Medailový závěr sezóny mladších žákyň ve Waldkraiburgu! (29. – 30.6.2024)

| Přečteno 84x

Poslední červnový víkend 29. – 30.6.2024 odcestovala výprava DHC Plzeň po krátké odmlce na tradiční turnaj do německého Waldkraiburgu.

Mladší žačky poslaly na turnaj hned dvě družstva. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, kde na ně čekalo šest soupeřů. Ve skupinách se utkaly každý s každým v hracím čase 2 x 8 minut.

DHC Plzeň 1

Tým DHC Plzeň 1 byl až na pár výjimek složen převážně hráčkami ročníku 2012. V pátek po příjezdu měla děvčata volný program a hrát se začínalo až v sobotu. To nás čekalo hned pět utkání, která jsme bez větších problémů zvládly a díky velké přesile na hřišti jsme mohly točit sestavou tak, aby si všechny hráčky spravedlivě zahrály. Poslední skupinové utkání jsme odehrály v neděli ráno a vítězstvím jsme si definitivně pojistily účast ve finále. Tam jsme bohužel narazily na naše starší kolegyně DHC Plzeň 2 a na zkušenější a větší hráčky už jsme bohužel nestačily. I tak jsme předvedly bojovný výkon a prohrály s důstojností a hrdě braly druhou příčku.

Celkově holky chválím hlavně za tah na branku a týmového ducha, který je táhl celým turnajem. K vidění bylo několik krásných individuálních i kolektivních akcí a všechny hráčky si vstřelily branku! Zdobila nás hlavně rychlá házená, kterou jsme většinu soupeřů dokázaly zaskočit, a i když z toho často pramenily technické chyby, nepolevily jsme. Turnaj může být pro holky skvělým odrazovým můstkem do příští sezóny, ale hlavně to bylo skvělé zakončení té letošní a věřím, že si ho děvčata užila se vším všudy.

Hrály:

Bergerová, Lepší, Mašková,  Michalidesová, Šliková, Štolková, Urbanczyková, Urbanová, Valentová, Žďánská

Chytala: Duchková

DHC Plzeň 2

Mladší žačky II. (ročník 2011) se ve skupině potkaly se soupeři Tus Prien (14:1), VfL Waldkraiburg (15:1), HIT (14:5), ESV Freilassing (13:5), SG Regensburg (9:4), PSV München (11:1).  Svoji skupinu s přehledem vyhrály. Ve finálovém souboji se potkaly se svými spoluhráčkami s ročníku 2012 DHC Plzeň I. Finálovému duelu, který byl z důvodu počasí přeložen z venkovního travnatého hřiště do haly, byla zkrácena hrací doba z 2 x 8 minut na 1x 12 minut. Začátek zápasu byl vcelku vyrovnaný, pak se projevila větší hráčská zkušenost ročníku 2011 a tým DHC Plzeň II. vyhrál 7:1. Výsledek neodpovídá průběhu zápasu a mladší hráčky byly důstojným soupeřem.

Hrály:

Boušová Natálie, Kampfová Simone, Krejčí Kateřina, Kurešová Markéta, Markupová Adéla, Mojsza Anasztázia, Pivoňková Nela, Potokii Sofia, Roubová Eliška, Rubášová Emma, Sýkorová Alena

Chytala: Boušová Natálie, Pivoňková Nela