se podařilo dohrávat na pivota, kde Pája bezproblémů skvěle zakončovala. Plzeňské spojky vyvíjely výborný tlak na mostecké hráčky, které donutily k chybám.

Střelecky se prosadily skoro všechny hráčky a je vidět, jak kvalitní tým máme. Nespoléháme jen na jednu hráčku, ale máme jich hned několik.  Tento zápas holky hodně bolel a sáhly si na dno svých sil, přesto dokázaly zabojovat a vyhrát.

Za tento zápas patří holkám neskutečné dík. To, že se ponaučily z chyb z předešlých zápasů, plnily pokynu trenérů, svědčí o jejich kvalitě.

Samozřejmě nesmím zapomenout ani na skvělé publikum, které opět hnalo děvčata do maximálního výkonu.

DHC Plzeň - DHK Baník Most 26:17