Mini 4+1 – Poslední soutěžní turnaj 21. 5. 2017 (Lázně Kynžvart)


Mini 4+1 – Poslední soutěžní turnaj 21. 5. 2017 (Lázně Kynžvart)

Soutěž v kategorii mini 4+1 uzavřel poslední turnaj, který se konal v Lázních Kynžvart. Pro hráčky ročníků 2006 a 2007 se pak nejednalo o poslední turnaj v této kategorii jen v této sezóně, ale co se týče miniházené, tak pravděpodobně o poslední turnaj vůbec. Proto namísto hodnocení turnaje budeme spíše bilancovat, jaká (nejen tato) sezóna v miniházené byla.

Děvčata letos absolvovala celkem 8 turnajů, kdy na většině z nich jsme vzhledem k počtu hráček postavili 4 družstva, která se střetávala s přibližně stejně silnými soupeři v jednotlivých skupinách. Hrálo se klasicky bez počítání výsledků, takže nikdo nebyl zbytečně stresován tím, že právě jeho případná chyba může ovlivnit výsledek. Děvčata po celou sezónu předváděla výborné výkony a kvalita zápasů rostla turnaj od turnaje. Nejinak tomu bylo i na turnaji posledním, i když ne vždy se všem úplně chtělo bránit a útok obranu převyšoval. To bylo ale s rostoucími výkony děvčat pro zápasy v lepších skupinách poměrně typické, jelikož individuální vyspělost hráčů v nich již byla na takové úrovni, že v soubojích jeden na jednoho bylo ubránit soupeře velmi obtížné.

Tři roky, po které děvčata soutěž v miniházené hrála, tak jasně se ukázaly, jaký je pro malé házenkářky miniházená přínosem, protože pokrok, jakého za tuto dobu většina z nich dosáhla, je obrovský. Uvolnění s míčem i bez míče, obsazování soupeře při osobní obraně, orientace v prostoru menšího hřiště, nutnost rychle se rozhodovat. Nejen to, ale celou řadu dalších dovedností děvčatům miniházená přinesla, což se již projevuje i v šestkové házené, byť zatím ne vždy dokážou děvčata vše, co se v miniházené naučila, přenést do velké házené úplně tak, jak bychom si představovali. Práce nás proto čeká ještě spousta, ale věříme, že házenkářská kariéra děvčat nabrala i díky miniházené správný směr a že se návyky z tohoto odvětví házené pozitivně ještě více projeví.

Po minulé sezóně, kdy si velkou házenou vyzkoušela pouze některá děvčata, již v této sezóně startují v kategorii mini 6+1 všechna. Na to chceme navázat i v letech následujících a protože část děvčat z tréninkové skupiny (ročník 2006) již bude v příští sezóně v kategorii mladších žaček, rozhodli jsme se vody miniházené opustit a po symbolické zlaté tečce v podobě vítězství na Memoriálu Karla Šulce se již naplno věnovat pouze velké házené. Doufejme, že nejen tento výsledek bude pro všechny motivací do další práce v trénincích.

Sezóna v miniházené tedy sice skončila, ale všem akcím ještě rozhodně konec není. Za týden nás totiž čeká minikemp ve Šťáhlavech a následně pak dva nesoutěžní turnaje v šestkové házené - nejprve Slávistický mináček a po něm Kynžvartský pohár.

2017-05-22 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň