Domácí prostředí tentokrát body nepřineslo (DHC Plzeň - DHC Slavia Praha 14. 10. 2017)

Ve třetím kole 1.ligy mladších dorostenek k nám na domácí hřiště dorazily soupeřky z DHC Slavia Praha.

Od začátku nám bylo jasné, že půjde o těžký zápas. Bohužel se opět ukázalo jakou slabinou jsou naše první poločasy. Od začátku zápasu děvčata vůbec neplnila pokyny z lavičky. Naší obranu slávistky procházely jednoduše a bez kontaktu, a jen díky skvěle chystající Malíně byl poločasovy výsledek stále hratelný 7:14. V útoku jsme nebyli vůbec nebezpeční! Obrana Slávistek byla trpělivá a čekala na naše hračky na sedmi metrech a k ničemu nás nepustila. Nutno uznat, že jsme útočili bez pohybu, bez nápadu a prošla-li nějaká střela byla neumístěna a bez razance. O tom vypovídá i pouhých 7 vstřelených gólů za poločas.

Ve druhém dějství zápasu, začala děvčata konečně plnit úkoly, tak jak měla. Obrana začala fungovat a soupeř se už neprosazoval tak snadno. Zlepšení bylo vidět i v útoku, střelba se zpřesnila a fungovala i spolupráce s pivotem. Slávistiky byly ale natolik kvalitním soupeřem, že si svůj náskok do konce zápasu už pohlídaly. Konečný výsledek se zastavil na stavu 17:24.