DHC Plzeň - dámský handballový klub MOL liga


ARCHIV

Jak se trenér Richard Řezáč ohlíží za uplynulým ročníkem MOL ligy?

Vydáno dne 8. 6. 2021 (440 přečtení) (Celý článek)

Sezóna 2020/21 je minulostí. Nejvyšší ženská soutěž je již několik dní dohraná, mládežnické soutěže skončily ještě dřív, než se pořádně rozběhly. Právě k dospělé kategorii se v rozhovoru vrací trenér MOL ligového celku, Richard Řezáč. Před sezonou si přál bojovat o postavení ve středu tabulky, nakonec muselo DHC, stejně jako během svého prvního působení v nejvyšší soutěži, bojovat o udržení mezi česko-slovenskou elitou. Tentokrát se to ale výběru Richarda Řezáče s předstihem povedlo a i v příští sezóně se tak plzeňský celek představí v MOL lize! Jak celý ročník viděl a co od toho příštího očekává lodivod DHC?

HC Zlín 24 : 27 DHC Plzeň | PLAY OUT (29.5.2021)

Vydáno dne 30. 5. 2021 (358 přečtení) (Celý článek)

Vítězné loučení! Sezónu 2020/21 zakončily plzeňské házenkářky na palubovce Zlína. Již před zápasem bylo jisté, že na pořadí v Play-out skupině již nebude mít výsledek utkání žádný vliv, „triumf“ v této soutěži si vítězstvím nad Hodonínem pojistily házenkářky Písku. Zlín i Plzeň tak nastoupily „pouze“ do boje o poslední body. Favoritem utkání byly bez pochyb domácí hráčky, vítězně z čtvrtého vzájemného souboje v této sezóně ale vyšly poprvé hráčky DHC. Na vítězství 24:27 se gólově nejvýrazněji podepsala plzeňská kapitánka Linda Galušková s 9 přesnými zásahy.

DHC Plzeň 26 : 25 HK Hodonín | PLAY-OUT (23.5.2021)

Vydáno dne 23. 5. 2021 (370 přečtení) (Celý článek)

Den a noc. Dva rozdílné poločasy byly k vidění na plzeňské palubovce během nedělního odpoledne. Plzeňské házenkářky se s domácím prostředním pro letošní sezónu rozloučily vítězně, ke dvěma bodům ale vedla velmi kostrbatá cesta. Přitom první poločas sliboval jasnou záležitost, do šaten šel plzeňský celek se sedmibrankovým náskokem. Se závěrečným hvizdem se pak sice slavilo vítězství jen o jeden jediný gól, dva body ale i tak zůstaly v Plzni. V play-out tak Plzeň vyhrála nad Hodonínem i podruhé a před posledním zápasem celé sezóny má na kontě 13 bodů.

Poslední domácí vystoupení sezóny, přijede Hodonín

Vydáno dne 22. 5. 2021 (301 přečtení) (Celý článek)

„Last dance“ letošní sezóny na domácí palubovce je na programu zítra, tedy v neděli, od 15:00. Plzeňské DHC se rozloučí s domácím prostředím zápasem proti Hodonínu, kterému mají po domácím zápase v základní části co vracet. Na začátku února vyhrály hráčky soupeře nad DHC o 5 gólů a odvezly si dva body na jih Moravy. Plzeň pak v Play-out body vybojovala zpět, z Hodonína přivezla, stejně jako v základní části, plný bodový zisk. Na ten budou chtít v neděli svěřenkyně Richarda Řezáče navázat a s domácími tribunami se rozloučit vítězstvím.

"Až nastoupím s dcerou, bude to opravdu signál, že bych měla končit,“ říká v rozhovoru nejstarší hráčka MOL ligy

Vydáno dne 21. 5. 2021 (620 přečtení) (Celý článek)

Mládí a zkušenost. Jestli něco na aktuální plzeňskou soupisku sedí, tak asi toto označení. Průměrný věk kmenových hráček Plzně se pohybuje okolo 21 a půl roku a do tohoto věku se vejde drtivá většina svěřenkyň trenéra Richarda Řezáče. Z věkového průměru se nepatrně jedna hráčka vymyká. Eva Mancellari v letošní sezóně drží primát nejstarší hráčky v MOL lize a s největší pravděpodobností si ho také udrží. Svůj debut v dresu DHC v nejvyšší česko-slovenské lize přitom oslavila Eva den před svými 39. narozeninami.

DHC Plzeň 26 : 31 Sokol Písek | PLAY-OUT (19.5.2021)

Vydáno dne 20. 5. 2021 (336 přečtení) (Celý článek)

Předposlední domácí utkání v této sezóně odehrály ve středu naše ženy s Pískem. Utkání bylo téměř po celou dobu vyrovnané, o vítězi rozhodla až závěrečná desetiminutovka, ovšem až krutě jednoznačně. Plzeňské házenkářky prohrály 26:31 a o body se musí pokusit znovu v neděli proti Hodonínu. Písek nadále díky vítězství bojuje se Zlínem o vítěze Play-out, Plzeň už s jistotou obsadí 3. příčku. Nejlepší střelkyní na plzeňské straně byla Linda Galušková, velmi dobrý výkon podala mezi tyčemi také Michaela Malá. Na body to ale nestačilo.

Do Plzně přijede Písek, šanci dostane podle trenéra širší lavička

Vydáno dne 18. 5. 2021 (311 přečtení) (Celý článek)

Dá se říci již tradiční soupeř. Plzeňské hráčky přivítají na domácí palubovce Sokol Písek. Oba týmy od sebe dělí 7 bodů, stejný rozdíl, jako mezi Plzní a posledním Hodonínem. Výsledky ze zbývajících 3 zápasů sezóny tak již nebudou mít žádný vliv na umístění v tabulce. Plzeň s jistotou skončí letos jako 7. nejlepší tým České republiky. Jistota záchrany by mohla hráčkám pomoci a do závěrečných duelů mohou jít s úplně čistou hlavou a touhou zlepšit svůj bodový kredit. Ve středu se o to hráčky pokusí proti Písku.

DHC Plzeň 23 : 31 HC Zlín | PLAY-OUT (15.5.2021)

Vydáno dne 15. 5. 2021 (402 přečtení) (Celý článek)

První porážka v Play-out přišla ve 3. kole na domácí půdě. Oba body si zaslouženě po vítězství 23:31 odvezly hráčky Zlína. Ty se vedení ujaly už v úvodních minutách a přestože se DHC dostalo opakovaně na dostřel, otočit skóre se jim během utkání nepovedlo ani jednou. Zlín své vedení ve druhém poločase navyšoval, až dosáhl na konečné vítězství o 8 gólů. Plzeňské hráčky ale prohra mrzela jen z části, neboť ještě během zápasu vyšlo najevo, že udržení v nejvyšší soutěži je již stoprocentně jisté. Zasloužilo se o to vítězství Písku s Hodonínem.

DHC zahajuje domácí šňůru v Play-out, v sobotu přijede Zlín

Vydáno dne 14. 5. 2021 (242 přečtení) (Celý článek)

Play-out bude po sobotě ve své polovině. Již třetí utkání v rámci této soutěže se poprvé odehraje v Plzni, domácí DHC přivítá aktuálního lídra tabulky ze Zlína. Zároveň tak Plzeň odstartuje šňůru tří domácích utkání v 8 dnech. Po Zlínu přijede do haly 31. ZŠ Písek a nakonec Hodonín.  Se Zlínem uhrálo v základní části DHC svůj první bod, v napínavém a hektickém závěru nakonec zlínská obrana ustála poslední útok domácích Plzeňanek a oba celky si rozdělily bod za remízu 25:25.

HK Hodonín 21 : 25 DHC Plzeň | PLAY-OUT (8.5.2021)

Vydáno dne 10. 5. 2021 (374 přečtení) (Celý článek)

Druhý zápas, druhý bodový zisk, tentokráte ale plný! Oba dva body si odvezla Plzeň z Hodonína, kam přijela v rámci 2. kola Play-out skupiny. Důležité utkání našim ženám vyšlo, domů se vrátily s vítězstvím 21:25. V tabulce si navíc na svého soupeře vypracovaly ženy sedmibodový náskok. Velmi výrazně se tak vzdálily 4. místu a teoretické hrozbě sestupu. K tomu bude potřeba získat alespoň ještě dva body, první příležitostí bude domácí utkání se Zlínem.

Důležité utkání v Hodoníně, ženy chtějí navázat na dobrý výkon

Vydáno dne 7. 5. 2021 (311 přečtení) (Celý článek)

Play-out pokračuje druhým kolem, plzeňské DHC vyráží v sobotu do Hodonína. Ten se po základní části umístil na posledním místě a právě v Hodoníně dosáhly naše házenkářky na první a jediné venkovní vítězství. Hned o pár dní později ale hráčky z jihu Moravy udeřily stejnou mincí na palubovce 31. ZŠ. Podcenění tak v žádném případě není na místě, role favorita by se ale Plzeň zbavovat neměla. Případné vítězství bude totiž s největší pravděpodobností rozhodujícím krokem pro vyhnutí se poslednímu místu a teoretickému nebezpečí sestupu, který ale není zaručený.

Sokol Písek 22:22 DHC Plzeň | PLAY-OUT (1.5.2021)

Vydáno dne 2. 5. 2021 (427 přečtení) (Celý článek)

Remízové utkání na úvod Play-out. Ženy nastoupily do soutěže o udržení v nejvyšší česko-slovenské soutěži na půdě Písku. Jihočeský celek byl naším hostitelem také na úvod základní části, zápas skončil vysokým vítězstvím domácích, 24:15. Od vítězství nebyly hráčky Písku daleko ani tentokrát. Ještě deset minut před koncem Písek vedl o 4 góly, nakonec si ale musel s Plzní body rozdělit. Nejvýraznější gólový podíl měla na plzeňské straně dvojice Annamaria Patrnčiaková a Kristýna Königová.

"Každý zápas bude boj!", ví před PLAY-OUT kapitánka Linda Galušková

Vydáno dne 27. 4. 2021 (429 přečtení) (Celý článek)

O víkendu začíná závěrečná fáze letošního ročníku nejvyšší česko-slovenské soutěže žen. Do Play-out vstupují čtyři nejhůře umístěné české týmy po základní části. Již delší dobu bylo jasné, že společně s Plzní se ve vzájemných zápasech utkají také družstva Hodonína, Písku a Zlínu. V minulém týdnu pak vyšlo definitivně najevo, v jakém pořadí a s kolika body vstoupí kluby do nové tabulky. Zároveň je také známý rozpis soutěže, stejně jako základní část, začne i Play-out pro plzeňské házenkářky na půdě Sokola Písek.

Iuventa Michalovce 36 : 22 DHC Plzeň (10.4.2021)

Vydáno dne 11. 4. 2021 (297 přečtení) (Celý článek)

DHC Plzeň má základní část za sebou. Západočešky uzavřely společnou československou soutěž v Michalovcích, kde nastoupili k zápasu v sobotu odpoledne. Michalovce byly jednoznačně velký favorit utkání a svoji roli začal potvrzovat od prvních minut. Na první gól ještě DHC zareagovalo a po přesných zásazích Franzové a Kepková skóre otočilo. Kristýna Königová ale snižovala v desáté minutě na 6:3 a téměř o 10 minut později dokonce na 13:5. Do poločasové pauzy Plzeň snížila na 19:12. Střelecky se ale domácímu celku dařilo i ve druhém poločase, snižovat se snažilo DHC díky gólům například Láskové či Franzové, které byly se 4 góly nejlepšími střelkyněmi hostů. Prohře 36:22 ale zabránit nemohly.

Poslední utkání základní části!

Vydáno dne 10. 4. 2021 (349 přečtení) (Celý článek)

Vůbec poslední utkání základní části čeká dnes na hráčky DHC. Tým Richarda Řezáče vyrazil už včera večer do Michalovců, na palubovku vůbec nejvzdálenějšího soupeře plzeňského celku v letošní sezóně MOL ligy. Od 17:30 tam nastoupí proti druhému celku tabulky, jenž je velikým favoritem utkání a DHC tak může jenom překvapit, stejně jako ve svém posledním vystoupení, kdy do posledních minut bojovaly Západočešky o body v Šaľe. Michalovce jsou ale přeci jen o něco náročnější soupeř.

DHC čekají poslední dva zápasy venku, dnes hrají hráčky v Šaľe

Vydáno dne 1. 4. 2021 (377 přečtení) (Celý článek)

Poslední dvě utkání čekají na DHC v základní části MOL ligy. Plzeňský celek dnes vyrazil do Šaľy, příští týden pak zakončí ligu v Michalovcích. Po těchto dvou utkáních začne rovnou příprava na play-out o udržení v nejvyšší soutěži, kde se DHC utká s Pískem, Zlínem a Hodonínem. Šaľa i Michalovce jsou tabulkově i bodově vysoko nad Plzní, spíše než o body tak chce trenér Řezáč hrát o nabrání co nejvíce zkušeností, herní praxe a sehrání hráček před důležitějšími souboji v již zmíněném play-out.

Duslo Šaľa 30 : 27 DHC Plzeň

Vydáno dne 1. 4. 2021 (525 přečtení) (Celý článek)

DHC si ze Šaľy sice body nepřiveze, dobrý pocit po dobrém výkonu ale ano. Už úvodní minuty ukázaly, že hostující celek nepřijel odevzdat kůži lacino, po gólech Kristýny Königové a Terezy Bušauerové vedla Plzeň 0:3! Hráčky Šaľy poté už začaly dávat góly a náskok Plzně postupně vymazaly, skóre otočily a před závěrečnou desetiminutovkou prvního poločasu vedly už 12:8. Rozdíl mohl být ale klidně i větší, jeden zákrok za druhým přidávala Karin Řezáčová. I díky jejím zákrokům a gólům Annamarie Patrnčiakové, Denisa Franzové či Pavlíny Kepkové, která první poločas uzavřela, šly do šaten oba týmy za stavu 17:15. Ve druhém poločase pokračovala v krasojízdě Karin Řezáčová, díky jejím zákrokům se Šaľa nedostala do vyššího náskoku a ve 43. minutě dokonce opět prohrávala! Gólově se v této fázi utkání mohlo DHC opřít o góly Franzové, Šmrhové a Königové, která snižovala na rozdíl jediného gólu několik desítek vteřin před koncem. Znovu pak snižovala na 28:27 Annamaria Patrnčiaková, nejlepší střelkyně DHC, ale závěrečné slovo patřilo Šaľe.

DHC Plzeň 15 : 27 Zora Olomouc (27.3.2021)

Vydáno dne 28. 3. 2021 (417 přečtení) (Celý článek)

MOL Liga na domácí palubovce je pro tento ročník minulostí. Alespoň tedy základní část. DHC Plzeň se s vlastními, bohužel spíše než fanoušky musíme říci tribunami, rozloučila porážkou s Olomoucí 15:27. Hostující celek se ujmul vedení už v úvodních minutách a už po první třetině zápasu vesla Zora o 10 gólů. DHCéčku pomohl až první dvouminutový trest pro soupeře, který dokázalo DHC potrestat, zbytek poločasu dohrát bez inkasované branky a stáhnout na 8:14. Druhý poločas ale žádné výrazné zlepšení nenabídl, Olomouc si rychle vzala zpět vysoké vedení a otázkou ve zbylých minutách bylo jen to, jak vysoké vítězství si nakonec s sebou odvezou hostující hráčky domů. Se závěrečným hvizdem svítilo na tabuli skóre 15:27 a Olomouc si tak zajistila definitivně místo v play-off.

Poslední domácí utkání základní části! Do Plzně přijede Olomouc

Vydáno dne 27. 3. 2021 (321 přečtení) (Celý článek)

Poslední domácí utkání našich žen v základní části je na programu dnes od 17:00. Na palubovku 31. ZŠ přijede Olomouc, 5. celek interligové tabulky, který v případě bodového zisku definitivně stvrdí svůj postup do play-off. Naopak plzeňský celek již přemýšlí nad boji v play-out, v posledních třech zápasech, včetně toho dnešního, může tým pod vedením Richarda Řezáče spíše jen překvapit. To se ostatně Plzni už jednou proti celku DHK Zora Olomouc povedlo, v prvním vzájemném zápase oslabený tým dokonce vyhrál první poločas, nakonec ale podlehl o 7 gólů.

Sokol Poruba 27 : 20 DHC Plzeň (24.3.2021)

Vydáno dne 25. 3. 2021 (471 přečtení) (Celý článek)

I druhé utkání mezi ostravskou Porubou a DHC Plzeň vyznělo lépe pro slezský celek. Ten oslavil na domácí palubovce jednak vítězství 27:20, jednak již téměř jistý postup do play-off. Cestu za výhrou začaly hráčky Poruby úvodním vedením 5:2, které DHC stahovalo. Zatímco domácí střelecky v první čtvrthodině táhla Eliška Desortová a Michaela Konečná, DHC díky gólům Andrey Vlachové a Veroniky Dvořákové stáhlo po 15 minutách hry náskok soupeře na jediný gól. Díky zákrokům brankářek pak příliš gólů nepadlo a až po oddychovém čase domácích odskočila Poruba na poločasové vedení o 4 góly. Ani ve druhém poločase to neměly domácí hráčky jednoduché. Dvakrát za sebou se trefila Anna Šmrhová a po 40 minutách tak bylo skóre znovu o 2. Ani tentokrát ale ostravský celek nezpanikařil a dotáhl utkání k vítězství 27:20.

Po reprezentační přestávce vyráží ženy do Poruby

Vydáno dne 24. 3. 2021 (365 přečtení) (Celý článek)

Po Reprezentační přestávce se DHC vrací do akce, dnes hrají svěřenkyně Richarda Řezáče odvetu na palubovce ostravské Poruby. Oba týmy se potkaly už den před zmiňovanou přestávkou, Poruba si z plzeňské palubovky odvezla dva body desetibrankovou výhru. Náš soupeř tak udělal možná rozhodující krok za play-off, které se snaží na úkor Písku vybojovat. DHC Plzeň již přemýšlí nad boji v play-out, ve kterých se potká s Hodonínem, Zlínem a s největší pravděpodobností právě s Pískem.

DHC Plzeň 24 : 34 Sokol Poruba (13.3.2021)

Vydáno dne 13. 3. 2021 (433 přečtení) (Celý článek)

Drama se tentokráte na plzeňské palubovce nekonalo. Ostravská Poruba si po jistém výkonu došla pro dva body za desetibrankové vítězství 24:34. Na dvě branky Petry Tiché a Silvie Poláškové ještě zareagovala Anna Šmrhová rovněž dvěma přesnými zásahy, ke kterým si přidala Sára Kantnerová. Tereza Bušauerová snižovala ve 14. minutě na 6:9, poté si ale Poruba vytvořila pětibrankový náskok, který DHC stahovalo až do závěrečných minut druhého poločasu. Do šaten odcházely oba týmy za stavu 13:18. Hned v úvodu druhého poločasu využila Poruba technických chyb v útočné fázi a z rychlých protiútoků trestala plzeňské chyby. Plzeňanky už jenom stahovaly rozdíl ve skóre, až na dvě výjimky se prosadily všechny hráčky z pole, po 4 gólech měly na svém kontě Andrea Vlachová a Sára Kantnerová. Porubě byla ve střelbě ale přeci jen pilnější a přesnější a po zásluze si připisuje do tabulky dva body.

Dvojzápas s Porubou začíná před reprezentační přestávkou na domácím hřišti

Vydáno dne 12. 3. 2021 (420 přečtení) (Celý článek)

Reprezentační přestávka na jeden týden přeruší ženskou nejvyšší soutěž. Ještě před kempem, který začíná v neděli a na který vyrazí hned 2 naše hráčky, stihne plzeňské DHC odehrát ještě jedno utkání, na domácí palubovce přivítá Sokol Poruba. Ačkoliv do konce základní části zbývá již jen pár duelů, s Porubou se Plzeň utká v tomto ročníku vůbec poprvé! Utkání s šestým celkem tabulky se stejně jako řada dalších odkládalo a v polovině března konečně na vzájemné střetnutí dojde. Odveta na půdě soupeře je na programu hned po reprezentační přestávce.

Na reprezentační sraz žen vyrazí dvě hráčky Plzně, premiérově Lucka Drozdová

Vydáno dne 11. 3. 2021 (410 přečtení) (Celý článek)

V sobotu 13. ledna nastoupí plzeňské hráčky na domácí palubovce proti Porubě, hned následující den vyráží pak dvě členky kádru DHC na reprezentační sraz žen. Pozvánku na přípravný kemp, který se bude konat od 14. do 21. března v Polsku, dostala Karin Řezáčová a premiérově také Lucie Drozdová. Ta zamíří na kemp spolu s několika dalšími hráčkami juniorského výběru, které chce vidět trenér seniorského týmu Jan Bašný přímo na hřišti. Zároveň může Lucka Drozdová dosáhnout na zajímavou metu. Pokud naskočí do jednoho z přípravných duelů proti Polkám, stane se vůbec první odchovankyní DHC Plzeň, která nastoupí za seniorskou reprezentaci rovněž jako hráčka Plzně.

ŠŠK Prešov 24 : 24 DHC Plzeň (6.3.2021)

Vydáno dne 6. 3. 2021 (491 přečtení) (Celý článek)

Dramatická koncovka byla k vidění v Prešově, kde nakonec DHC Plzeň vyválčilo bod za remízu 24:24. Střeleckou hvězdou utkání na plzeňské straně byla Linda Galušková, která v úvodu utkání vstřelila první ze svých 10 gólů. Úvodní čtvrthodina patřila spíše Plzni, která se díky gólům zmíněné Lindy Galuškové, Kristýny Königové či Denisy Franzové dostalo do vedení 5:8. Třígólový náskok dokázal Prešov vymazat, hluchou pasáž utnula až Anna Šmrhová. Tečkou za prvním poločasem byl pak gól Denisy Franzové, DHC šlo do kabin za stavu 11:13. Prešov v prvním poločase chvíli stahoval, po sérii technických chyb a nepřesností v zakončení v podání hostujícího týmu se ale už na začátku poslední třetiny zápasu dostal slovenský tým do vedení 18:15. Dohánět tak naopak musela Plzeň a díky dalším gólům Lindy Galuškové a Andrey Vlachové se to dařilo. V 53. minutě bylo opět vyrovnáno, 21:21, technické chyby ale nedovolily hostujícímu týmu využívat dobré práce v obraně a v závěrečných minutách tak musela Plzeň dohnat dvoubrankové manko. Dramatická koncovka skončilo před bránou Prešova, kde byla faulovaná v úplném závěru Pavlína Lásková a nařízený sedmimetrový hod proměnila Linda Galušková. Bod tak udržel Plzeň před Prešovem a navíc dostal DHC znovu před Zlín, který má ale ještě dva zápasy k dobru.

Plzeň bude v Prešově hájit desáté místo

Vydáno dne 5. 3. 2021 (311 přečtení) (Celý článek)

Důležité střetnutí čeká na naše ženy v sobotu 6.3. na Slovensku. První ze tří výjezdů na půdě našeho východního souseda, které mají ženy ještě před sebou, zavede plzeňský celek na palubovku Prešova. Oba týmy se potkaly nedávno, minulý čtvrtek stejný soupeř přijel do Plzně a DHC proti němu zaznamenalo své třetí a prozatím poslední vítězství. Na domácí palubovce vystřídaly po svém vítězství plzeňské hráčky Prešov na 9. místě interligové tabulky, o pár dní později bude naopak DHC hájit desátou pozici a zároveň útočit na Zlín, který se po vítězství v posledním střetnutí dostal právě před Plzeň. Ve hře je zároveň nadále nutnost nasbírání co nejvíce bodů před play-out, neboť poslední Hodonín stáhl svoji ztrátu na plzeňský tým na 3 body poté, co zvítězil na domácí palubovce se zítřejším soupeřem Plzně.

Plzeňské řady na jarní část sezóny posílilo hned 5 jmen

Vydáno dne 4. 3. 2021 (526 přečtení) (Celý článek)

Trenér Richard Řezáč v polovině ledna avizoval, že plánuje využít zimního přestupového období. To také dodržel, do jarní části sezóny zasáhlo doposud hned 5 nových tváří! Formou hostování a limitovaných přestupů plzeňský celek doplnila Nikola Motejlová, Kristýna Königová, Veronika Dvořáková, Annamaria Patrnčiaková a Natálie Továrková. Bohužel ani jim se nevyhýbají komplikace, které trápí v posledních týdnech celý plzeňský tým.

HC Zlín 29 : 22 DHC Plzeň (3.3.2021)

Vydáno dne 3. 3. 2021 (437 přečtení) (Celý článek)

Plzeňské házenkářky se ze Zlína vrací bez bodu. Domácí tým využil možnosti bodově se dotáhnout právě se na svého dnešního soupeře a díky lepšímu vzájemnému utkání ho v tabulce předběhnout. Zlínský celek se dostal do vedení hned v úvodu utkání, DHC se ale drželo a oba týmy se až do 17. minuty střídaly ve vedení o jeden gól. Ve zmíněné 17. minutě proměnila sedmimetrový hod Annamaria Patrnčiaková a Plzeň tak vedla o 2 góly, 8:10. Hostujícímu týmu se navíc dařilo rovnoměrně rozdělit střelbu na více hráček, bohužel, do poločasu přišel výpadek. Do šaten šly hosté za stavu 14:11, jediný gól za 14 minut dala Kristýna Königová. Zatímco v prvním poločase se o 11 gólů podělilo 7 hráček, ve druhém poločase na stejný počet dosáhlo pouze trio Galušková – Vlachová – Patrnčiaková. Celkových 22 nastřílených gólů na Zlín nestačilo, soupeř dal o 7 gólů více a radovat se tak mohl z dalších bodů, které zajistily domácímu celku posun na 9. místo, právě před DHC.

Středeční odpoledne pošle hráčky do Zlína

Vydáno dne 2. 3. 2021 (338 přečtení) (Celý článek)

22. kolo MOL ligy poslalo na plzeňskou palubovku Dunajskou Stredu, 20. kolo, které bude ve středu dohrávat hned 8 týmů, naopak pošle Plzeň do Zlína. Náš zítřejší soupeř si poradil ve svém posledním vystoupení s Prešovem a proti DHC tak může usilovat o posun na 9. místo na úkor plzeňského celku. Do postavení v tabulce ale může promluvit také zmiňovaný slovenský celek, Prešov nastupuje ve středu proti Hodonínu a v sobotu na své palubovce přivítá DHC Plzeň. Následující týden tak přinese malou představu o tom, jak by mohla tabulka na konci základní části vypadat.

DHC Plzeň 22 : 35 Dunajská Streda

Vydáno dne 28. 2. 2021 (271 přečtení) (Celý článek)

22. kolo ženské MOL Ligy tentokráte drama nepřineslo. Na palubovku Plzně přijela Dunajská Streda, pátý tým tabulky, který se až do nedávna těšil z jedné jediné prohry. V utkání proti DHC už měly hráčky hostů o další 2 prohry více, se svým soupeřem měl ale pozitivní bilanci z úvodního utkání. Na slovenské palubovce prohrála Plzeň před 14 dny 28:19 a vysoký náskok si budovala Dunajská Streda i tentokrát. Plzeň se po gólech Andrey Vlachové a Lindy Galušková dostala v úvodních minutách do vedení 2:0, ještě v první patnáctiminutovce ale otočila Streda na 3:9. Plzeň poté snižovala celý druhý poločas, o přesné zásahy se podělily Pavlína Lásková, Sára Kantnerová a také Annamaria Patrnčiaková. Úvod druhého poločasu, do kterého vstupovalo DHC s mankem 6 gólů, nabídl červenou kartu, kterou za 3 dvouminutové tresty inkasovala hráčka hostů Kristina Pastorková. Ani to ale Stredu nijak nerozhodilo. A po deseti minutách druhé půle již měl slovenský tým desetibrankový náskok. Nejlepší střelkyně hostů Kata Juhos a Beatrix Élő zvyšovaly před závěrečnou čtvrthodinou už na 14:28. DHCéčko dostalo v závěru zápasu alespoň kosmeticky upravit výsledek, opět se činila Annamaria Patrnčiaková, která byla s 9 góly podruhé za sebou nejlepší střelkyní utkání. Dunajská Streda si i tak odvezla vysoké vítězství, v Plzni zvítězila 22:35.

DHC Plzeň 29 : 27 ŠŠK Prešov

Vydáno dne 26. 2. 2021 (468 přečtení) (Celý článek)

Několikrát odložené utkání s Prešovem se ve čtvrtek nakonec přeci jen odehrálo. Plzeňské házenkářky nastoupily k dohrávce 8. kola MOL ligy na domácí palubovce a v bojovném zápase se zaslouženě dočkaly po 3 neúspěšných utkáních opět bodového zisku! Gólový účet otevřela po svém návratu z karantény Andrea Vlachová, po které se nadvakrát prosadila také Pavlína Kepková a Linda Galušková. Do desáté minuty si Plzeňanky vypracovaly náskok 3 gólů, který se ještě Prešovu podařilo smazat. Následovala ale série gólů našich lednových posil, Annamaria Patrnčiaková a Kristýna Königová dostaly Plzeň zpět do čtyřbrankového náskoku. Závěr druhého poločasu poznamenalo velké množství vyloučení, které pomohly o něco více hostům, kteří stáhli na poločasový výsledek 16:14. Druhý poločas plzeňské DHC výborně těžilo z obranné hry, ať už kvalitní bloky, tak i vynikající výkon brankářky Karin Řezáčové umožňovaly rychlý protiútok, v němž byla téměř neomylná Annamaria Patrnčiaková. V závěrečných 20 minutách dala 8 ze svých celkově 13 gólů, ten poslední 3 minuty před koncem. Úspěšná sedmička na 29:27 byla poslední přesnou střelou, žádný další gól nepadl a Plzeň získala svůj šestý a sedmý bod do interligové tabulky.

Třetí domácí zápas v jednom týdnu, po 14 dnech se znovu utkáme s Dunajskou

Vydáno dne 26. 2. 2021 (289 přečtení) (Celý článek)

Náročný program pokračuje pro hráčky DHC třetím domácím zápasem proti slovenskému týmu v řadě. Minulou sobotu plzeňský celek nestačil na Duslo Šaľa, ve čtvrtek naopak porazil Prešov. Poslední slovenský celek, který na západ Čech ještě nezavítal a proti kterému v sobotu 27. února Plzeňanky nastoupí, je Dunajská Streda. Druhý nejlepší tým ze země našeho východního souseda prodloužil svoji vítěznou šňůru právě proti Plzni na 8 zápasů, pak ale hned dvakrát Dunajská Streda padla. Před zápasem s Plzní si ale poradila na domácí palubovce Streda se Zlínem a v hale 31. ZŠ tak budou oba týmy chtít navázat na předchozí vítězné působení.

Program na zítřek: Několikrát odložené utkání s Prešovem

Vydáno dne 24. 2. 2021 (356 přečtení) (Celý článek)

Na palubovku Plzně přijede ve čtvrtek další slovenský tým. ŠŠK Prešov, s nímž se mělo DHC v průběhu této sezóny již několikrát utkat. Karanténa jednoho i druhého týmu a problémy s dopravou, které by neodporovaly vládním nařízením, však utkání opakovaně odkládaly. Dohrávka 8. kola se tak odehraje až nyní, na konci února. A rozhodně nepůjde o zápas z povinnosti, před každým dříve plánovaným termínem se DHC připravovalo na souboj o body. Situace není rozdílná ani teď. I přes potíže s karanténou některých hráček a náročný program bude chtít plzeňský celek vytěžit z utkání co nejvíce.

DHC Plzeň 23 : 29 Duslo Šaľa (20.02.2021)

Vydáno dne 21. 2. 2021 (407 přečtení) (Celý článek)

Druhé utkání proti slovenskému celku na domácí půdě je po sobotě minulostí. Na palubovku 31. ZŠ přijelo Duslo Šaľa, osmý tým MOL Ligy. Náš soupeř měl doposud z českých palubovek nepříznivou bilanci, body se mu nepodařilo nasbírat ani v jednom ze 3 případů. V Plzni se mu to na čtvrtý pokus přeci jen podařilo. O úvodní gól zápasu se postaralo nové jméno na plzeňské soupisce, Annamaria Patrnčiaková. Obrany hrály v první třetině utkání velkou roli, oba týmy se na každý gól dost natrápily. Ve dvacáté minutě vyrovnávala Patrnčiaková svým čtvrtým gólem na 6:6. Posledních 10 minut ale útok soupeře využil svých šancí lépe a především díky gólům Natálie Némethové šly do kabin hosté s náskokem 8:13.  Úvodní minuty druhého poločasu patřily Plzni, prosadila se Linda Galušková a další nováček domácího týmu, Natálie Továrková, snížila na rozdíl 3 gólů. Utkání se rozhodlo mezi 40. a 55. minutou. Soupeř využíval především z křídel téměř každou svoji příležitost a odskočil na desetibrankový rozdíl. Závěrečné minuty umožnily DHCéčku zkorigovat skóre, v závěrečných vteřinách stanovila konečný stav 23:29 Anna Šmrhová.

Se slovenskou Šaľou začne v sobotu náročný program

Vydáno dne 19. 2. 2021 (370 přečtení) (Celý článek)

Po zápase v Dunajské Stredě se zápasy vrací zpátky do Plzně. Na domácí palubovce teď hráčky DHC chvíli zůstanou, v rámci "Slovenského týdne" odehrají hned 3 duely v řadě proti slovenským týmům právě na domácí palubovce. Zápasová nálož tím ale neskončí, protože na příští týden jsou naopak na programu 2 utkání venku. Celkem to tedy dělá 5 zápasů, které musí DHC odehrát ve 14 dnech! Zápasový kolotoč odstartuje v sobotu 20.2. proti Duslu Ša´la, slovenskému celku na 8. místě interligové tabulky, který nasbíral dosud 9 bodů.

Dunajská Streda 28 : 19 DHC Plzeň (13.2.2021)

Vydáno dne 14. 2. 2021 (403 přečtení) (Celý článek)

Premiéru na Slovensku mají naše hráčky za sebou. V oslabené sestavě vyrazily v sobotu do Dunajské Stredy, kde se utkaly s domácím, stále vzůru stoupajícím týmem. Dunajská Streda roli favorita utkání potvrdila, byť první poločas nabídl vyrovnanou podívanou. V 10. minutě DHC díky gólům Pavlíny Kepkové a Lindy Galuškové vedlo 2:4. Dunajská skóre otočila, svým premiérovým gólem v této sezóně vyrovnávala brankářka Karin Řezáčová. Až v poslední desetiminutovce se domácí tým vyrazněji utrhl a do kabin šel za stavu 12:8. Sérií gólů na začátku druhého poločasu se pak náš soupeř dostal do rozhodujího náskoku 19:10. Devítibrankový rozdíl pak provázel téměř celý druhý poločas až do závěrečných minut a konečného výsledku. Dunajská Streda vyhrála 28 : 19 a posunula se na čtvrté místo v tabulce, odehráno má navíc stále o několik utkání méně, než zbytek ligy.

DHC Plzeň vyrazí v sobotu poprvé na Slovensko

Vydáno dne 12. 2. 2021 (527 přečtení) (Celý článek)

Na poslední týden by tým žen DHC Plzeň nejraději zapomněl. Po nepříjemném výsledku s Hodonínem na domácím hřišti mělo DHC nastoupit znovu ve středu s Prešovem. K tomu nedošlo, neboť už v pondělí odhalilo testování pozitivní nález u jedné z hráček a celý tým tak musel tréninkový proces přerušit. Následovala další série testování, které odhalilo ještě jeden pozitivní případ. Páteční opakované testování jako by potvrdilo pravidlo černé celotýdenní bilance (opět další jedna pozitivní hráčka). Přesto DHC Plzeň v sobotu na utkání s Dunajskou Stredou vyrazí.

DHC Plzeň 20 : 25 HK Hodonín (6.2.2021)

Vydáno dne 7. 2. 2021 (463 přečtení) (Celý článek)

Stejný soupeř, stejný výsledek. Tedy, vítězství hostů. Repríza utkání, které se hrálo před týdnem, vyšla ve prospěch našeho soupeře. Házenkářky Hodonína získaly první dva body do tabulky právě na palubovce plzeňského DHC. Začátek přitom ještě patřil domácím. V defenzivě laděném úvodu utkání kupuly obě strany od prvních minut technické chyby a potýkaly se s nepřesnou střelbou. V 10. minutě vedla Plzeň 3:1, o 5 minut později bylo srovnáno. Domácí hráčky naposledy vedly v zápase za stavu 4:3 po gólu Pavlíny Láskové. Do 22. minuty padlo pouhých 10 gólů, vedle technických chyb se totiž také dařilo brankářkám v obou brankovištích. Až poté přišla gólová smršť, bohužel ale na straně hostů. Do poločasu vedl Hodonín 6:12, po 5 minutách druhé půle už 6:15! Až poté začalo DHC z náskoku hostů ukrajovat, střelecky se ale dařilo jen nakonec osmigólové Denisa Franzové. Na vítězství hostů se již nic nezměnilo, Hodonín oplatil svému soupeři porážku, DHC naopak ukončilo sérii 2 výher.

Na úvod náročného týdne čeká DHC odveta s Hodonínem!

Vydáno dne 5. 2. 2021 (401 přečtení) (Celý článek)

„Anglický týden“ čeká na hráčky a realizační tým plzeňského celku v následujících dnech. Již zítra nastoupí podruhé v řadě Plzeň proti Hodonínu. Po vítězném utkání na půdě soupeře budou chtít naše hráčky získat oba body i na domácí palubovce. Příliš volna si po utkání hráčky neužijí, další domácí duel je na programu hned ve středu, kdy má přijet do Plzně Prešov. Do třetice nastoupí hráčky tentokráte venku, hostitelem bude Dunajská Streda. Především první dva zápasy na domácí palubovce si vysloužily větší pozornost trenérů a do obou vstupuje DHC s cílem bodového zisku. Pomoci k tomu má vedle herně stále se zlepšujícímu týmu také pár posil.

HK Hodonín 23 : 29 DHC Plzeň (30.1.2021)

Vydáno dne 30. 1. 2021 (438 přečtení) (Celý článek)

Výjezd do Hodonína se našim hráčkám vydařil na jedničku! Na východ republiky vyrazila výprava vedená Richardem Řezáčem povzbuzená o premiérové vítězství nad Pískem, na které chtěla navázat dalším bodovým ziskem. Poprvé v sezóně nastupovala Plzeň do utkání jako favorit a svoji novou roli potvrdila vítězstvím o 6 gólů nad domácím celkem. Do dvacáté minuty se Hodonín držel na dostřel, v náskoku dvou až tří gólů udržovala v první třetině zápasu hosty především Andrea Vlachová. Právě ve zmíněné 20. minutě domácí tým naposledy vyrovnal, na 10:10. Poté na celých 17 minut plzeňská obrana v čele s brankářkou Karin Řezáčovou zavřela bránu a po poločase 10:16 se hráčky Hodonínu znovu prosadily až za stavu 10:19. Na Andy Vlachovou, která vstřelila v zápase i za pomoci 6 sedmimetrových hodů 11 gólů, navázala například Denisa Franzová 7 přesnými zásahy, brankářku domácích ale zaměstnávala Plzeň výborně ze všech postů. DHC si tak došlo pro druhou výhru v této sezóně.

Poprvé s sezóně v roli favorita? V Hodoníně nečeká Plzeň lehký boj

Vydáno dne 29. 1. 2021 (383 přečtení) (Celý článek)

Vůbec poprvé v letošním ročníku nastoupí Plzeň proti týmu, který se v tabulce nachází pod ním. Několikrát odložené utkání s Hodonínem se má konečně odehrát v sobotu na půdě soupeře, odveta na domácí palubovce se má uskutečnit o týden později. Po vítězství nad Sokolem Písek má plzeňský celek vedle několika utkání k dobru také 3 body náskok, který se pokusí v následujícím týdnu navýšit. Do obou střetnutí si půjdou svěřenkyně trenéra Richarda Řezáče pro plný bodový zisk. V Hodoníně je ale nečeká nic jednoduchého.

DHC Plzeň 21 : 18 Sokol Písek (23.1.2021)

Vydáno dne 23. 1. 2021 (439 přečtení) (Celý článek)

První vítězství je doma! A to doslova. Na plzeňské palubovce se poprvé v této sezóně mohly hráčky DHC radovat z plného bodového zisku. Cesta to byla ale nesmírně náročná, byť první poločas sliboval opak. Už od úvodních minut bylo jasné, že gólové hody se na západě Čech tentokráte konat nebudou, od začátku se vedle dobrých obran mohly oba týmy spolehnout na své brankářky. Přeci jen to byla ale domácí Plzeň, která se začala svému soupeři ve druhé desetiminutovce vzdalovat. Na tradiční střelecké opory Lindu Galuškovou a Andreu Vlachovu navázaly křídelnice Šmrhová, Kepková i Formanová. Díky tomu šlo DHC o poločase do kabin s krásným náskokem 13:6! Hned z úvodu druhého poločasu ještě zvyšovala Denisa Franzová, poté ale Písek vytáhl hodně vysoko svoji obranu a snažil se co nejvíce zmařit zakládání útočných akcí. To se mu začalo dařit a Písek vstřelil 4 góly v řadě, během krátké chvíle posbíralo DHC navíc 3 dvouminutové tresty. Písek ve stahování skóre pokračoval i po červené kartě své nejlepší střelkyně Terezy Pokorné, Plzeň v těchto chvílích držela nad vodou úžasnými zákroky Karin Řezáčová! Desetiminutový půst ukončila premiérovým gólem Nikola Motejlová. V útoku na ní navázalo do konce utkání útočné trio Šmrhová – Galušková – Vlachová, které nedovolily Písku skóre otočit. Sladkou tečkou byl zákrok Evy Mancellari proti poslední sedmičce, po které mohla vypuknout radost z prvních 2 bodů!

V sobotu souboj s Pískem, tým chce bojovat o body!

Vydáno dne 22. 1. 2021 (321 přečtení) (Celý článek)

Po utkání s Iuventou Michalovce pokračuje program MOL Ligy opět doma! V sobotu 23.1. tradičně v 17:00 přivítá DHC na své palubovce Sokol Písek. Jeden z našich nejbližších rivalů v ženské nejvyšší soutěži přijede sice s vědomím vítězství z prvního vzájemného střetnutí, zároveň ale po vysoké porážce v Porubě v posledním zápase. Ženy DHC pomýšlejí na body, ideálně na první vítězství v soutěži, na které po remíze se Zlínem stále čekají. Trenér Richard Řezáč vidí klíč v přesné střelbě, která především v Písku zmařila šance na vítězství.

POSILA - Debut v plzeňském dresu si odbyla Nikola Motejlová!

Vydáno dne 19. 1. 2021 (445 přečtení) (Celý článek)

Zimního přestupového období DHC Plzeň rychle využilo. Do svých řad přivedlo hráčku hájící barvy prvoligového Sokola Vršovice. Z pražského celku zamířila do západ republiky na limitovaný přestup Nikola Motejlová! Stejně jako všechny kluby z 1. ligy, tak ani Vršovice nemohou od konce září nastupovat do utkání. Pravoruká mladá hráčka, jenž zvládne nastoupit na pozici spojky i křídla, s plzeňským celkem absolvovala první tréninky a v neděli se představila poprvé v plzeňském dresu proti Iuventě Michalovce.

DHC Plzeň 19 : 36 Iuventa Michalovce (17.1.2021)

Vydáno dne 17. 1. 2021 (415 přečtení) (Celý článek)

Koronavirové ani žádné jiné komplikace tentokráte (a také konečně) nezabránily některému ze slovenských celků přijet na plzeňskou palubovku a odehrát na ní zápas. Po odložení zápasu s Prešovem dorazila v neděli odpoledne Iuventa Michalovce. Nejlepší slovenský celek a 4. tým MOL ligy přijel se silnou sestavou a velkou chutí, tým pod vedením Jana Beňadika čekal na soutěžní utkání skoro 2 měsíce. Úvodní minuty prvního zápasu v roce 2021 tak ovládl náš soupeř, který si po necelých čtyřech minutách vypracoval vedení 0:4. Až poté přišlo snížení díky Lindě Galuškové. Právě Linda Galušková zaměstnávala brankářky soupeře nejpilněji, nejlepší střelkyně utkání dala 8 gólů, z toho 5 v prvním poločase. Ten ale i tak skončil ve prospěch hostů. Na 11:17 snižovala pár vteřin před koncem přes celé hřiště do prázdné brány Pavlína Lásková. Druhý poločas už patřil Michalovcům, slovenský celek těžil ze své silné a vysoké obrany a rychlých protiútoků. DHC snižovalo díky gólům Andrey Vlachové a svůj premiérový gól si připsala také dorostenka Nikola Melicharová. Na vysokém vítězství se ale nic nezměnilo, Michalovce si odvezou domů dva body za vítězství 19:36

Ženy čeká o víkendu domácí dvoukolo se slovenskými celky

Vydáno dne 15. 1. 2021 (354 přečtení) (Celý článek)

Poprvé v této sezóně čeká plzeňské hráčky souboj se slovenským celkem. O víkendu se představí domácí hráčky rovnou dvakrát. Do Plzně přijede nejprve v sobotu Prešov, v neděli pak k zápasu na plzeňské palubovce nastoupí Michalovce. Oba dva slovenské celky už proti českým týmům nastoupily, Michalovce zvítězily v Porubě a zase oba body uhájil na domácí palubovce proti Písku. Hráčky Plzně budou o víkendu navazovat na první bodový zisk proti Zlínu a následný dobrý výkon na Slavii, zároveň se ale bude jednat o první utkání v roce 2021.

Tento týden se nehraje, příští týden má dojít na dva mezistátní duely!

Vydáno dne 7. 1. 2021 (425 přečtení) (Celý článek)

Nový rok rozhodně nedal zapomenout na ten loňský. Podle statistik počet pozitivně testovaných opět trhá v posledních dnech rekordy a rozvolnění opatření je v nedohlednu. Vládní nařízení spolu s neustále se měnícím zdravotním stavem v každém týmu tak nadále komplikují rozpis v ženské MOL lize, jediné soutěži, kterou mohou naše hráčky hrát. Zatímco všechny mládežnické celky stále čekají, až budou moci vůbec vyběhnout na hřiště, ženy čekají každý den na aktualizace soupeře a datumu, kdy mají odehrát zápas. Tento týden žádný zápas v plánu není, příští víkend naopak čekají během víkendu ženský tým hned dva souboje, oba proti slovenským celkům.

DHC Slavia Praha 26 : 23 DHC Plzeň (30.12.2020)

Vydáno dne 1. 1. 2021 (383 přečtení) (Celý článek)

Poslední zápas roku 2020 zavedl naše ženy do hlavního města. Předehrávka 18. kola měla sice svého papírového favorita, první vzájemné utkání ale vyznělo ve prospěch Slavie pouze o jediný gól. Plzeňské hráčky tak přijely na palubovku aktuálně druhého celku MOL ligy s ambicí na zajímavý výsledek a i tentokrát dokonce nebylo daleko od bodů. Zatímco v domácím zápase vedlo DHC rychle 4:0, tentokráte se do stejného náskoku dostaly už po dvou minutách hráčky Slavie. Hráčky Plzně se sice dostaly zpátky na dostřel, ale Slavie opět utekla, tentokráte na 10:4. Střelecký výpadek soupeře umožnil DHCéčku do poločasu stáhnout na 14:11 ve prospěch domácích. Vstup do druhého dějství byl oproti úvodu utkání mnohem lepší. Ke gólům Lindy a Dominiky Galuškové se přidaly také Denisa Franzová a Andrea Vlachová, po 45 minutách hry vyrovnávala na 17:17 Pavlína Lásková. Následující minuty se Plzeň držela na dostřel, na zvrat a vítězství to ale nestačilo. Slavie se proti Plzni i podruhé pořádně natrápila, body ale i tentokráte získala ve svůj prospěch.

Rozlučka s rokem 2020 na Slavii.

Vydáno dne 29. 12. 2020 (565 přečtení) (Celý článek)

Předehrávka 18. kola proti pražské Slavii. Taková bude definitivní tečka za házenkářským rokem 2020. Tečka více než vítáná. Oba týmy se letos střetnou již podruhé a DHC se tak ve zbytku sezóny již nepotká s prvním a druhým týmem tabulky. V Praze nečeká na hráčky jednoduchý zápas, první střetnutí obou celků ale napovídá, že Plzeň rozhodně bez šancí není. Na domácí palubovce DHC dlouho vedlo a nakonec sahalo v závěrečných minutách i po bodu. Oba body si ale odvezly hráčky Slavie za vítězství 30:31. Odveta je na programu zítra ve 13:00.

DHC Plzeň 25 : 25 PSG Zlín (19.12.2020)

Vydáno dne 20. 12. 2020 (474 přečtení) (Celý článek)

Z kolonky získaných bodů konečně zmizela po včerejším zápase nula! Společně se soupeřem ze Zlína si hráčky rozdělily po bodu. Do utkání vstoupilo lépe DHC, které se od první minuty ujalo vedení a mezi 10 a 20. minutou zápasu se plzeňské hráčky držely v tříbrankovém odstupu. Do poločasu ale stihly soupeřky vyrovnat a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 12:12. I vstup do druhého poločasu se vydařil lépe hráčkám Plzně. Reakce Zlína ale přišla rychleji, než v poločase prvním a po 36 minutách zápasu se poprvé dostal Zlín do vedení. Po celý zbytek poločasu byla k vidění přetahovaná o každý gól, o ty plzeňské se starala hvězda utkání Andrea Vlachová. I přes osobní obranu ve druhém poločase byla pro soupeře téměř neřešitelným protivníkem a do zlínské brány nasázela 14 gólů! Poslední střela po čase přes zeď už se ale mezi tyče nevešla a oba týmy si tak rozdělily po bodu za remízu 25:25.

Důležité utkání se Zlínem těsně před Vánoci

Vydáno dne 18. 12. 2020 (371 přečtení) (Celý článek)

Do Vánoc zbývá necelý týden a naše ženy si mohou nadělit pod stromeček příjemný dárek. Byť rozpis utkání se často mění a již jsme předčastně ukončily letošní zápasový rok po Olomouci, zápas se Zlínem v sobotu 19.12. bude s jistotou posledním domácím utkáním tohoto roku. Oba týmy od sebe dělí 2 body, na plzeňskou palubovku přijede 9. tým tabulky, který si svoji jedinou výhru připsal v Hodoníně. Poprvé v celé sezóně se náš tým utká s týmem z druhé poloviny tabulky MOL Ligy a DHC bude chtít konečně získat své první interligové body!

DHC Plzeň 18 : 36 Baník Most (12.12.2020)

Vydáno dne 12. 12. 2020 (517 přečtení) (Celý článek)

Předehrávka 17. kola poslala do Plzně mostecký Baník. Suverénní lídr celé MOL ligy přijel v silné sestavě doplněné oproti poslednímu střetnutí o několik reprezentantek, které se vrátily z mistrovství Evropy v Dánsku. Od úvodních minut se Most ujal vedení, které v následujících minutách navyšoval. Ve 12. minutě vedly hosté 2 : 8, poté se hra trochu vyrovanala a do šaten šly naše hráčky se ztrátou 7 gólů, za stavu 6 : 13. Vstup do druhé půle byl ale ze strany Mostu drtivý a po sérii rychlých gólů například od nejlepší střelkyně zápasu Dominiky Zachové či Adély Stříškové bylo rychle rozhodnuto. Skóre naše hráčky koridovaly v závěru, poslední desetiminutovka nabídla gólově vyrovaný průběh, po kterém si "Černí Andělé" odvezly 2 body. Zůstavají tak nadále bez jediné ztráty bodu vedoucím celkem MOL ligy, Plzeň o první body zabojuje za týden proti Zlínu.

Další změna, hrát se ještě před Vánoci (snad) bude!

Vydáno dne 10. 12. 2020 (433 přečtení) (Celý článek)

Tak že by to tentokrát klaplo? Před mistrovstvím Evropy bylo plzeňskému týmu odloženo utkání s Porubou. Zdálo se tak, že před Novým rokem se již žádné utkání nestihne. Nakonec by se hrát ale přeci jen mohlo, a to rovnou hned dvakrát! Nezhatí-li situaci corona, nebo jakýkoliv jiný problém, mělo by DHC do Vánoc odehrát dva duely. Již tuto sobotu má přijet Most, o týden později by mělo dojít na důležitý zápas se Zlínem. Testy ukáží, zda se tentokráte podaří oba zápasy odehrát dle plánu.

DHC jede na EURO, do Dánska pojede Karin Řezáčová!

Vydáno dne 26. 11. 2020 (365 přečtení) (Celý článek)

Reprezentační přestávka spojená s Mistrovstvím Evropy 2020 v Dánsku bude mít v prosinci velmi specifický nádech. Vedle celého českého národního týmu budou moci letos fanoušci našeho týmu podporovat svoji vlastní hráčku! Po smolném zranění Lucky Satrapové padla role jedničky české reprezentace na Petru Kudláčkovou. Záda jí bude krýt brankářka Dusla Šaľa Sabrina Novotná a právě naše brankářka Karin Řezáčová! Společně s celým týmem vyrazí za pár dní do Dánska, kde se mistrovství koná. Program v základní skupině B začíná 3. prosince, kdy Češky nastoupí proti Švédkám, dále je čekají Rusky a Španělky.

Utkání s Porubou se odkládá, ženy mají letos dohráno

Vydáno dne 20. 11. 2020 (401 přečtení) (Celý článek)

Namísto původně plánovaného utkání v Hodoníně mělo dojít v sobotu k souboji s ostravskou Porubou. Domácí utkání v hale Lokomotivy mělo být odehráno 21.11 od 17:00 hodin. Ani k němu ale nakonec nedojde. Tým Poruby musel po testování do karantény a nebude tak moci utkání odehrát. Pro naše hráčky to znamená, že poslední utkání tohoto roku odehrály na palubovce Olomouce. Od této neděle začíná pro české reprezentantky soustředění před mistrovstvím Evropy žen.

ZORA Olomouc 28 : 21 DHC Plzeň (14.11.2020)

Vydáno dne 14. 11. 2020 (478 přečtení) (Celý článek)

MOL liga je zpět a hned na úvod postavila DHC proti celku z Olomouce. Na východ republiky vycestoval tým v dosti pozměněné sestavě oproti zářijovým utkáním, do zápasu nezasáhly oproti poslednímu utkání se Slávií Denisa Franzová, Klára Slabá či Kristýna Wisterová. Naopak posilami byly Petra Janečková a po zranění také navrátivší Lucie Drozdová. Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří šli rychle do vedení 5:2.  Po této úvodní pětiminutovce ale výbornou gólovou sérii předvedlo také DHC, po gólech Andy Vlachové a Dominiky Galuškové vyrovnala na 6:6 Lucie Drozdová. K Dominice se připojila také Linda Galušková, která dala 3 góly v řadě a na začátku 21. minuty vedlo DHC 8:11. Poslední desetiminutovka druhého poločasu nabídla opravdu neobvyklý scénář. Domácí ZORA inkasovala hned 4 dvouminutové tresty, přesto tuto fázi zápasu vyhrála 2:0 a do kabin se tak šlo s jednobrankovým náskokem. Naposledy vedlo DHC v zápase ve 36. minutě po gólech Anny Šmrhové a Terezy Bušauerové. Ze stavu 12:14 otočil domácí celek během deseti minut na 23:16 a defacto tak rozhodl o dvém konečném vítězství 28:21

MOL Liga je (doufejme) zpět a ženy vyráží do Olomouce.

Vydáno dne 12. 11. 2020 (424 přečtení) (Celý článek)

Zmatené a před tímto rokem těžko představitelné období si již vybralo nejen ve sportovní sféře nejednu daň. Poté, co naše ženy kvůli nařízením a omezením nedohrály skvěle rozehranou sezónu v 1. lize žen, přišla rána i v nejvyšší soutěži, MOL lize. Od začátku září nastoupily hráčky DHC pouze do 3 duelů, načež byla celá liga opět přerušená. Minulý týden vláda odsouhlasila uvolnění pro profesionální ligy a extraligové kluby mužů a interligové soutěže žen se tak mohly alespoň začít scházet na společných trénincích v hale. O tomto víkendu by mělo dojít i na zápas, plzeňské DHC zamíří do Olomouce, kde se utká s místní Zorou.

Domácí premiéra stejně jako před 2 roky proti Slavii!

Vydáno dne 24. 9. 2020 (630 přečtení) (Celý článek)

Los před startem soutěže a následné odhlášení klubu z Veselí. To vše se podepsalo na tom, že teprve v 5. kole nejvyšší česko-slovenské soutěže se DHC představí doma! A stejně jako před 2 lety, když DHC postoupilo do nejvyšší soutěže poprvé, se na palubovku 31. ZŠ postaví při domácí premiéře naše hráčky proti pražské Slavii. Pražský klub se momentálně nachází na 3. místě a před reprezentační přestávkou se tak naše ženy utkají i do třetice s velmi těžkým soupeřem. Baník Most a Písek, proti kterým se již DHC postavilo, momentálně opanují hned před Slavií dvě nejvyšší příčky v tabulce. Tým okolo Richarda Řezáče ale věří, že domácí podpora bude vítanou pomocí a je odhodlaný předvést se před vlastními diváky v tom nejlepším světle.

O víkendu konečně doma, Pernamentky v prodeji!

Vydáno dne 22. 9. 2020 (463 přečtení) (Celý článek)

Od začátku startu nejvyšší česko-slovenské soutěže sice utekl už měsíc, teprve o tomto víkendu se ale konečně představíme na domácí palubovce! V sobotu přijede do Plzně pražská Slavia a my se těšíme jak na domácí prostředí, tak i na Vaši podporu! Vzhledem k aktuální situaci bude ale samozřejmě nutné dodržovat určitá omezení a pravidla. Spolu s tím zároveň zároveň spouštíme prodej našich pernamentek!

DHK Baník Most 36 : 20 DHC Plzeň (19.9.2020)

Vydáno dne 21. 9. 2020 (536 přečtení) (Celý článek)

Ani na podruhé se ženám DHC nepodařilo bodově uspět na hřišti soupeře. Tentokráte si z vysoké porážky ale nemusejí hráčky dělat příliš velkou hlavu. Baník Most potvrdil roli jednoznačného favorita utkání a po pěkném poločasovém výsledku 19:12 si v druhé části zápasu došel pro suverénní vítězství. Házenkářky DHC ale předvedly mnohem lepší hru, než před dvěma týdny proti Písku. Dařila se hra s pivotem a Dominika Galušková díky tomu ještě ve 20. minutě snižovala po svém čtvrtém přesném zásahu na 11:8! Závěr druhého poločasu poznamenalo častné vyloučení našich hráček, ještě do poločasu se tak domácí hráčky utrhly do výraznějšího vedení. Ve druhém poločase se projevila síla mostecké lavičky, čerstvé hráčky postupně přeci jen navyšovaly vedení až na konečné šestnáctibrankové vítězství.

Další výjezd ven, ženy vyráží do Mostu

Vydáno dne 17. 9. 2020 (469 přečtení) (Celý článek)

Po dvou týdnech se ženy opět postaví na palubovku k zápasu nejvyšší česko-slovenské soutěže. Po volnu, které minulý víkend ženy měly, protože jejich soupeř z Veselí odhlásil před začátkem soutěže svoji účast, čeká DHC další zápas na venkovním hřišti. V sobotu vyráží na palubovku suverénna České republiky i celé soutěže - DHK Baníku Most. O favoritovi utkání není nejmenšího pochybu, nováček soutěže se postaví proti několikanásobnému mistrovi České republiky i MOL ligy a účastníkovi loňského ročníku Ligy mistrů. Ženy DHC poměřily s "Černými anděly" síly během přípravy na sezónu hned třikrát. Jednou v Mostě, jednou doma v Plzni a nakonec v Lounech. Všechny tři duely ovládly hráčky Mostu a na naše hráčky tak čeká velká zkouška.

Sokol Písek 24 : 15 DHC Plzeň (5.9.2020)

Vydáno dne 5. 9. 2020 (618 přečtení) (Celý článek)

Úvodní utkání našich žen v jejich druhé sezóně v nejvyšší soutěži se nevydařilo. V Písku utpělo DHC Plzeň vysokou porážku 24:15. Zápas nebyl od začátku nikterak velkou gólovou podívanou, v poločase vedl náš soupeř pouze 11:5. Právě v prvním poločase bylo k vidění mnohem více nepřesných střeleckých pokusů a zákroků brankářek, než gólových momentů. Výrazněji horší ve střelecké disciplíně byly ale právě naše hráčky, výsledek tak byl jen logickým vyústěním dění na hřišti. Naopak Písek si připisuje druhé jednoznačné vítězství a po dvou odehraných zápasech se pyšní 4 body.

Sezóna začíná, ženy vyráží do Písku

Vydáno dne 3. 9. 2020 (453 přečtení) (Celý článek)

Dlouhé čekání na soutěžní zápas je konečně u konce. Hráčky DHC vyběhnou v sobotu 5.9.2020 na písecké palubovce do svého prvního utkání soutěžního ročníku 2020/2021 v nejvyšší česko-slovenské soutěži žen - MOL lize. Datum i soupeř je dá se říci až osudový. Zápas se odehraje na den přesně 2 roky po historicky prvním startu našich žen v nejvyšší soutěži. 5.9.2018 odstartovaly své premiérové putování MOL ligou ženy DHC na domácím hřišti proti pražské Slavii. Tentokráte začínají venku proti Sokolu Písek, jenž právě v této sezóně zpečetil sestup DHC zpět do první ligy. V loňské sezóně se nám Písek připomněl ještě jednou, když na náš úkor postoupil do čtvrtfinále Českého poháru.

Ženy na závěr přípravy triumfovaly v Otrokovicích.

Vydáno dne 31. 8. 2020 (389 přečtení) (Celý článek)

Turnajem v Otrokovicích, který se uskutečnil minulý víkend, skončila ženskému týmu dlouhá příprava na nejvyšší česko-slovenskou ligu. Právě svoji poslední zápasovou zkoušku před ostrým startem zvládly naše ženy na jedničku. V 5 zápasech, které se hrály od pátku do neděle, nenašly jediného přemožitele a postupně porazily Bohumín, Nesvady, dorostenecký celek DHC Plzeň, HC Zlín a nakonec i tým pořadatele. Ženy DHC tak obhájily loňský triumf, krom poháru získala cenu pro nejlepší hráčku turnaje naše čerstvá posila Andy Vlachová.

Veselí se odhlásilo, los zůstává platný

Vydáno dne 15. 8. 2020 (477 přečtení) (Celý článek)

Pouhé dva týdny zbývají do úvodního kola ročníku 2020/21 nejvyšší ženské soutěže - československé MOL ligy! Počítalo se s účastí 13 týmů, toto číslo se nakonec ale ještě změnilo. Před několika dny totiž oznámilo Veselí nad Moravou, tradiční účastník nejvyšší ligy, že z finančních důvodů se do nového ročníku nakonec nepřihlásí. Již hotové rozlosování tak mohlo mít nakonec ještě zcela jinou podobu. Proti ale byli představitelé a zástupci klubů, kteří v poměru 11:1 rozhodli o zachování půdovního losu.

Ženský tým se připravuje na soustředění v Kynžvartu

Vydáno dne 21. 7. 2020 (892 přečtení) (Celý článek)

Do startu interligového ročníku 2020/21 zbývá něco málo přes měsíc, plzeňské DHC začne svoji pouť nejvyšší česko-slovenskou soutěží ve druhém kole první víkend v září. Do přípravy vstoupily hráčky minulé pondělí, kdy začaly tréninky v Plzni na Slavii. Na ně navázalo soustředění v Lázních Kynžvart, kam celý tým dorazil v neděli.

ARCHIV 2020/2021

Ženy 2020/2021

Starší dorostenky 2020/2021

Mladší dorostenky 2020/2021

Starší žačky 2020/2021

Mladší žačky 2020/2021

Minižačky 2020/2021

ostatní 2020/2021

ARCHIV 2019/2020

Ženy 2019/2020

Starší dorostenky 2019/2020

Mladší dorostenky 2019/2020

Starší žačky 2019/2020

Mladší žačky 2019/2020

Minižačky 2019/2020

Přípravka 2019/2020

ostatní 2019/2020

ARCHIV 2018/2019

Ženy 2018/2019

Starší dorostenky 2018/2019

Mladší dorostenky 2018/2019

Starší žačky 2018/2019

Mladší žačky 2018/2019

Minižačky 2018/2019

Přípravka 2018/2019

ostatní 2018/2019

ARCHIV 2017/2018

Ženy 2017/2018

Starší dorostenky 2017/2018

Mladší dorostenky 2017/2018

Starší žačky 2017/2018

Mladší žačky 2017/2018

Minižačky 2017/2018

Přípravka 2017/2018

ostatní 2017/2018

ARCHIV 2016/2017

Mladší dorostenky 2016/2017

Starší žačky 2016/2017

Mladší žačky 2016/2017

Minižačky 2016/2017

Přípravka 2016/2017

ostatní 2016/2017

ARCHIV 2015/2016

Mladší dorostenky 2015/2016

Starší žačky 2015/2016

Mladší žačky 2015/2016

Minižačky 2015/2016

Přípravka 2015/2016

ostatní 2015/2016

ARCHIV 2014/2015

Starší žačky 2014/2015

Mladší žačky 2014/2015

Minižačky 2014/2015

Přípravka 2014/2015

ostatní 2014/2015

ARCHIV 2013/2014

Starší žačky 2013/2014

Mladší žačky 2013/2014

Minižačky 2013/2014

Přípravka 2013/2014

ostatní 2013/2014

ARCHIV 2012/2013

Starší žačky 2012/2013

Mladší žačky 2012/2013

Minižačky 2012/2013

Přípravka 2012/2013

ostatní 2012/2013

ARCHIV 2011/2012

Starší žačky 2011/2012

Mladší žačky 2011/2012

Minižačky 2011/2012

Přípravka 2011/2012

ostatní 2011/2012

ARCHIV 2010/2011

Starší žačky 2010/2011

Mladší žačky 2010/2011

Minižačky 2010/2011

Přípravka 2010/2011

ostatní 2010/2011

ARCHIV 2009/2010

Starší žačky 2009/2010

Mladší žačky 2009/2010

Minižačky 2009/2010

Přípravka 2009/2010

ostatní 2009/2010
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň