Kynžvartský pohár – Minižačky (9. – 11. 6. 2017)


Kynžvartský pohár – Minižačky (9. – 11. 6. 2017)

Od pátku do neděle se dvě družstva minižaček (hráček ročníků 2006 a 2007) poprvé zúčastnila Kynžvartského poháru a je třeba říci, že akce to byla po všech stránkách nadmíru vydařená. Vedle toho, že obě družstva mohla odehrát celkem 11 těžkých zápasů, totiž na děvčata čekal i bohatý doprovodný program, který všechny moc bavil a tři společně strávené dny určitě přispěly k dalšímu stmelení kolektivu.

DHC Plzeň „A"

Po pátečním dopoledním příjezdu jsme turnaj zahájili vzájemným zápasem našich družstev. V něm bylo znát, že se obě družstva spíše rozehrávají a branek proto moc nepadalo (áčko vyhrálo 6:2). To se však změnilo v následujících zápasech proti Hájům „B" (11:0) a Kynžvartu „B" (14:0), ve kterých se děvčatům dařilo zakončovat jak po individuálních uvolněních, tak i pěkných kombinacích.

Páteční program jsme pak uzavřeli zápasem proti Hájům „A", ve kterém jsme po celou dobu vedli (až tříbrankovým rozdílem), avšak závěr se vůbec nepodařil. Po několika zbytečných technických chybách se soupeři podařilo vyrovnat a po sedmičce nařízené těsně před koncem nakonec dokázal skóre otočit (5:6).

Sobotní brzký začátek zápasu proti Strakonicím (od 8:00) děvčata bohužel „dokonale" prospala a než se stihla probrat, soupeř dokázal výsledkově odskočit tak, že bylo prakticky po zápasu (3:13). To druhý zápas proti Pardubicím již byl výrazně lepší a nakonec skončil asi spravedlivou remízou, i když laťka výhry určitě nevisela v nepřekonatelné výšce (8:8). Za to další zápas s Jindřichovým Hradcem rozhodně mezi povedené nepatřil. Slabšího soupeře děvčata zjevně podcenila a celý zápas odehrála v chodícím tempu tak, aby se příliš neunavila. I přes výhru 8:2 jsme tak s jejich výkonem rozhodně nemohli být spokojeni. V posledním zápasu proti Veselí byl výkon opět o něco lepší, ale vedle velmi silného soupeře děvčata bojovala i s vlastní únavou a zápas proto skončil trochu krutou prohrou 3:10, jelikož rozdíl mezi oběma družstvy tak velký určitě nebyl.

Neděli zahájil zápas proti pozdějšímu vítězi turnaje z Písku, se kterým děvčata herně sehrála vyrovnaný zápas. Hlavním rozdílem však byl vynikající výkon písecké brankářky, která pochytala i ty nejvyloženější šance a dovolila našim hráčkám pouze jednou skórovat (1:6). Ve zlepšené hře pak děvčata pokračovala i ve dvou zbývajících zápasech, ve kterých si nejprve po výborném výkonu poradila s domácím áčkem (9:2), aby pak turnaj v poklidném tempu dohrála s Mostem, proti kterému si s chutí zastřílela (15:0).

Konečné šesté místo lze považovat určitě za dobrý výsledek. Škoda je především zápasu s Hájemi a Pardubicemi, ve kterých bylo určitě v možnostech děvčat výsledek otočit a pak by konečné pořadí mohlo být ještě o dva stupínky lepší. Rezervy byly určitě vidět v nábězích a vůbec v pohybu bez míče, což ne úplně vždy lze přičítat jen únavě (obzvláště proti Jindřichově Hradci), a také ve střelbě z větší vzdálenosti. Naopak se dařilo zakončovat po individuálních uvolněních spojek i křídel a fungovala i spolupráce s pivotem.

DHC Plzeň „B"

Béčko zahájilo turnaj dobrým výkonem proti áčku (2:6). Po něm následovaly dva zápasy, ve kterých se děvčata dokázala výrazněji střelecky prosadit a s přehledem přehrála Kynžvart „B" (5:2) a Háje „B" (8:1). V posledním zápasu se pak poměřila se Strakonicemi, kdy bylo jasné, že kvalita soupeře je vyšší, ale i tak děvčata dokázala uhrát relativně přijatelný výsledek a obdržela dokonce méně branek než áčko (0:9).

Sobotní program zahájil zápas proti dalšímu těžkému soupeři - v konečném pořadí třetímu Veselí (1:10), po kterém následoval souboj s Jindřichovým Hradcem. V něm se bohužel vůbec nedařilo střelecky a ač se nejednalo o úplně nepřekonatelného soupeře, tak výsledek vypadal jinak (0:4). Výkon v zápasech proti áčku Kynžvartu (2:5) a především proti Mostu (5:5) šel pak ale výrazně nahoru a obzvláště proti Mostu nebylo k výhře vůbec daleko.

V neděli nás čekali další tři těžcí soupeři, ale na hřišti to až tak poznat nebylo. Trochu zamrzí snad jen menší množství vstřelených branek. V zápasu s Pardubicemi dělala velké problémy urostlá pivotka soupeře a nebýt jí, výsledek by byl určitě příznivější (2:9). Fyzická převaha soupeře pak byla zřejmá i v dalším zápasu s Hájemi „A" (0:7). Nejlepší výkon si ale děvčata schovala až do posledního zápasu s vítězkami z Písku, ve kterém po většinu času dokázala držet střelkyně soupeře na uzdě, o čemž jasně vypovídají pouhé 4 obdržené branky (méně od Písku žádné jiné družstvo nedostalo). I přes prohru tak děvčata mohla odjíždět s pocitem, že i s takto silným soupeřem dokážou sehrát vyrovnaný zápas.

Výsledkem je celkové deváté místo, které odpovídá síle družstva i tomu, že hráčky se bez ohledu na skóre vyjma branky rovnoměrně střídaly na všech postech. Největší rezervy lze spatřovat v zakončení, jelikož vstřelených branek by určitě mělo být více. Pozitivem ale je, že střeleckých pozic si děvčata dokázala připravit i proti silnějším soupeřům dostatek, někdy však chyběla lepší přesnost zakončení. Výkon všech ale rostl zápas od zápasu a zkušenosti z těžkého turnaje se určitě v budoucnu projeví.


Celkově musíme turnaj hodnotit na výbornou, a to nejen po herní stránce. Organizace včetně doprovodného programu (diskotéka, ohňostroj atd.) šlapala na jedničku, což v kombinaci se slunečným počasím připravilo všem krásný zážitek. Pochvala proto musí vedle našich hráček, které si ji za předvedené výkony bezpochyby zaslouží, směřovat i k pořadatelům za skvěle připravený turnaj, kterého se určitě rádi zúčastníme i v budoucnu.

Kompletní výsledky včetně fotogalerie lze nalézt na turnajových stránkách.

2017-06-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň