Mladší dorostenky se na turnaji v Otrokovicích umístily na šestém místě (25. - 27. 8. 2017)

Mladší dorostenky DHC Plzeň zahájily přípravu již začátkem srpna. Družstvo trénuje ve zbrusu novém složení - a to nejen v hráčském, ale i trenérském. Turnaj v Otrokovicích byl prnví společnou zápasovou zkouškou :-)

Hodnocení trenérů:
Mladší dorostenky maji za sebou první přípravný turnaj. Čekal nás náročný víkend v Otrokovicich.

Den první:

Prvním soupeřem nám byly děvčata ze Zlína, do zápasů jsme vstoupili ospale a bez větší chuti vyhrát. I proto jsme brzy prohrávali 0:5. Poté jsme ale zlepšili střelbu z dálky ze spojek a výsledek zmírnili.

Ke druhému zapasu proti nám nastoupila děvčata z Kunovic. Tento zápas již fungovala výborná obrana a i spojkam se dařilo vice proměňovat šance. Nadále jsme však dělali spousty technickych chyb a nepřesností, a to nás stálo výhru v zápase.

Třetí a v patek poslední zápas s Porubou pro nás skončil bohužel také prohrou. Za tento zápas musím znovu pochvalit obranu. V útočné fázi bylo ale az moc nepresnosti a technickych chyb, a to nás stalo vítězství. Nutno ale přiznat, že po narocném soustředění šlo o první zápasy a chyby které byly vidět, chtějí čas, a že zápas od zápasu se budeme lepšit ;-)

Den druhý:

Sobota byla pro nás velmí příznivá. První zápas jsme hráli proti HK Sokol Bánovce nad Bebravou. V tomto zápase holky ukázaly, že by rády napravily páteční den, kdy se jim moc nedařilo. Do zápasu jsme nastoupili plni očekávání, jak bude náš soupeř hrát. Po prvních minutách jsme se ujali vedení a jen tak ho nepustili. Zápas pro nás skončil výhrou.

Druhý zapás jsme sehráli s HK AS Trenčín. Tento zápas si troufnu říci, že byl nejlepší výkon holek. Rvaly se za každý míč. Obrana fungovala přesně tak, jak jsme chtěli. I když je to hodně bolelo, sáhly si na dno svých sil a zápas dotáhly do vítězného konce.

Třetí zápas se hrál proti TJ Sokol Zábřeh. Holky nastoupily k zápasu odpovědně a již v prvních minutách ukázaly, že nic nebude zadarmo. I tento zápas dotáhli do vítězného konce.

Dnes holky podržela i brankářka Kučerová , která si vynahradila den předešlý. Měla několik krásných zákroků.

Den třetí:

V něděli nás čekaly poslední dva zápasy proti MHK Bytča a TJ Jiskra Otrokovice. Po výkonu, který holky předvedly v sobotu, jsme si s Fandou mysleli, že by to i mohlo cinknout. Jenže opak byl pravdou. Holky jako mávnutím proutku přestaly hrát. Oba dva zápasy jsme prohráli. Nejvíc děvčata mrzel zápas proti domácím Otrokovicím, kdy v páté minutě vedla 6:0 a nakonec pro nás zápas dopadl špatně. V těchto dvou zápasech krom obrany nefungovalo vůbec nic.

Perličkou nedělního dne (možná i celého turnaje) byl gól , který dávala RITTI ( Natálie Rittichová) . Ta vstřelila branku při rozehrání druhého poločasu od půlky. Počkala si na hvizd rozhodčích, podívala se, kde stojí brankařka a vystřelila. Brankařka nestihla ani zareagovat. A parádní gólem do levého víka začal druhý poločas.

Tento turnaj nám ukázal na čem je třeba ještě zapracovat. Ať měly holky výbornou obranu, kde zaslouží každá hráčka pochvalu. Zde bych vyzdvihla Pavlínu Láskovou a Barboru Vaňkovou. Bary i Pája ukázaly, že nejsou žádná párátka a že přes ně jen tak někdo neprojde. Pája neskutečně organizovala obranu.

Největši problém, který se ukázal je koncovka a hra křídel. Zde musíme hodně zapracovat.

Další turnaj nás čeká 8.- 10.9.17, kdy odjedeme do Žirovnice.