Písečná tečka za skvělou sezonou (minižačky v Ládví 22. 6. 2024)

| Přečteno 302x

Krásnou písečnou tečku za skvělou sezónou napsaly minižačky na ČSH mini beachhandball tour v Praze. Plážová házená získává v poslední době v České republice stále více příznivců. Hráčky přípravky DHC Plzeň loni v červnu absolvovaly svůj první plážový turnaj Špunti na písku. Letos navázaly (již jako minižačky) dalšími dvěma dalšími turnaji. Druhý z nich se konal v Ládví v sobotu 22. 6. 2024. Letos byl turnaj pojmenován ČSH mini beachhandball tour.

Bohužel velká marodka nedovolila akci absolvovat všem původně přihlášeným hráčkám, a tak bylo super, že jednomu z týmů mohli pomoc kluci a holky z Vršovic. Děkujeme!

Na turnaji startovaly týmy z Chebu, Prahy, Mělníka, Havlíčkova Brodu, Kostelce na Hané a Bohumína. Některé týmy měly více zkušeností s plážovou házenou, jiné to doháněly větším nadšením a radostí ze hry.

Holky z DHC Plzeň si turnaj užily a vyzkoušely spoustu parádiček. Góly za dva body s odrazem ze dvou nohou byly samozřejmostí. Některé holky předvedly také góly po otočkách, kotrmelcích nebo hvězdách.

O výsledky tentokrát opravdu nešlo. Důležité bylo, že si holky turnaj užily a že je plážovka bavila. Tým DHC Plzeň růžová skončil na 6. místě, tým DHC Plzeň červená na 7. místě.

Hrály:

DHC Plzeň růžová: Bouzková, Cviklová, Görnerová, Indráková, Klaudová, Kumpová, Machová, Vildamnová

DHC Plzeň červená: Hodlová, Kodlová, Slámová + kluci a holky z Vršovic

Fotky si můžete prohlédnout zde.