Mini 6+1 sk. C - Poslední soutěžní turnaj 17.6.2017 (Rokycany)


Mini 6+1 sk. C - Poslední soutěžní turnaj 17.6.2017 (Rokycany)

Poslední turnaj skupiny „C" v kategorii mini 6+1 se hrál v hale v Rokycanech, a to za účasti pěti družstev - Rokycany, Lázně Kynžvart, Háje Praha, Hvězda Cheb a DHC Plzeň. Turnaj se hrál systémem každý s každým na 2 x 10 minut bez osobní obrany, shot autů a výsledky se tentokrát počítaly.

K prvnímu zápasu děvčata nastoupila proti družstvu Rokycan tvořenému pouze chlapci. Začátek utkání nám nevyšel, hráčky byly ospalé a soupeř šel do čtyřbrankového vedení, teprve po pěti minutách začala děvčata hrát házenou. Obrana začala lépe přistupovat k útočícímu hráči a v útoku se začaly hráčky prosazovat po herních útočních kombinacích. Konečný výsledek byl o čtyři branky v náš neprospěch.

K dalšímu utkání jsme nastoupili proti Kynžvartu. Začátek utkání byl opět nemasný a neslaný. V průběhu utkání ale hráčky ukázaly, že jsou lepší a herně vyspělejší než soupeř a ukazatel skóre tomu nasvědčoval.

Další zápas s Chebem byl vyrovnaný až do konce, ale bohužel jsme v něm prohrály o jedinou branku. Je to škoda, protože si děvčata mnohem více věřila, což se projevovalo jak v útočné části, tak i v obraně. V útočné fázi naše děvčata zakončovala akce nejen střelbou ze spojek, ale i po mnoha hezkých přihrávkách do pivota, a co musíme ocenit, tak i z křídel.

Poslední utkání jsme hráli proti družstvu Hájů. Od začátku utkání hráčky předváděla různé nacvičené útočné akce z tréninku. V obraně hráčky spolupracovaly na obsazování útočících hráček soupeře, pomáhaly si a nenechaly útočící hráčky rozehrát útočnou kombinaci, výsledkem bylo vítězné utkání.

Celkově je potřeba vyzdvihnout výkon všech hráček, protože hrála na různých postech. Všem proto patří pochvala za předvedenou hru i snahu dále se zlepšovat. Celkově jsme skončili na třetím místě, ale výsledek pro nás není důležitý, důležitá je předvedená hra a zájem hráček o hru.

Tímto turnajem tak byla letošní sezona definitivně uzavřena. Čeká nás již pouze poslední týden nepříliš vážně zaměřených tréninků a o příštím víkendu definitivní tečka na společné akci v Třemošné.

2017-06-18 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň