Mini 6+1 - Osmé soutěžní turnaje sk. A, B, C - 13. a 14. 5. 2017 (HC Plzeň + Tachov + Talent Plzeň)


Mini 6+1 - Osmé soutěžní turnaje sk. A, B, C - 13. a 14. 5. 2017 (HC Plzeň + Tachov + Talent Plzeň)

Náročný program čekal o víkendu minižačky, resp. jejich trenéry, protože během dvou dnů se odehrály turnaje všech tří skupin v šestkové házené. Nejprve v sobotu odehrály turnaj béčko v Tachově a céčko na HC Plzeň v areálu v Božkově, na které navázal nedělní turnaj áčkové skupiny, která se uskutečnila v hale Lokomotivy (pořadatelem byl Talent).

DHC Plzeň B

Na turnaj skupiny B do Tachova odjela kvůli řadě omluvenek děvčata pouze v počtu 10 hráček. Turnaje se dále zúčastnila družstva Talentu B, Tachova a Chebu.

K prvotním zápasu děvčata nastoupila proti Talentu a při osobní obraně, zřejmě po zkušenostech z Memoriálu Karla Šulce s osobní obranou, nedala soupeři téměř žádný prostor na hřišti. V útočné fázi byl naopak k vidění dobrý pohyb s míčem s řadou pěkných zakončeních všech děvčat. V druhé části zápasu po shot autech, kde mimo jiné všechny hráčky vstřelily gól, jsme nastoupili ke hře 6+1. V obranné části chybělo děvčatům ze začátku včasné přistupování proti střílejícím hráčkám, ale to se během zápasu zlepšovalo. V útočné části děvčata předvedla mnoho individuálních akcí, ze kterých padaly pěkné góly.

Dalším soupeřem turnaje byl pořádající klub Tachov a po předchozí domluvě byl sehrán zápas 2x15 min. Tachovské hráčky zpočátku zaskočily naše děvčata vysunutou obranou, kvůli které docházelo k mnoha ztrátám míče, které byly potrestány góly. V druhé části zápasu však děvčata našla odvahu a po individuálních akcích docházelo i proti vysunuté obraně k pěkným uvolněním a úspěšným zakončením. V obraně děvčata proti Tachovu velmi zabojovala a také náš tým v několika případech podpořila úspěšnými pěknými zákroky Adéla Chvátalová, která byla naší jedinou brankářkou na turnaji.

I v dalším zápasu s Chebem se hrálo opět na 2x15 min a zde si již děvčata mnohem více věřila, což se projevovalo jak v útočné části, tak i v obraně. Hráčky soupeře ze začátku jen stěží hledaly způsob, jak proniknout naší obranou a zakončovat se jim dařilo pouze z větší vzdálenosti. V útočné fázi naopak naše děvčata zakončovala akce nejen střelbou ze spojek, ale i po mnoha hezkých přihrávkách do pivota, a co musíme ocenit, tak i z křídel.

Celkově je potřeba vyzdvihnout, že děvčata byla více ochotná naslouchat pokynům trenérů, což se projevilo i na hřišti. Všem proto patří pochvala za předvedenou hru i snahu dále se zlepšovat.

DHC Plzeň C

Céčko odehrálo turnaj v areálu Božkově a vedle našeho družstva se jej zúčastnilo již pouze domácí HC Plzeň a Háje Praha B. Zvolen byl proto již z dřívějška osvědčený model, kdy se hrálo tříkolově každý s každým. V prvním kole se družstva nejprve utkala 10min v osobní obraně, po níž následovaly shot-outy. V druhém kole se pak hrála 15min klasická hra opět zakončená shot-outy a konečně ve třetím kole již pouze 15min klasická hra.

Ve hře našich děvčat byla po celý turnaj bohužel k malá odvaha něco vymyslet s míčem a zakončit. Až na výjimky se hráčky raději rychle zbavovaly míče, než aby se samy pokusily ohrozit branku soupeře. Postupně se sice hra zlepšovala, ale nedostatků ve hře je stále více, než bychom si představovaly. Pracovat bude potřeba na odstranění velkého množství technických chyb a především se děvčata budou muset naučit se rychleji rozhodovat, jak vyřešit konkrétní herní situaci. To je patrné především při osobní obraně.

Celkově lze tentokrát pochválit děvčata hlavně za to, že celý turnaj zvládla po fyzické stránce. Pochvala pak patří i dobře chytající Aničce a v poli především Kačce Šedivé, která se jako jedna z mála nebála vzít zodpovědnost na sebe a častěji se pokoušela o uvolnění i zakončení.

DHC Plzeň A

Áčková skupina se odehrála v neděli v hlavní hale Lokomotivy a úroveň turnaje rozhodně odpovídala kulisám velké haly, v jakých se hrálo. Kromě tradičních účastníků (Talent a Šťáhlavy) tentokrát opět přijela děvčata ze Strakonic a poprvé se turnaje v rámci Plzeňské ligy zúčastnilo i velmi silné družstvo pražské Dukly.

Naše děvčata se nejprve utkala s družstvem Strakonic, se kterými sehrála výborný zápas při osobní obraně. Při klasické hře pak sice celkem dobře fungovala obrana, avšak v útoku úplně chyběla střelba z dálky. Na to soupeř zareagoval zatažením obrany na 7m, ve které tak bylo při kličkách jen velmi málo prostoru. Tato část tak byla z našeho pohledu určitě nejméně povedenou z celého turnaje.

Druhý zápas proti Dukle však byl již o něčem jiném. Ač měla děvčata zejména z vyšších spojek soupeře obavu, tak v útoku to na hřišti nebylo poznat. Po opět výborné osobní obraně se tentokrát výrazně zlepšila útočná fáze i při klasické hře a díky většímu počtu střel z dálky byl i větší prostor pro individuální uvolnění na brankovišti. Trochu problémy však byly v obraně, kde byl na děvčatech vidět velký respekt ze soupeře a někdy se stávalo spíše to, že děvčata hráčům ustupovala, než aby aktivně bránila. Ač se výsledek nepočítal, tak především díky výborné hře v útoku měla mírně navrch naše děvčata, což pro nás vzhledem k síle soupeře bylo velký překvapením.

Třetí zápas proti Šťáhlavům byl jako přes kopírák. Soupeř neobvykle nastoupil v prakticky nejsilnější možné sestavě (včetně hráčů, kteří již obvykle hrají jen za mladší žáky), což nám vzhledem k fyzické převaze chlapců dělalo problémy zejména v obraně. Útočná fáze však byla opět výborná a dařilo se zakončovat jak po individuálních uvolněních, tak i po spolupráci s pivotem.

V posledním zápasu proti Talentu již bylo evidentní, že děvčatům došly síly, což se projevilo jak na množství technických chyb, které v předchozím průběhu turnaje nedělaly, tak i na nedůslednosti při obsazování soupeře v obraně. Většinu zbývajících sil děvčata věnovala útoku a bránit se již nikomu příliš nechtělo, což se projevilo i na výsledku.

Celkově ale musíme turnaj hodnotit jednoznačně pozitivně. Po prvním trochu ospalém zápasu se děvčata zejména v útoku rozehrála ke skutečně výbornému výkonu a bylo vidět, že individuální vyspělost hráček je na vysoké úrovni. Trochu škoda je, že vyjma tradičně velmi dobré spolupráce s pivotem se nepodařilo do hry přidat ještě o trochu více kombinací, které děvčata na trénincích zvládají, ale při zápasech nemají odvahu více je použít. Rezervy lze určitě vidět i v obraně, kde bude potřeba zvyknout si na to, že bránit je potřeba každého hráče bez ohledu na to, o kolik je vyšší nebo těžší. I přes některé chyby však patří všem velká pochvala, protože v souboji s velmi silnými soupeři děvčata rozhodně obstála se ctí.


Nejbližší turnaj nás čeká hned za týden v neděli, kdy se všechna děvčata zúčastní turnaje v kategorii mini 4+1 v Kynžvartu.

2017-05-16 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň