Mladší dorostenky přivezly z Žirovnice bronz (8. - 10. 9. 2017)


Mladší dorostenky přivezly z Žirovnice bronz (8. - 10. 9. 2017)

O víkendu 8.-10.9. 2017 čekal na mladší dorostenky další a před prvním ligovým zápasem poslední přípravný turnaj, tentokrát v Žirovnici.

Do turnaje vstoupila děvčata hned v pátek po příjezdu, kdy jsme nastoupili proti celku ze Žeravic. I po dlouhé a vyčerpavajici cestě se děvčata dokázala namotivovat a odmakala celý zápas. Vycházeli jsme z dobře fungující obrany, kterou řídila především Pája. Dařilo se i v útoku a konečný výsledek 21:14 přesně vystihuje průběh zápasu.

V sobotu jsme do turnaje vstoupili utkáním proti Mostu. Nutno přiznat, ze tentokrát (oproti pátku) se nám nedařilo vůbec nic. Zejména v útoku nenacházel nikdo chuť a ani odvahu vzít odpovědnost na sebe a pokoušet se střílet. Další příčinou neúspěchu bylo i 16 technických chyb. Most zvítězil 18:13.

Dalším soupeřem nám byla děvčata ze slovenské Stupavy. Naše holky se poučily z minulého zápasu a hlavně obrana fungovala velmi dobře. Dařilo se i brankářské dvojici Kuči - Verča. Nicméně naší slabinou byl opět útok na postavenou obranu. Proto ani tento zápas jsme nedovedli k vítězství a po boji jsme prohráli 12:13.

Třetí sobotní zápas nás čekal dosud neporažený soupeř z Bohunic. Od začátku děvčata bojovala a udržovala si až 4-3 brankový náskok. Pája opět perfektně řídila obranu, dařilo se nám v rychlých proti útocích, za ně je třeba pochválit všechna křídla. Ve druhé polovině ale soupeř přitvrdil v obraně a přibylo i technickych chyb na naší straně. Konečný vysledek, remíza 11:11, byl pro nás zklamáním.

Poslední sobotní utkání proti Havl. Brodu už naše děvčata nenechala nic náhodě. Chyby z předešlých zápasů byly zapomenuty a celý tým šlapal jak hodinky! Vycházeli jsme z tvrdé obrany, na kterou si soupeř nevěděl rady. V útoku se začalo dařit Árám, pěkné střely přidal Kopr i Kuty. Po vítězství 12:8 se nám na večeři odcházelo mnohem veseleji. Za obdržení pouhých 8 gólů za 36 minut hry vděčíme i skvěle chytajicim brankářkám.

V neděli jsme nastoupili k jedinému zápasu a to proti domácí Žirovnici. V tomhle utkání je třeba vyzdvihnout celý kolektiv! Probudila se i lavička a my pokračovali ve stejném tempu jako v posledním zápase. Střelecky se dařilo Koprovi! Ke konci nám již docházely síly a domácí hnáni publikem náš náskok dotahovali, ale dobrým taktickým výkonem jsme dokázali vyhrát 18:17.

Diky tomuto vítězství jsme tak získali bronzové medaile a nevracime se domů s prázdnou! Myslím, ze třetí místo je zasloužené a pochvala patří celému týmu!!
Poděkovat musím i pánům Vaňkovi a Kantnerovi, kteří nás na cestě na Vysočinu doprovázeli a byli nám velkou oporou! :-) =

2017-09-10 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň