| Přečteno 186x
Podzimní prázdniny si starší žačky zpestřily turnajem v Milevsku. Ten přinesl pro nás poněkud netradiční soupeře.
Prvním z nich byly Lions Hostivice. Soupeřky hrály velmi nepříjemnou a agresivní obranu a svojí aktivitou nás zaskočily. Museli jsme se hodně snažit v útoku i obraně. Problémy nám dělala zejména soupeřova křídla, která se opakovaně dostávala do zakončení. Ve druhé půli jsme si dali říct a konečně zjednodušili hru. Snadno se v útoku prosazovaly Naty i Síma. Vyhráli jsme 15 : 9.
Druhý zápas proti Příbrami jsme měli slabší začátek. Soupeřky opakovaně dohrávaly do pivota a my jsme dostávaly laciné branky. Pak jsme přidali na důrazu, v útoku zavelely k obratu Kačka s Naty a postupně jsme otočili z nepříznivého stavu 0 : 3 až na poločasových 9 : 5. Ve druhé půli jsme přidali několik pěkných kolektivních akcí a vyhráli 18 : 8.
Třetí zápas s Turnovem jsme bohužel vůbec nedokázali odehrát podle našich představ. V první půli jsme opět dostali hodně jednoduché branky, hlavně z prostoru pivota, navíc jsme se nedokázali střelecky prosadit ani z vyložených šancí. Soupeřky vedly 7 : 5. Ve druhé půli už jsme hráli kolektivně lépe, ale procento úspěšnosti střelby se příliš nezlepšilo. Opět nám dělaly problémy přihrávky do pivota. Našim brankářkám se zápas vůbec nevydařil. Po dvou nastřelených tyčích v posledních dvou minutách už jsme s vývojem zápasu nedokázali nic udělat a prohráli 10 : 12.
Čtvrtý zápas s Milevskem už jsme konečně o něco lépe bránili. V první půli jsme i díky výborné hře Naty Dleskové odskočili na pětigólový náskok. Ve druhé půlce jsme naštěstí nepolevili a náskok dokonce navýšili. Vyhráli jsme 18 : 10.
Nejlepší utkání z celého turnaje jsme odehráli proti DHC Slavia Praha. První půle se nám hodně vydařila a byli jsme mírně lepší. Krásnou akci zahrály po rychlém rozehráníé po gólu Emilka a Ája. Hezký gól z křídla přidala Danča. Ve druhé půli jsme dokonce odskočili na 7 : 3. Slavia ale nesložila zbraně a postupně začala dotahovat. Nám se ve druhé půli nedařilo tak dobře bránit a bohužel ani v útoku proměňovat, hlavně v závěrečných minutách, a tak jsme na konec prohráli 11 : 12.
Poslední zápas nás čekaly Otrokovice. Únava už se za celý den nastřádala a ani koncentrace už nebyla taková. Takže nám chviličku trvalo, než jsme si vypracovali náskok (poločas 10 : 7). Ve druhé půli jsme se snažili o střelbu z dálky i o rychlou házenou (zejména rozehrání po gólu). Dařilo se Natálce a hezky aktivně hrála i Ája. Tradičně vysoký standard předvedla i Kačka Krejčí. Ve druhé půli byla naše převaha jasně patrná. Vyhráli jsme 20:11.
Obsadili jsme 3. místo a odvezli si hezký pohár a bronzové medaile. Děkujeme pořadatelům za pěkný turnaj!
Celkově:
Turnaj byl výbornou prověrkou a ukázal, na čem pracovat. Holkám umožnil utkat se s různými herními styly a vyzkoušet si spoustu variant v útoku i obraně. Rezervy jsou jednoznačně v obranných činnostech, a také v přesnosti střelby. Holky mají pochvalu nejen za snahu, ale i za to, že opět dokázaly všechny dát gól.
Hrály:
Dlesková 21, Haberová 11, Kampfová 8, Košťálková 3. Krejčí 20, Kurešová 4, Markupová 2, Rampová 5, Sýkorová 17, Šlechtová 1
Chytaly: Pivoňková, Boušová
Konečné pořadí: