1. liga mladších dorostenek (TJ Sokol Vršovice - DHC Plzeň - 29. 10. 2017)

Po vynikajícím zápase odjíždějí plzeňské hráčky pouze s jedním bodem

Do Prahy jsme odjížděly odhodlané získat dva body. Bylo nám jasné, že to nebude pro nás lehký zápas. TJ Sokol Vršovice měly dvě výhry a dvě prohry.

Hned od prvního hvizdu holky plnily pokyny, které jim byly dané před zápasem. Velkou úlohu hrála obrana. Cílem bylo si ohlídat dvě nejlepší hráčky Vršovic a to Sauerovou a Kadeřábkovou. To se nám celkem dařilo a perfektní obranou Kepi, Sáry a Bary jsme tyto hráčky eliminovaly. Největší pochvalu v obraně zaslouží Šíma její skvělá práce v obranně nabudila i ostatní hráčky ještě k lepšímu výkonu. Pája opět výborně dirigovala obranu.

V prvním poločase, který skončil 12:10 pro hráčky Vršovic, se bohužel moc střelecky nedařilo. Chyběla trpělivost a zakončení bylo uspěchané. Ani Koprovi se tentokrát první poločas nevydařil. Do šaten se odcházelo s dvoubrankovým rozdílem.

To, že zápas není ztracen děvčata věděla. Do druhého poločasu nastoupila děvčata ještě více odhodlaná zápas dotáhnout do vítězného konce. Co se týče obrany, není holkám co vytknout, obrana jela na 150 procent. Útok skvěle rozehrávala Sára , která neustálým tlakem na obranu donutila vršovické hráčky k chybám, z nichž jsme se dostávaly do šancí, které jsme proměňovaly. Sama Sára si na své konto připsala 8 branek. Výbornou práci v útoku odvedly Pája i Kutina a  ve druhém poločase se konečně začalo střelecky dařit Koprovi.

Ještě minutu před koncem jsme vedly 25:27 , bohužel se nám nepodařilo ubránit hráčku Sauerovou, a ta snížila stav na 26:27 . Po rozehrání přišel time a hráčky dostaly pokyn vydržet v útočné fázi do konce zápasu. Do konce zbývalo půl minuty. Po krásné akci nás opět zklamala koncovka, a tak se hráčky Vršovic rychlým přechodem dostaly do útoku. Dobře vrácená Kepi hru přerušila a byl nařízen devíti metrový hod po čase. Na devítku šla nejlepší střelkyně Kadeřábková. Tahle devítka pro nás byla opravdu smolná - závěrečná střela byla zblokována a nešťastně nám spadla do brány. Kadeřábková tak snížila stav na 27:27, a zápas tak zápas skončil nerozhodně.

Výkon, který holky předvedly, byl fantastický. Pochvalu zaslouží každá z nich.

Vyzdvihnout musím i Verču  - ta svými zákroky několikrát holky podpořila a potrápila vršovické hráčky.