Slávistický mináček (ročník 2007) – 4.6.2017


Slávistický mináček (ročník 2007) – 4.6.2017

detail Slávistický mináček (ročník 2007) – 4.6.2017
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku
Hráčky ročníku 2007 se v neděli zúčastnily velmi dobře obsazeného turnaje pořádaného pražskou Slavií, který byl určen právě pro hráčky ročníku 2007 a mladší. Naším cílem bylo bez ohledu na výsledek především umožnit účast na nesoutěžním turnaji širšímu okruhu hráček tohoto ročníku, z nichž některé v konkurenci hráček ročníku 2006 na podobných turnajích zatím tolik příležitostí nedostaly.
V prvním zápasu proti Kobylisům se děvčata trochu pomaleji rozjížděla a zpočátku dělal problémy mokrý povrch a také osobní obrana soupeře. Po pár vyrovnaných minutách se ale jasně začal projevovat rozdíl v kvalitě obou družstev a zápas skončil naším výrazným vítězstvím. V podobném duchu pak děvčata dokázala přehrát i další dva soupeře - Písek a Ivančice, kdy rozdíl ve skóre byl vždy více než desetibrankový. Největším problémem v prvních zápasech tak nebyli ani soupeři, jako spíše déšť a mokrý povrch. I když sice nepršelo celý den, tak pravidelně před a během našich zápasů déšť vždy zesiloval.

Před čtvrtým zápasem proti Hájům už bylo jasné, že domů budeme odjíždět s medailemi a byla jenom otázka, jakou budou mít cenu. S první pražskou překážkou si dokázala děvčata po velmi dobrém výkonu poměrně snadno poradit, a proto jsme mohli vyhlížet posledního soupeře, kterým byla rovněž dosud neporažená domácí Slavie. V tomto zápasu děvčata konečně musela zapnout na nejvyšší obrátky a v útoku předvedla několik pěkných kombinací. O něco méně se ale dařilo v obraně, kde se nedařilo pokrýt nejlepší střelkyni soupeře a problémy dělala i spolupráce s pivotem. Soupeř po většinu zápasu vedl a v druhém poločasu se mu podařilo odskočit až na rozdíl tří branek (9:6). Děvčata však zápas nezabalila a díky osobní obraně se dařilo získávat míče a snížit na 9:8. Vyrovnat se však již bohužel nepodařilo, ač šance k tomu ještě těsně před koncem byla.

Celkově jsme tedy na turnaji obsadili výborné druhé místo, když ke zlatu chyběl skutečně jen malý krůček. Největším pozitivem ale bylo to, že všechny hráčky na turnaji dostaly rovnocenný časový prostor na hřišti a mohly si vyzkoušet hru prakticky na všech postech. Příjemným zjištěním bylo i to, že všechny se dokázaly střelecky prosadit a nikdo z nich zásadně v počtu branek nepřevýšil ostatní (na rozdíl např. od Slavie, kde se o většinu branek postarala prakticky jediná hráčka). Těžko proto z družstva někoho vyzdvihovat, protože všechny hráčky podaly především v útočné fázi výborné výkony. Nejlepší hráčkou družstva proto byla vyhlášena Bára Stulíková, která turnaj pro ni odehrála netradičně na postu spojky, a to především za její přínos pro obranu. Nejlepší brankářkou celého turnaje pak byla vyhlášena Áďa Chvátalová, za níž však v ničem nezaostala ani druhá brankářka Natka Nyklesová (obě se v brance pravidelně střídaly).

Všem zúčastněným hráčkám patří velká pochvala a věříme, že výborné výkony zopakují i za týden, kdy se od pátku do neděle zúčastníme (i s hráčkami ročníku 2006) Kynžvartského poháru, na který jsme přihlásili hned dvě družstva.

2017-06-05 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň