Bronzové minižačky na Kynžvartském poháru (7.-9.6.2024)

| Přečteno 181x

O druhém červnovém víkendu 7.-9.6. vyrazili společně z početnou plzeňskou výpravou na tradiční turnaj do Kynžvartu i naše minižačky. Turnaj jsme si jely hlavně užít, jelikož se jednalo o jednu z posledních letošních akcí a o vůbec poslední turnaj klasické házené v této sezóně. Hrálo se systémem každý s každým 1 x 15 minut, takže jsme odehrály celkem 13 utkání.

V pátek jsme měli na programu hned pět utkání. Začali jsme proti našim plzeňským kolegyním ze Slavie VŠ, které byly na turnaji v mladší sestavě a hravě jsme si s nimi poradili 10:1. Další jednoduchá vítězství následovala s Ústím 9:4 a s Kobylkama 10:5 díky čemuž jsme celou dobu měli možnost točit na hřišti vyrovnaně celou lavičku. Jak to tak je na každém turnaji, i tady jsme si vybrali zápas blbec. Ten přišel se Strokonicemi. Do zápasu se známým soupeřem jsme nastoupili velmi vlažně. Hráli jsme v tempu odpovídajícímu předchozím utkání a nedokázaly přepnout na vyšší level. Proto nás na konci zasáhla nemilá remíza 6:6. Večer jsme si pak zlepšili chuť dalším jednoznačným utkání proti Chebsku 20:0.

Sobota si pro nás připravila další pětku utkání a hned na začátek s Jindřicháčem. Utkání se neslo ve velmi ospalém tempu, ale celý zápas jsme i při pravidelném střídání drželi pod kontrolou a zvítězili 7:5. Nejtěžším zápasem dne pak bylo obávané Milevsko, se kterým jsme za celou sezónu nedokázali zvítězit ani jednou. Už od samého úvodu bylo jasné, kdo hraje ve větší pohodě, což bylo nakonec rozhodujícím faktorem. Celý zápas jsme měli otěže pevně v rukou. Fungovala obrana a v útoku jsme se kolektivní hrou jednoduše prosazovali. Na druhé straně byla místo odhodlání a radosti ze hry vidět těžká odevzdanost a vztek z dílčích neúspěchů. Po závěrečném hvizdu tak vypukla obrovská radost ze skvělého vítězství 6:4. Naladěni parádní výhrou jsme pak s přehledem zvládli i další tři utkání proti Hájím 14:3, Kynžvartu 19:0 a Písku 7:4.

Ráno druhého dne nás čekal poslední těžký zápas se Slavií Praha. Holky se slávistických barev nezalekly a i když jsme v průběhu utkání tahali za kratší konec, nevěšely hlavy a vždy dokázaly srovnat krok. Utkání bylo vyrovnané až do samotného závěru, kdy nám soupeř smolným gólem o bloky utekl na rozdíl dvou branek a my museli jít do risku. Ten nevyšel a celou dobu vyrovnané utkání tak skončilo 4:7. I přesto že na holkách bylo celou dobu vidět obrovské nasazení a neztrácely naději i když ztrácely na soupeře, rozhodlo utkání neuposlechnutí předem daných pokynů.  Turnaj jsme pak završili vítězstvím s Pardubicemi 9:4 a Chebem 13:2.

Na konci jsme mohli akorát litovat remízy se Strakonicemi, bez které bychom z turnaje vezli stříbrné medaile. I tak byl ale bronz skvělým zakončením sezóny a rozlučkou pro hráčky 2013, které budou od září v mladších žačkách. Z turnaje jsme odjeli bohatší o bronzové medaile ale i jako jediný přemožitel vítěze (Milevska) a druhý tým s nejvíce vstřelenými i obdrženými brankami 130:38. Brali jsme i jednu z individuálních cen – Kája Chovanová se stala nejlepší střelkyní turnaje.

Závěrem holky musím moc pochválit. Turnaj jsme pojali opravdu spíše jako zábavu a bylo to na nich na hřišti znát. Hrály s lehkostí, házenou se bavily a každá na 100% odvedla své úkoly na hřišti. Až na pár utkání jsme mohly v každém zápase prostřídat všechny hráčky a kdo si dostatečně nezahrál v jednou utkání, dostal prostor jinde. Všechny tak dostaly velký podíl odehraných minut. Dobrou náladu celého turnaje doprovázely mimo zápasy i jiné společné aktivity jako diskotéka, návštěva lázeňských procedur nebo fandění ostatním týmům. Velké díky patří taky všem fanouškům, kteří se na hřišti v průběhu víkendu prostřídali a tvořili nám skvělou kulisu.

Hrály:

Aichingerová, Brůhová, Cviklová, Čelustková, Fryčková, Hodlová, Chovanová, Klaudová, Pavízová, Troníčková, Zajičková, Zikmundovská